Nový dětský pokoj ve starším domě. Vinyl nebo plovoučka?

Zodpovězené
2. srp 2023

Dobrý den,

koupili jsme starší, zděný dům ve vedlejší vesnici a postupně si ho upravujeme/opravujeme. V každé jedné místnosti jsme už udělali nové stěny, vymalovali atd., ale teď hodně zvažujeme, jakou podlahu dát do celého domu. Určitě by se hodilo dřevo - i vzhledem k povaze a historii domu, ale tam se bojíme, že na to finančně nedosáhneme.

Neradi bychom měli různé podlahy v domě, výjimkou je snad jen kuchyň, kde bude i dlažba, ale jinak zvažujeme, zda vinyl nebo plovoučka?

Hodně a často vytíráme, syn a manžel jsou alergici.

Poradíte, prosím?

Děkuji,
Aneta

Dobrý den, Aneto,

dle Vašeho popisu bych Vám určitě doporučil vinylovou podlahu. Tato moderní podlahová krytina nabízí nespočet výhod. Především je to jednoduchá údržba, komfort a vysoká odolnost.

Vinyl jednoduše vysajete, setřete mopem a máte vystaráno. Více o údržbě naleznete v našem článku Tipy a triky pro čištění vinylové podlahy. Mezi další výhody této podlahy patří vysoká odolnost a s ní spojená dlouhá životnost. Současně Vám nabízí nespočet dekorů, které věrně imitují dřevo, dlažbu či beton.

V případě vinylové podlahy můžete volit buď lepenou nebo tzv. click verzi, to je právě Vámi zmiňovaná plovoucí podlaha. Detailnější informace naleznete i v článku Druhy vinylu: Click nebo lepený?. U nás v BRENU Vám zajistíme i pokládku.

Vinylová podlaha je skvělou volbou, kterou Vám mohu jen vřele doporučit.

S přáním pěkného dne

Jiří Novotný
podlahový specialista
www.breno.cz