Hráz po porodu. Co Vám na to pomohlo?

katcerv8
1. bře 2020

Dobrý den, jsem 10 den po porodu. Při porodu roztrzena hráz, velké šití, ztráta krve, transfuze krve. Jinak než na polštáři neusedim, ale nejhorší na tom je chůze nebo delší stání. Cítím velkou bolest jako by se to dole všechno prokrvovalo a musím si hned sednou nebo lehnout. Hodně mě to omezuje. Často sprchu ju, vetram, mažu hemagelem a mám i odvar z dubové kůry. Měl to prosím taky podobně? Přejde ta bolest? Popřípadě, co vám na to pomohlo? Děkuji.

misicka1988
1. bře 2020

@katcerv8 Je to taková tupá bolest vystrelujici až do nohou. Přešlo mě to cca po 3 týdnech.

handulkak
1. bře 2020

@katcerv8 mě to bolelo cca 4 týdny, byla jsem taky hodně šitá. Pro mě bylo nejhorší dojít si na záchod. 🙈 pořad se teď modlím, ať je to u druhého jiné.
Jinak mám od porodu přes tři roky a jizva mě ještě občas bolí. 🙈

hankaros
1. bře 2020

Ano, bolest přejde. Ale ono jak je to dole, tak to není odlehčené, jestli jste hodně sita, počítejte cca 3-4 týdny než přejde to nejhorší, já jsem jizvu cítila tak dva měsíce. Hodne ležet, odpočívat a větrat. Je to holt tržná rána na blbým místě. Hojení moc neurychlíte...

katcerv8
autor
1. bře 2020

@hankaros děkuji za odpověď.... Hrozně mě to štve, protože bych chtěla chodit s kočárkem a nemůžu, protože jsem ráda, když přejdu z jedné místnosti do druhé..

nik1
1. bře 2020

Prvních 14 dní děs. Pak se to začalo zlepšovat. A já byla taky pořádně potrhaná.

katcerv8
autor
1. bře 2020

@nik1 a máte nějaké problémy s jizvou? Nebo nějaké jiné? A co při styku, jizva neboli?

karla2015
1. bře 2020

@katcerv8 ja po prvni dceri byla taky dost sita, navic sla klestema, hruza...prvnich 14 dni je nejhorsich, me teda ani na kontrole po 6nedeli doktor nevysetril, protoze se to nedalo (nebylo to zahojeny atd), zhruba po 2 mesicich to bylo lepsi, pri styku sem to prestala citit zhruba po 10 mesicich, pri urcitych polohach to siti citim doted (je to uz pres 4 roky)....

martaskaaa
1. bře 2020

Já tedy měla nástřih, ale rozjel se mi nějak jeden steh a tam me to hodně bolelo a hojilo se to blbe, tak jsem si to prostě namazala Framikoinem a zatáhlo se to raz dva 🙏 mám skoro rok a půl po porodu a to misto, kde byl steh rozjetý, mám citlivé do ted (při poloze zezadu občas zabolí a taky když si dávám tampon je to nepříjemné) 🙄

nik1
1. bře 2020

@katcerv8 jsem velmi precizně zašitá, dokonce i moje doktorka to pochválila . O jizvách nevím. Po šestinedělí jsme vyzkoušeli jestli všechno drží 😉 a kromě trochy pnutí a nekomfortu v určitých pozicích to bylo v pohodě. Ted jsem skoro 4 mesice po porodu a na sex nemam ani pomyšlení, ale to není důsledek šití. 😁

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru