Nepravidelná menstruace, ovulace a šance otěhotnět i bez hormonální léčby.

Zodpovězené
28. dub 2021

Dobrý den,

v návaznosti na mou otázku o hormonální léčbě a srovnání menstruace. Je mi 32 let a měla jsem slabou menstruaci od 18.března. Poté mi přišla menstruace 12.dubna. Týden jsem měla klid a pak znovu přišla 25.dubna. Délku cyklu mívám 25 dní a délka ms je cca 4 dny.

Když je to tak rozházené, mohu otěhotnět?

Anebo je vhodné podstoupit hormonální léčbu, srovnat menstruaci, poznat svou ovulaci (dle hlenu) a pokoušet se otěhotnět?

Děkuji

Dobrý den,

já bych osobně doporučoval cyklus upravit a navrátit zpět do normálu. Nejjednodušší je hormonální léčbou.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz