Hlazení břicha dráždí dělohu a může vést k předč. porodu

ludul
21. kvě 2015

Holky, dnes jsem se byla podívat v porodnici, kde budu rodit a na konci prohlídky porodních sálů a boxů mi porodní asistentka říká, abych si tak často nehladila bříško, prý to dráždí dělohu a bych začít předčasně rodit....jsem v 31 týdnu a celkem často mi tvrdne břicho (beru magnezium ). Setkaly jste se s takovým názorem někdy, co si o tom myslíte? Celkem mě to překvapilo a zároveň vyděsilo....

palomitacheca
21. kvě 2015

@ludul mne to taky jedna PA rekla v olomoucke porodnici, kdyz jsme se tam byli podivat na porodni saly. Ja uz ale mela do terminu jen par dni a stejne jsem nakonec 5 dni prenasela.
Jinak si o tom myslim to, ze jestli ma nekdo drazdivou delohu, tak by to u nej treba porod vyvolat mohlo. Ja si brisko hladila ve vsech 3 tehotenstvich celkem casto a zadny vliv to nemelo.

lamarika
21. kvě 2015

@ludul ano, taky mi to říkala sestřička v porodnici. Nevím jestli je to možné, ale intuitivně jsem ho hladila pořád. Odrodila jsem v termínu dvě děti a poslední před termínem. To poslední bylo dřív ale kvůli stresu

camelinka
21. kvě 2015

@ludul mi to rikal na kontrole gyndar, hodne casto mi tvrdlo.....

ludul
autor
21. kvě 2015

holky, tak to jsem netušila...já Eliáška hladím dost často....hodně kope a příjde mi, že se pak zklidní, ale naopak mi pak tvrdne břicho....

lv
21. kvě 2015

tak možná prot..přišlo mi to přirozené, hladila jsemhodně a u obou holek jsem měla kole 27,-30,tt problémy..a nakonec obě 40+2

aklin
21. kvě 2015

to slyším prvně. Břicho hladím dost často a zatím nemám problém a to mi zbývá už jen 3 týdny do termínu porodu.

yildiz
21. kvě 2015

z me zkusenosti teda nevim ...ja vsechny tri holky hladila a docela dost a vzdy jsem prenasela 😀 tak nevim ale mozna na tom neco byt muze zalezi asi i na citlivosti - u me teda hlazeni a predcasny porod nehrozil a nehrozi 🙂

anina32
21. kvě 2015

Oba kluky jsem hodně hladila, oba se narodili přesně na den termínu, první přirozeně, u druhého bych asi přenášela, ale vyvolávali mi porok kvůli vysokému tlaku a cukrovce.

ronyx
21. kvě 2015

Já svého Eliáška taky pořád hladím 😀 a dělala jsem to i u prvního těhu.Nevím příjde mi to jako blbost,to jako přes tu hrubou kůži dráždíš dělohu??? Příjde mi to jako hloupost,ale odborník nejsem 😀

pavlapl
21. kvě 2015

To slyším poprvé. Břicho mi tvrdlo při všech těhotenstvích a mazlila jsem ho často jak já tak manžel a všechny děti jsem přenášela.

catchulinecka
21. kvě 2015

Já také potvrzuji, že jsem to slyšela od sestřiček v nemocnici, byla jsem od 29 týdne se zkráceným čípkem v nemocnici a nesměla jsem si dávat ruce za hlavu, nějak moc hladit to břicho a pod....

deathy
24. kvě 2015

Tak to jsem taky neslyšela a taky jsem hladící mamina 😀 a taky mi tvrdne břicho. Malej mi vystrkuje nohy, zadek a tak různě a nechá se celkem dlouho drbat a hladit a je to takový každodenní rituál... tak nevím, uvidíme 🙂

mila9
25. kvě 2015

Ahoj, měla jsem rizikové těhu (jednovaj.dvojčata) a bříško jsem si hladila hodně často (i partner). Když jsem byla na kontrole kolem 23tt, tak mi doktor říkal, že si nemám bříško moc hladit, prý ho zbytečně dráždím...takže jak to tady čtu, tak co doctor, to jiné pokyny 🙂 no hladila jsem dál...když mě pak o dva týdny později zavřeli do nemocnice (zkrátil se mi čípek), tak mi primář řekl, ať si na to břicho nesahám vůbec ☹

happylenulka
26. kvě 2015

břicho hladím pořád,netvrdne a neměla jsem žádné problémy celé těhu....

hany_bany
27. kvě 2015

@ludul mně břicho tvrdne, ale hladím ho často, a už jsem ve 39. tt 🙂 Je to asi dost individuální...

japona
27. kvě 2015

Pokud má někdo citlivější (dráždivou) dělohu se sklony k tvrdnutí, opravdu může hlazení břicha tvrdnutí vyvolávat. Dělohu pak dráždí i těsnější oblečení, pás v autě nebo i pohyby dítěte. Ale většina těhotných tímto netrpí, tak klidně břicha hlaďte🙂

loafeer
27. kvě 2015

je to pravda, zvláště pokud je děloha opravdu dráždivá a pokud někde hrozí předčasný porod, je třeba i nález... opravdu doporučujem maminkám si tolik to bříško nehladit, nebo se alespoň pokusit...týká se to hlavně maminek hodně hubených, kde je i málo podkožního tuku a opravdu ta dělaha reaguje

ludul
autor
27. kvě 2015

@loafeer to já hubená rozhodně nejsem a hladím dál 🙂 zatím ok 🙂 jen mě posledních pár dnů bolí žaludek, malej se otočil a kope mě do něj☹

ludul
autor
27. kvě 2015

@hany_bany taky hladím často, prostě se neudržím 🙂 tvrdne jak kdy, ale rozhodně si nemyslím, že by za to u mě mohlo hlazení 🙂

hromka35
2. čer 2015

i když mi občas tvrdne břicho, anebo prcek moc vyvádí, mám dojem že hlazení spíš udělá dobře...můj chlap má večerní rituál namazat mě večer břicho a to se na tuti břicho uplně uvolní a pohyby uklidní..tolik moje zkušenost 🙂

lu777
2. čer 2015

@ludul nikdy jsem to neslyšela... sama jsem bříško hladila často a nijak zvlášť mi netvrdlo.. první dítě jsem přenášela, druhé se narodilo na termín 😉

nějak se mi tomuhle nechce věřit... a hlavně si myslím, že to je komunikace s miminkem a mamince i dítěti to dělá dobře 😉

zuza01
2. čer 2015

Mně tvrdlo břicho hodně často, že se na něj nesmí sahat jsem taky slyšela. Ale nedodržovala 😉 Jedno dítě mám přenošené a druhé dva dny před termínem, takže já tomu nevěřím 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru