Zub při narození. Je to možné?

Zodpovězené
14. dub 2020

Dobrý den,

je možné, že se malému pár dní po narození objevil zub?

V porodnici měl malý váček, podle sestřičky nejspíš mozol, ale doma po 2 dnech vylezlo něco, co vypadá jako zub, je to i tvrdé jako zub.

Je to možné?

Jak se to popřípadě řeší?

Předem děkuji.

Dobrý den,

u čerstvě narozených dětí se jedná o tzv. neonatální zuby, zmiňovaný váček mohla být erupční cysta. Tyto zoubky mohou být komplikací při kojení, často se kývou a mohly by dítko ohrozit (spolknutí apod.). Řeší se vytrhnutím. Bát se nemusíte, zoubky nemívají kořeny a odstranit jdou často i ručně. V této době bude asi lepší, pokud to vyřešíte nebo alespoň zkonzultujete na kontrole u pediatra.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová