Hlenová zátka. Porod?

ladyanne22
29. pro 2021

Ahoj holky, chci se zeptat na vaše zkušenosti. Po předchozím předčasném porodu jsem asi více vyplašená. Momentálně jsem 34+3 a včera jsem nejspíš měla na papíru kousek hlenové zátky (téměř průhledný hustý hlen), dnes už tam byly i nitky krve. Cca dva týdny už pociťuju občasné bodání jako u čípku, ale to přestalo a dneska občasné chvilkové menstruační bolesti (možná poslíčci)? Měla jste to některá? Můžu očekávat brzký porod nebo to může trvat ještě i několik týdnů? Ani nevím jak takoví poslíčci vypadají, u prvního jsem je nestačila poznat 😏

macinka1989
29. pro 2021

@ladyanne22 já mám za sebou 2 předčasné porody… první 34+1 a začalo to právě tou hlenovou zátkou, ale po jejím odchodu a kontrole u dr. jsem vydržela ještě 9 dní a nic dalšího během těch dní nenasvědčovalo, že bych měla rodit…byla jsem úplně fit, normálně jsem fungovala…pak mi prdla voda a i přes snahy doktorů a sester v porodnici o zpomalení a udržení se malý od prasknutí vody narodil cca za 6,5 hodiny.

luhana
30. pro 2021

@ladyanne22
Odchod hlenove zatky nemusi znacit porod. U me zacala odchazet asi dva-tri tydny pred terminem porodu. A stejne se porod nerozjel a jeste jsem 10 dni prenasela a pak jsem sla vyvolavat. Tak ti preji at jeste par tydnu vydrzis pohromade 😊🍀

ladyanne22
autor
30. pro 2021

@luhana díky 🍀

ladyanne22
autor
30. pro 2021

@macinka1989 naštěstí alespoň přes ten 34tt.. Být třeba 28tt měla bych hodně velký strach. Díky za odpověď 🙂 asi je to u každého jinak, zkusím raději kontrolu u dr, to bude nejjistější

macinka1989
30. pro 2021

@ladyanne22 právě…každej porod je jinej…letos ten druhej 35+1 začal čištením a trochou krve, v porodnici řekli, že se to stará krev, že to může dělat prokrvenej čípek a poslali mě domů…každopádně krvácení v noci neustávalo, střevní křeče a lítáni na záchod k ránu přešly v kontrakce, v 9 mě manžel dovezl do porodnice a v 10 byl malej venku. 🤣

maxulekapcule
30. pro 2021

Mě odešla dva měsíce před termínem, a porodu nenasvědčovalo nic ani 14dni před terminem

ladyanne22
autor
30. pro 2021

@macinka1989 tak to bylo rychlé 😆 má to i své výhody ty menší mimča no 😁

ladyanne22
autor
30. pro 2021

@maxulekapcule takže se necháme překvapit 😇

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru