Bolest v podbřišku a zad v 15. tt. Čím to je? Je to normální?

leni92
19. kvě 2023

Bolest v podbřišku a zad v 15 tt
Ahoj od včera odpoledne pociťují nepříjemný pocit v podbřišku. Dneska též i takový tlak a plus cítím i záda v kříži.
Včera ráno jsem byla v poradně vše v pořádku. Čípek tvrdý, dlouhý. Mimi v pořádku.
Nevím si rady a zas plaším.

Čím by to mohlo být a je to normální?
Předem děkuji za odpověď.

sorboni30
19. kvě 2023

@leni92 normální to samozřejmě je... Jak myslíš, že se to miminko bude v děloze vyvíjet den co den, měsíc co měsíc? 😉 Musí si tam udělat místo. Děloha se roztahuje takže tě může bolet jakoby jsi měla dostat ms. U mě to tak bylo od pocatku..nekdo to nema. To samé záda, pánev. Vše souvisí s miminkem, které si dělá místo v hnízdecku. Buď v klidu. Když jsem byla těhotná, řekla mi jedna paní.. Stres ničemu nepomůže. Co se má stát se stane. Jediné co můžeme je čekat a být v klidu. Neovlivnís absolutně nic. Miminko si tě vybralo, tak teď přijmi vše co se s tvým tělem děje 🙏♥️

leni92
autor
19. kvě 2023

@sorboni30 no ja jsem upřímně z toho vyhlášená, ale říkám si že včera u doktora bylo vše v pořádku.

laxesis
19. kvě 2023

Vzhledem k tomu, že každá jsme úplně jinak citlivá a bolest vnímáme jinak, je hrozně těžké na to odpovídat. V zásadě - různé pobolívání, táhnutí dělohy, občasné stahy/tvrdnutí, to vše je normální a zhoršuje se to s postupujícím těhotenstvím. Pokud jsi gynekologicky zkontrolovaná, byla bych v klidu, zřejmě to nic nebude. Mě teda takto pozvolna začal zánět ledviny, což teda není nic moc...ale tyto vážnější stavy se projeví tak, že to fakt nepřehlídneš a nebudeš hádat, jestli je něco špatně, to ti prostě bude okamžitě jasné;)

sorboni30
21. kvě 2023

@leni92 pokud je u Dr vše v pořádku, tak to v pořádku je. Jak k němu půjdeš příště, zeptej se ho na vše co tě zajímá. Mě potom od třetího trimestru začaly strašně bolet záda s kyclema. Nemohla jsem vůbec chodit ani spát.. lékař ti jinak řekne co je a není v pořádku. Užívej si těhotenství 🌞🙏

leni92
autor
21. kvě 2023

@sorboni30 no právě ve čtvrtek vše u doktora v pořádku. Pak mě to začalo dole pobolít. Dnes je neděle včera to bylo lepší a dnes zas trochu cítím tlaky. Docela mi i přijde jestli necítím i slabě pohyby. Jako kdyby se mi tam v podbřišku něco zamlelo.

sorboni30
22. kvě 2023

@leni92 některé maminky jsou citlivé a pohyby cítí dřív 😉 takže klidně možné to je. Některé až později. Já jsem cítila první pohyby přesně na Vánoce, byla jsem v pátém měsíci. A nejlepší byl přístroj Angel Sound. Našla jsem si díky němu srdíčko a poslouchali jsme miminko doma všichni. Bylo to jak nějaké techno nebo dusit stáda koní. Doporučuju 😉

leni92
autor
23. kvě 2023

@sorboni30 též mám

stastnamaminkaa
24. kvě 2023

@leni92 ahoj aj ja som 15tt a tiez to mam ale len na jednej strane. Mam to tak od zaciatku tehotenstva, lekarka pozerala ze je to v poriadku.
Mne sa to vzdy zhorsuje ked nie som vyprazdnena, zial trpim teraz zapchami :/

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru