Zvětšený pravý vaječník, volná tekutina. Prosím, poradíte?

Zodpovězené
3. bře 2020

Dobrý večer,

chtěla bych se zeptat nebo spíše vysvětlit. Včera jsem byla u doktora po cca roce a půl na preventivní prohlídku. Naposled jsem byla po šestinedělí. Vše bylo v pořádku. Včera mi udělal klasicky stěry a na UTZ našel zvětšený pravý vaječník, více volné tekutiny za dělohou. Vše poměřil, ale na otázku proč to tak je, z čeho a co to může znamenat, mi vůbec neodpověděl. Za měsíc mám přijít znovu, jestli se to nezlepší. Bojím se nejhoršího, měsíc být v nejistotě.
Doplňuji, že mě nic nebolí. Jen minulý měsíc mě večer jeden den silně píchalo v břiše, ale od té doby nic.

Nemůže to být například prasklá cysta?

Na tom UTZ jsem byla týden po ovulaci.

Předem moc děkuji za odpověď /vysvětlení.

Hezký večer

Dobrý den,

bohužel na Váš dotaz nemohu odpovědět, protože by se jednalo o čistou spekulaci.
Doporučuji, ptejte se otevřeně svého lékaře.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz