Negativní RH faktor. Jaké je pravděpod.potratu vzhledem k možnému odlišnému Rh faktoru?

Zodpovězené
11. srp 2020

Dobrý den,

mam Rh faktor negativní a muj muž pozitivní (každý máme i jinou krevní skupinu). Máme zdravého syna, který je Rh pozitivní. Během těhotenství jsem dostala injekci, aby se netvořily protilátky a další jsem dostala po porodu. Gynekolog navrhoval třetí dávku po půl roce, ovšem když jsem se chtěla objednat, sestra mi řekla, že třetí dávka se již nedělá.
Nyní uvažujeme o druhém, já se obávám "přirozeného" potratu z důvodu možných odlišných Rh faktorů mě a miminka.

Můžu se zeptat, jaká je pravděpodobnost potratu u dalšího těhotenství vzhledem k možnému odlišnému Rh faktoru a po kolikátém týdnu těhotenství je potrat z tohoto důvodu nepravděpodobný?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud jste měla aplikovanou 2x prevenci imunoglobulinem, tak pravděpodobnost potratu, v souvislosti s rozdílnými Rh faktory, je téměř nulová.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz