Streptokok a Hamiltonův hmat

paampeliska
21. bře 2018

Ahoj, vcera mi v nemocnici ve 40+4 tydnu byl proveden hamiltonuv hmat. Lekarka mi ho nabidla ja jsem souhlasila, vysvetlila mi jak to bude probihat atd. Az doma jsem se docetla, ze se nesmi provadet pri pozitivnim streptokokovi, ktereho mam. Ted jsem z toho nervozni a nevim co si mam o tom myslet. Nicmene asi nezabral, protoze je to uz skoro 24 hodin a nic se nedeje. Mate nekdo podobnou zkusenost?

zdenkaell
21. bře 2018

Vodu ti nepustila tak nechápu proč by se dělat neměl. Kdes to četla?

paampeliska
autor
21. bře 2018

V kazdem clanku o hamiltonovu hmatu se pise, ze by se nemel delat pokud ma zena pozitivniho Streptokoka

zdenkaell
21. bře 2018

No a co tam je za relevantní důvod?

ginnyweasley
21. bře 2018

@zdenkaell Hrozí u toho protržení plodových obalů a pak je riziko zanesení streptokoka do dělohy, proto se to nedoporučuje.

@paampeliska To se nestalo, takže v pohodě. ;)

zdenkaell
21. bře 2018

To je nesmysl. Voda odtece tak jako tak, vyšetření se dělají taky tak jako tak. U gbs pozitivních i negativních. Pochva a dělohy nejsou neprusttne oddeleny, a gbs nevadí deloze ale potenciálně diteti. Který porodnima cesta a projde tak jako tak. Takže řešit tenhle nesmysl je úplně zcestne

hope09
21. bře 2018

Mně ho také dělali i s pozitivním streptokokem, večer mi pak začaly kontrakce a v noc v jsem jela do porodnice. Dali mi kapačkou antibiotika a vše bylo v pořádku ☺

barchen
21. bře 2018

@paampeliska Ano a nebojte se. Nic se nestalo, miminko v pořádku. A první hmat taky nepomohl, až ten další + výpomoc partnera 🙂 a teprve až ve 41+0 to začalo. Kapačka nedokapala ani z poloviny, nestihla...

makiszek
21. bře 2018

Taky mi byl proveden s pozitivním streptokokem. Akorát to doktorka přehnala a praskla mi voda. Bohužel to nakonec skončilo císařem

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru