Zaklánění hlavičky. Lze to nějak odnaučit?

Zodpovězené
28. dub 2023

Dobrý den,

syn často zaklání hlavičku. Je to špatně? Můžu ho to nějak odnaučit?

Děkuji za radu.

Dobrý den,

nejprve bych potřebovala vědět, kolik je synkovi a kdy nejčastěji, v jakých situacích (spánek, sed atp.) syn hlavičku zaklání. Obecně platí, že záklony hlavičky opravdu u dítěte nechceme, znamenají projev neideálního zapojení a souhry svalů, oslabení bříška a zároveň aktivaci zádových svalů.

Pokud se Vám tedy takovéto zaklánění hlavičky syna nezdá, určitě navštivte dětského fyzioterapeuta. Odborník dítko vyšetří a poradí Vám, jak s ním dále cvičit.

Přeji Vám hodně štěstí.

Soňa

Mgr. Soňa Barvenčíková
Fyzioterapeut | Fyzioporadna, výběr vhodného zboží
mail: fyzioporadna@spokonozka.cz
tel: +420 728 182 829
Web | Blog | Facebook | Instagram