Těhotenství po potratu a kontroly. Je postup lékaře na poradnách správný?

Zodpovězené
4. pro 2018

Dobrý den,

můj problém spočívá v tom, že jsem teď potřetí těhotná, ale doma mám zatím "jen" jedno dítě. Druhé těhotenství bohužel při druhém srceeningu nedopadlo dobře a musela jsem na potrat. Vůbec jsem to nečekala, ale čekáme teď dítě znovu. Jsem šťastná, ale logicky už vyplašená.

Můj doktor mi pořád říká jen to, že je to dobrý, ale nic konkrétního. No a například mi jentak meziřečí řekl, že mám nízko placentu, a to až tehdy, když jsem se ho zeptala, co se děje, že se dvakrát ptal, jestli jsem třeba nekrvácela. Všude od maminek čtu, co jim k tomu doktor/ka řekli, ale mně neřekl nic. Také mi sdělil, že druhý velký SCR dělá on, že v klinice Gennet už to nedělají, ale opět jinak. Tak jsme se rozhodli se raději objednat pro jistotu tam. Nedal nic znát, ale myslím, že rád nebyl. Prostě podle mě na běžném UTZ nemůže vidět případné vady - tak jako nebyly vidět minule, bohužel.

Dnes jsem měla kontrolu, ale ani mě nevzal na ultrazvuk, aby se podíval na tu placentu nebo na miminko jak vyrostlo za měsíc. Jen mi suše odvětil, že to už mi zkontrolují za 14 dní v Gennetu. Jsem z toho teď špatná a mám strach. Modlím se, aby vše bylo v pořádku. Všichni mi říkají, že tohle se snad už opakovat nemůže ať jsem v klidu, ale jak, když na doktora se evidentně spolehnout nemůžu? Jenže neumím být asertivní a ozvat se.

Děkuji za radu.

Dobrý den,

chápu vaše obavy a přikláním se vždy k názoru mít v těhotenství takového odborníka, který má ke mě respektující a lidský přístup. Tedy gynekologa nebo porodní asistentku, která mé obavy vyslechne, poradí, uklidní.

Pokud se necítíte bezpečně a máte naopak velké strachy, pak je vždy lepší změnit gynekologa nebo střídat péči jeho a péči porodní asistentky, která vás uklidní a poradí.
Pokud máte nízkonasedající placentu, není třeba se dopředu obávat, protože placenta se ještě s růstem dělohy vysune směrem vzhůru.

Moc vám držím pěsti .

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová