Diagnostika vrozených vad. Které lze prenatálně diagnostikovat?

Zodpovězené
29. říj 2019

Dobrý den pane doktore,

ráda bych se Vás zeptala, jestli je možné řict konkrétně, které vývojové vady lze (chápu, že s určitou pravděpodobností) prenatálně diagnostikovat? Metod testů je samozřejmě několik, ale stále se snažím dopídit, kterých konkrétních vad se diagnostika týká a jak velké procento vad není možné během těhotenství nikde zjistit.

Předem děkuji za odpověď na toto ne zrovna veselé téma.

Pavla

Dobrý den,

hlavní zaměření kombinovaného biochemického a ultrazvukového screeningu
v 3. měsíci těhotenství je Downův syndrom.

Ultrazvukové vyšetření ve 20. týdnu těhotenství se týká vývojových poruch celého těla plodu.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz