Úklid v těhotenství. Mohla jsem poškodit miminko?

losice32
5. únor 2021

Ahoj holky,

dneska jsem se docela vynervovala a potřebovala bych nějaký názor. Do teď mě to ani nenapadlo řešit, ale mám ta sebou úplně pekelný 3 dny a jsem z toho s nerva a v kybli.
Prostě jsem těhotná a při úklidu kuchyně jsem používala ubrousky z dmka, ty jsou alkoholové, to se odpari a v pohodě. Jenže manžel je nemohl nikde najít a koupil sanytol univerzální dezinfekci ve spreji. Me to nenapadlo řešit a myla jsem s tím i kuchyňskou linku, která tedy byla spolu se záchodem, kuchyní atd na obrázku na obalu. Dneska jsem zjistila, že to obsahuje biocidy a že se to nemá na povrchy, který přijdou do kontaktu s potravinama. Vím, že jsem pitomá a nadává si za to už dlouho. Nevíte prosím někdo, jak to s tím je? Myslíte, že jsem mohla poškodit miminko?

verulevrtule
5. únor 2021

@losice32 Určitě ne 😉 Já se nadýchala ve větší míře 80ti % kyseliny mravenci, a nic se nestalo, kromě poleptane kůže

nagojka
5. únor 2021

Bezne na uklid pouzivam sanytol a domestost na uklid..v sobotu sem strikala koupelnu savem..sice s respirstorem ale stejne sem to citila...jsem v 16tt tak snad bude taky vse v pohode...

honatko092
5. únor 2021

Ne. Já jsem tento Sanytol taky používala na kuchyňskou linku. Půl roku než jsem to zjistila...všichni jsme v pohodě. Byla jsem na začátku těhotenství.

zelenaesmolda
5. únor 2021

@losice32 byla na obrazku tak se to asi muze na to pouzit.Moc to resis.

keksik002
5. únor 2021

@losice32 chce to klid ;)

losice32
autor
5. únor 2021

@honatko092 ty jo, díky moc... teď se mi fakt ulevilo... uff 👍😊

losice32
autor
5. únor 2021

Díky moc všem 😘

ema90
5. únor 2021

Ja jsem v 23tt s dvojcaty a bezne Sanytol pouzivam.
Nedavno jsem i umyvala koupelnu a strikala Savo proti plisnim.

Myslim, ze by se clovek mel ridit zdravym rozumem predevsim 🙂

ajja87
5. únor 2021

Neřešit, dokud jsem nečetla tento příspěvek, tak jsem teda nad ničím takovým nepremyslela... Dnes jsem třeba koupelnu celou vydrbala sanytolem, používám běžně, nedavno jsem strikala savem proti plísní.... Asi raději moc necist a myslet pozitivně

honatko092
5. únor 2021

@losice32 Není za co, hoď se fakt do klidu 😊 Ale chápu, člověk chce být co nejvíce opatrný 👍🏻 přeju pohodové těhotenství 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru