Celodenní nevolnosti na začátku těhotenství. Co Vám pomáhalo?

marta_kovar
18. dub 2020

Ahoj holky,
poslední týden zažívám hrozné nevolnosti. Nezvracím ale občas mám teda co dělat. 😀 nejsem schopna sníst snídani a to jím pouze kaši protože ostatní nezvládám. K obědu mám jen zeleninu a pak si večer dám možná jogurt. Ano, mám hlad ale jsem jak po flámu. Do toho mě pálí žáha a furt krkám jako nějaký chlap. 😳😅
Nemáte některá radu, co pomáhálo vám?
Předem děkuji! 😊

drep
18. dub 2020

@marta_kovar nic. Taky jsem nezvracela, ale vůbec jsem neměla chuť jíst. Nejlepší byl týden, kdy jsem měla hroznou chut´ na knedlíky, tak jsem týden jedla knedlíky s vajíčkem. Zbytek prvního trimestru jsem se k jídlu občas přemluvila, většinou ne. Přešlo mě to asi ve 12. Týdnu. Nutno ale přiznat, že jsem se taky učila na atestaci a těsně po skríninku atestovala, takže nevolnosti mohly být klidně trochu těhotenské a trochu stresové. Každopádně po atestaci a konci prvního trimestru, což bylo obojí naráz, mi začalo být zase dobře.

marta_kovar
autor
18. dub 2020

@drep Tak to si ještě počkám. 😀

anniej
18. dub 2020

Nooo, radu... Já ze začátku měla stejnej jídelníček 🤣 hlavně jsem se ráno nasnídala a až do 14hod jsem cejtila jak jsem nafutrovaná. Metabolismus tempo naprosto v minusu... Taky jsem až do 7 měsíce skoro nepřibírala. Občas mi nějaký jídlo tak nesedlo, že jsem to hned vyzvracela 🤣 Po 14tt se to trochu zmírnilo, dokázala jsem se najíst normálně - ale pořád mě to nutilo jíst málo, častěji (i když to byl občas boj) a hlavně lehký jídla. A přežívala jsem na GraviPopu 😂 Nesnášim zvracení. Fakt opravdu nesnášim, občas jsem se to snažila rozdejchat. Nejhorší pro mě byl kartáček na zuby... Spolehlivej gracací maraton 🤣 Nicméně nevolnosti se zlepší, ale nezmizí úplně. Pak to je pálení žáhy, často nesedne jídlo, nafouknutí a bolest břicha... Ať je brzo líp! Na to pomůže jen porod 🤪

marta_kovar
autor
18. dub 2020

@anniej To jsou vyhlídky. 😄😄 já mám snad kombinaci všeho co jde. Tak snad se to za chvílí změní a bude aspoň trošku lépe. Přes den nemůžu ani vařit jak mi je z toho zle. Což partnera asi štve když má jen zeleninový salát ale já se nedokážu dokopat. 😄

veruuu_kubesovic
18. dub 2020

od té doby co jsem objevila // na testu jsem zvracela až do 13týdne, ovšem vím, že někdo problije i celé těhotenství...
na pálení žáhy mi pomáhalo chvilkově rennie a nebo mandle, když bylo nejhůř tak i mlíko...

jjasmina
18. dub 2020

Mě nepomáhalo nic, bylo mi zle do 7. měsíce a od 7. mě trápila žáha a to jsem nevěděla , co pálení žáhy je...

gbp
18. dub 2020

@marta_kovar abych mohla jet rano busem do prace musela sem se napit kofoly a pak v buse jako prvni pomoc piskoty. nic jineho nefungovalo. na nic sem nemela chut a zhubla sem asi tri kila. kdyz uz sem neco snedla, tak jen par soust. a takhle sem prezila prvni 4 mesice 👍

marta_kovar
autor
18. dub 2020

@gbp Děkuji za super tip. Ještě, že je ten home office😀

marta_kovar
autor
18. dub 2020

@jjasmina To jsem nechtěla slyšet 😓😃

jjasmina
18. dub 2020

@marta_kovar Snad na tom budete líp, určitě jsem průběh těhotenství nepovažovala za to nejkouzelnější období pro ženu 😀

katule1990
19. dub 2020

@marta_kovar Ahoj, jsem na tom úplně stejně, dnes 9+0. Špatně je mi celý den, sice nezvracím, ale je to hodně nepříjemný, často se musím dost přemáhat, abych to vydržela nezvracet. Nejhorší je to tak od 18 h do té doby než jdu spát. Přes den se teda zvládnu najíst, i když na to nemám chuť a občas mi pomáhá vychlazená cola s hodně ledem. Večer už většinou nepomáhá nic, jen si lehnout a čekat, jestli se to trochu zlepší.

marta_kovar
autor
19. dub 2020

@katule1990 Ono na to trpí asi hodně žen. 😔 Bohužel. Ale s tou kolou je to dobrý nápad. Tak to zkusím. Včera jsem si už objednala ty lízátka tak uvidíme jestli to bude trošku pomáhat. 😊

gbp
19. dub 2020

@marta_kovar asi je potreba zkusit, co komi sedi. nebyla sem teda zrovna stastna, ze to resim kofolou a jeste hned rano na lacno 🙄 jenze nic jineho mi nezabiralo. mela sem zazvorove bonbony...jednou...a pozvracela sem se okamzite po vystupu z busu. ale dohomady sem zvracela asi jen trikrat. ale musim rict, ze i tak me to unavovalo dost, kdyz mi bylo spatne skoro cely den. k veceru to byvalo lepsi, to je fakt. a nejhorsi kazdy druhy nebo treti den. pak sem vycetla, ze se takto zvysuje ta hladina hormonu, takze asi z toho. jen sem se modlila, abych nebyla z tech, kterym je spatne celou dobu. a nastesti to pak preslo 👍 takze vydrzet ☺️ rekla bych, vysledek za to stoji, ale na vysledek jeste cekam 😂

aksil_e
19. dub 2020

Mne pomohlo vysadit Chytre miminko a nasadit jino kyselinu listovou. Zlepsilo se to rekla bych tak o 70%. Takze to je rada a moznost vyzkouseni, jestli ti treba take nemusi sednout ty tehu vitaminy.

marta_kovar
autor
19. dub 2020

@aksil_e Super rada, zkusím. 😊

lolam10
19. dub 2020

Zkuste jist,i kdyz nemate chut.podle me je nejhorsi ten hlad.vzdy kdyz se premuzu a neco snim udela se mi lip

marta_kovar
autor
19. dub 2020

@lolam10 Dneska je den kdy mi je poměrně dobře. Ale včera ikdyž jsem si dala tak mi bylo hrozně. 😥 Ale děkuji za radu! 😊

michaela1990xx
24. dub 2020

Ja od 5. do 15.tydne zvracela denně, zhubla jsem 3kg, nemohla sem se na jidlo ani podivat,max sem zvladala zeleninu. Nepomahalo vůbec nic, zkousela sem všechno mozne. Jen sem lezela, behala zvracet a zase lezela a modlila se at uz to skončí. Domácnost, vareni, uklizeni, to sem vůbec nezvládala. Naštěstí se to v 15.tydnu ustalilo, obcas si jeste pobliju, ale uz to neni 7krat denne 🙂

michaela1990xx
24. dub 2020

A nepomohlo ani cola, ani zmrzlimy, ani lizatka, opravdu nic. Jen sem to musela pretrpet. Ale ono to určitě za to stojí 😊

jjasmina
24. dub 2020

@michaela1990xx jj je to tak 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru