Rh negativní - injekce v 28. tt. Je možné, že se tato injekce vynechá, když už jsem ji dostala v 18. tt a další dostanu až po porodu?

Zodpovězené
9. čer 2022

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, jak je to s injekcí v 28. tt při Rh negativním faktoru.

Abych to upřesnila....jsem sledována už od začátku těhotenství v rizikové poradně, právě kvůli protilátkám v krvi, které mám, ale zřejmě právě z injekce Rhophylacu po předchozím potratu.

Pak jsem v tomto těhotenství podstoupila v 18. tt odběr plodové vody a dostala další dávku Rhophylacu. V rizikové poradně mě dále sledují (průtoky, krev), na poslední kontrole jsem byla koncem 26. tt, na další si mě pozvali až na konec 30. tt. Klasickou poradnu budu mít o další 2 dny později.

Je možné, že se tato injekce vynechá, když už jsem ji dostala v 18. tt a další dostanu až po porodu? 🤔

Nikdo mi k tomu nic neřekl. 🤷‍♀️

Děkuji

Dobrý den,

ano, s velkou pravděpodobností dostanete další injekci až po porodu.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová