4x SP, vyšetření v pořádku i PGS. Co je špatně?

Zodpovězené
31. říj 2019

Dobrý den,

snažíme se 2,5 roku. Mám za sebou 4x potrat (2x z IUI, 2x přirozeně.) Genetika páru, hematologie i imunologie je v pořádku. Spermiogram ukázkový, ŠŽ léčím.
Doktor hned v rámci 1 IVF udělal genetiku embryí, z 23 folikulů zůstalo 7 blastocyst a znich máme 5 zdravých embryí.

Tak kde je zakopaný pes a důvod mých 4 potratů? To už není náhoda a zároven vše je v pořádku. Co ještě vyšetřit, na co se ptát?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

Váš lékař provedl všechna potřebná vyšetření. Bohužel, v případech opakovaných potratů se na příčinu ve více než polovině případů nepřijde i při provedení všech potřebných vyšetření.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz