Poranění hráze. Čím můžu mazat? Co by pomohlo?

Zodpovězené
13. led 2024

Dobrý den,

mám na Vás dotaz, netýká se porodu, ale i tak to zkusím. Dlouhodobě se potýkal s poranění hráze, při styku většinou. Stačí mírně pnutí a hned se mi udělá malá trhlinka. Už nevím, co s tím, hlavně čím můzu mazat. Dost mě to omezuje v sexuálním životě.

Děkuji

Dobrý den,

na masáž hráze doporučuji třezalkový olej a užívat v doplňcích vit. E, zinek a selen. Pokud by ale přetrvávaly obtíže, je vhodné vyhledat péči fyzioterapeutky, která se věnuje poporodním jizvám.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová