"Něco" na utz, co by tam nemělo být. Měl někdo něco podobného?

nick1234
7. led 2021

Dobrý den, nevím zda se mi podaří správně specifikovat můj dotaz ale: včera jsem byla na 1.kontrole u dr kvůli potvrzení těhotenství, dle ultrazvuku jsem 6+2 (podle MS 8+2) bylo vidět i srdíčko, takže těhotenství potvrdila ale pak řekla že je tam "něco" co by tam být nemělo... Samozřejmě jsem se ptala, co by to mohlo být, případně co by ti mohlo znamenat ale nechtěla to vůbec specifikovat že prostě zatím neví, že by to mohlo být i založené dvojce... No prostě zkazilo mi to radost z celé návštěvy a vlastně asi dobre zprávy... Na jednu strany neřekla, že je něco vyloženě špatně, jen že mě chce vidět za 2-3 týdny na kontrolní utz, kde by mělo být snad už jasno, ale hodně mě tím znejistela... Prosím měl někdo něco podobného? Vím že každé tehu je jiné, logicky si na to asi odpovím sama, ale nějak asi potřebuji trošku vnitřně úklidnit 🙈❤️

gambrinkax
7. led 2021

@nick1234 určitě bych se tím neznepokojovala. Buďte v klidu a užívejte tehu. Berte lepší variantu dvojčete než něco díky čemu by vám museli těhotenství ukončit😉

iris92
7. led 2021

@nick1234 To ti musi rict doktorka a pokud ona nevi a potrebuje se na to podivat, co to udela v prubehu par tydnu, tak tady ti asi tezko nekdo rekne. Jinak muze to byt treba hematom, obcas se udela v miste nidace, to me tak napada. V tom pripade je treba zkontrolovat po tech cca 2 tydnech jestli se treba nezvetsuje. Kdyby to bylo zalozene dvojce, ktere se hned na zacatku prestalo vyvijet (zni to drsne, ale stava se to casto. V dobe prvniho UZ uz byva pryc, proto se na to neprijde.), tak za ty dva tydny uz to neco bude pryc, protoze se to vstreba. Ale jak jsem psala, to jaou jen dohady a nikdo tady neni tvuj lekar a ten UZ nevidel.

nick1234
autor
7. led 2021

@iris92 je mi to jasný, že mi tady nikdo neřekne co by to asi mohlo být, spíš třeba jestli někdo měl něco podobného, upřímně bych se nehroutila z toho, kdyby to bylo nevyvinute dvojce😉prostě to tak mělo byt❤️

lpch
7. led 2021

@nick1234 ahoj! Mam podobnou zkusenost ze zacatku tehotenstvi, pri prvnim utz se nevedelo co to tam je, druhy utz prokazal dvojce, ktere se prestalo vyvijet. Tehotenstvi pak bylo zcela v poradku. Drzim pesti 🙂

nick1234
autor
8. led 2021

@lpch děkuji v něco takového taky doufám 😉 a to druhé dvojce nějak řešili nebo prostě samo "odešlo"?

lpch
13. led 2021

@nick1234 neresilo se nic, ani neodeslo. Jen se v jeden okamzik prestalo vyvijet a zustalo tam s brachou.

lpch
13. led 2021

@nick1234 ted se teprve divam ze odpovidam se zpozdenim nekolika dnu. Mate uz nejake aktualni zpravy, je vse dobre? 🙏

nick1234
autor
14. led 2021

@lpch děkuji za odpověď na kontrolní utz jdu až 25. a takže chápu to dobře že to nakonec byla dvojčátka? A všechno v pořádku?

lpch
14. led 2021

@nick1234 nene, psala jsem, ze se prestalo vyvijet. V tom okamziku to byl milimetrovy utvar a bracha, jak se naopak dal vyvijel a rostl, tak ten druhy plod nejak “pohltil” (nevim, jak lip to napsat). Donosila jsem zcela v poradku jedno dite, tehotenstvi bylo bez komplikaci

nick1234
autor
14. led 2021

@lpch aha už tomu rozumím, no to by pro mě byla dobrá zpráva kdyby to takhle dopadlo❤️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru