Dezinfekce roušek. Mohlo vdechování ublížit miminku? Je důvod k obavám?

Zodpovězené
10. únor 2021

Dobrý den, pane doktore,

jsem na konci 2. trimestru a dělá se mi od začátku těhotenství špatně ze všech pracích prášků a úklidových prostředků. Praní se tudíž věnuje manžel. Dnes jsem se dozvěděla, že celou dobu pere roušky v přípravku Sanytol dezinfekce prádla. Něco jsem si o tom četla a zděsila se, protože obsahuje biocidy. Roušky jsem běžně nosila. Jsem vyděšená z toho, že vdechování, případně kontakt s ústy takto vyprané roušky, mohl nějak poškodit, ublížit miminku.

Co myslíte Vy? Je důvod k obávám?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nedávno jsem odpovídal na podobný dotaz. Nejsem toxikolog, ale když jsem si prostudoval údaje o účinné látce Sanytolu, docházím k závěru, že se nemáte čeho obávat.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň