Pohyby miminka v 26. tt. Byly u vás hodně výrazné a pravidelné?

nika110818
3. bře 2021

Ahoj, prosim, jak jste to meli s pohyby miminka v 26.tt? Byly hodne vyrazne a pravidelne? Vim ze je to hodne individualni, ale trosicku me zneklidnuje, ze opravdu vyrazne pohyby citim jen obcas, pak par dnu jenom obcas nejake mirne pulzovani. Rikam si, ze to mozna muze byt i tim, ze mi trosku vyrostlo brisko, tak tam mozna ma miminko jen vic mista. I tak ale budu vdecna ta sdileni. 😊

ema90
3. bře 2021

@nika110818 Jsem v 27tt a citim pohyby pravidelne po cely den u obou dvou.
Cekam dvojcata.

Ono je to fakt hodne individualni, pokud jste pohyby necitila poradne a neprestaly z niceho nic, tak bych to tolik neresila.
Pokud ovsem pohyby pravidelne byly a najednou prestaly, tak bych zpozornela.

nika110818
autor
3. bře 2021

@ema90 dekuji. U dvojcatek je to asi vyraznejsi, jak tam maji mene mista. 😊 nikdy nebyly extremne vyrazne, ale obcas vyraznejsi byly. Ale az tak velky rozdil to neni. Tak ja jeste chvilicku pockam a budu to pozorovat a kdyby se to nezlepsilo, skocim k lekari.

mamikry
3. bře 2021

@nika110818 Ja citim pohyby porad uz snad od 20tt, ale jsem tehotna poctvrte a mam hooodne akcni miminko. Treba o druhem prckovi jsme skoro nevedela. Dulezite je, ze je citite. 😉 Miminko ma jeste misto, tak se muze tocit i dovnitr.

ema90
3. bře 2021

@nika110818 Mista maji podle doktora praveze dost, jsou ulozeni kazdy na jinym miste, takze se tam nemackaji vubec. Zatim.
Ale pokud jste zatim nikdy nemela pravidelne a vyrazne pohyby, tak bych to neresila.
Ne kazdy mimco je tak akcni.
Ja mam celodenni pravidelne pohyby nekdy od 20tt.
Ale kamaradka je v 25tt a mimco taky neciti pravidelne.
Kazdy to ma proste jinak.
Zkuste si lehnout na pul hodiny na levy bok, mimco by to melo probrat 🙂

amazonkajanik
3. bře 2021

@nika110818 nedávno jsme řešily s mamkou, neteř je v 21tt a už něco registruje, ale doktorka jí řekla, že to není možné. Při tom má dost "akční " dítě. Já malého vnímala taky od toho 20tt, zpočátku jsem myslela, že je to pohyb střev,dokud nezačal cpát nohy pod žebra v tom 25tt a to už nebyly pochyby 😊. A mamka o mě prý věděla od 3 měsíce,jenže jsem byla čtvrté dítě a taktéž těžce akční (prý jsem ve frontě dokázala stouchat pána před náma,když se moc přiblížil 🤣)

mrszizy
3. bře 2021

Já jsem teďka 23tt a řekla bych že první pohyby (nejen už bublinky) cítím tak cca 3-4 dny. Hlavně to ale necítím nějak výrazně, možná i proto, že jsem prvorodička a mám placentu na přední straně dělohy (tak asi bude potřeba větší síly, aby to malá prokopla/prošťouchla).

lentilkah
3. bře 2021

@amazonkajanik Ja citila pohyby uz kolem 16tt a to i s placentou na predni stene ted ve tretim tehotenstvi. Pani doktorka tvrdi blbost 😏
Jinak pro zakladatelku- zalezi, jak se prcek otoci, kdyz kope dovnitr, je to urcite mene znat. Porad maji dost mista.

maaaadlaaaaa
3. bře 2021

@nika110818 Já nějak kolem tohoto týdne byla na pohotovosti, protože jsem malou nějak extra necítila. Pohyby byly, ale ne tak intenzivní a časté. Na monitoru se najednou probrala a začala tam snad tancovat. Mají tam ještě plno místa, takže se mimčo mohlo otočit a vnímáš pohyby jinak. Jestli máš pochyby, tak bych asi jela k doktorovi. Tehdy mi sestra po telefonu řekla, že kdyby jsem byla v klidu, tak jim nevolám a ať pro klid duše vyjedu. 🙂 Jen počítej s tím, že většina nemocnic kvůli pohybům hospitalizuje. Ja to netušila a naštěstí jsem je ukecala , abych mohla domů, když bylo vše v pořádku. 😉

amazonkajanik
3. bře 2021

@lentilkah jo,někteří doktoři tvrdí, že je to nepravděpodobné, ale od toho tady jsou ty zkušenější,že 😉 poznám, kdy jsem se blbě najedla a kdy je to dítě, obzvlášť, když není první. Naštěstí mám v poho doktorku, která řekla, že to není nemožné 😊

nika110818
autor
3. bře 2021

@maaaadlaaaaa moc dekuji. Ted vecer ji citim pomerne intenzivne, myslim, ze trosku pomohlo, ze jsem si sedla na gauc, vylozila nohy a mam pohodli. 😊 uvidime, jak to pujde dal, ale asi to fakt bude jen tim, ze ma hodne mistecka a nekdy ji citim vic, nekdy min. Ale nechci nic podcenit, ale ani vysilovat zbytecne. Rikam si, ze kdyby bylo neco v neporadku, tak bych ji necitila asi ani vecer. Kazdopadne moc dekuji. 😊

lentilkah
3. bře 2021

@nika110818 Jeste me napadlo- ja malou mene citim kdyz si vezmu magnezko, neberes ho taky?

nika110818
autor
3. bře 2021

@lentilkah nene. To neberu. Beru jod a zelezo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru