Zvýšený či vysoký krevní tlak již na začátku těhotenství

brebruska
18. dub 2015

Ahoj, chci se zeptat, jestli tu má některá maminka takový problém, jako já: Včera jsem byla na kontrole 9+6tt. Sestřička mi naměřila tlak 130/90 😨 Můj obvyklý tlak před těhotenstvím byl 110/60. Před třemi týdny na kontrole jsem měla tlak 118/78, tak jsem si říkala super, konečně normální tlak. Ale teď už je vyšší a bojím se, že na příští kontrole se zase zvýší. Měřila mi ho pak i doktorka na hematologii (jsem navíc trombofilik) a ta naměřila po půlhodinovém sezení naprosto v klidu - četla jsem si - úplně stejnou hodnotu. Navíc mi naměřila i strašně vysoký klidový tep 120!!! Jsem teprve v 10tt, mám za sebou zamlklé těhotenství, dvě revize dělohy (první se nepovedla), píchám si injekce na ředění krve, v 6tt jsem měla pod choriem hematom a krvácela jsem a teď vysoký tlak ☹ Teď si ho měřím doma a někdy naměřím 130/70, někdy 120/70, pulz okolo 90-100. V rodině vysoký tlak máme, ale já ho měla vždy spíše nižší. Je tu nějaká maminka, která měla vyšší tlak již na začátku těhotenství a jak případně těhotenství pokračovalo?

ragdolllegend
27. pro 2019

Ahoj jsem ve 12tt a mam tlak 146/78 po odpocinku vleze, bez stresu. Predchozi dny postupne od 130,135,142..zvysuje se. Pred tehu jsem brala rivocor 5 (betablokatory) pro tachykardii. Zmenili mi to na Isoptin, rano jsem zvracela tak 30 mim po lecich mozna se malo vstrebal, ale i tak se tlak systematicky zvysuje. Kontrolu mam 30.12. Vydrzi to nebo jit na pohotovost? Nekdy boli hlava vzadu dole, dnes ne. Otoky nepozoruji, jsem revmaticka takze primerene otekla jsem furt. Casto citim silny nebp rychly tep. 15.1.mam dostat Holter na tep..

alcar
28. pro 2019

@ragdolllegend na pohotovost chodit nemusis, tlak mas sice vyssi, ale porad v “tehotenske” norme. V thotenstvi je nejlepsi betablokator Vasocardin a na tlak Dopegyt. Hned jak bude ordinovat tvuj lekar, tak za nim skoc, coz ale stejne vyjde asi na toho 30.12.

ragdolllegend
29. pro 2019

@alcar me rekli ze betablokatory v tehu nesmim. Dekuji moc za info

lusiana125
29. pro 2019

@ragdolllegend vasocardin ano taky jsem ho brala

alcar
29. pro 2019

@ragdolllegend Vasocardin je v tehu betabl. prvni volby.

pincola
16. led 2020

Holky, přidávám se k vám! Ještě nejsem těhu, teprve plánujem, ale mám čerstvě diagnostikovanou hypertenzi. 160/100. jak vy jste dopadly??? Všechny jste rodily dřív vyvolávaným porodem? V pondělí si jdu pro Dopegit, doktorka říkala, že jedině ten můžu a když se chcem snažit, tak mi musí napsat ten.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru