Trombofilni mutace + utrageston

lucie252
22. čer 2019

Ahoj je tu nekdo, kdo ma zkusenost s tim, ze bral ve tretim trimestru Utragestan a mel trombofilni mutaci?

hezz17
22. čer 2019

Utrogestan 😀

loylii
22. čer 2019

@lucie252 já😉 musela jsem cele těhotenství pichat Clexane (trombof. mutace) a Femibion jsem brala 7 měsíců před otehotnenim a i cele těhotenství.

lucie252
autor
22. čer 2019

@hezz17 jojo, prepsala jsem se, diky za opravu 🙂

lucie252
autor
22. čer 2019

@loylii ale femibion jsou tehotenske vitaminy, ty jsem taky brala. Ale brala jsi primo ten hormon, ktery mi predepsal dokror? 🙂

loylii
22. čer 2019

@lucie252 ano, Utrogestan jsem nejdřív polykala, 2x 2 tablety, ale bylo mi po něm špatne. Tak jsem zavadela. Od 3.mesice jsem zvýšila na 3x2 tablety. Až do 30.tt. Dostala jsem ho hned při potvrzení těhotenství z tehotenskeho testu. I Clexane. Jinak Utrogestan jsem brala z preventivních důvodu, původně jsem nemohla otěhotnět prave kvůli nízkému progesteronu. Před těhotenství Duphaston, poté Utrogestan.

pipi_puncocha
22. čer 2019

Mám Leidenskou mutaci a v prvním trimestru mi gynekolog předepsal Utrogestan vaginálně a říkal, že to je bezpečné. No, snad ano, teď jsem 20tt.

loylii
22. čer 2019

@pipi_puncocha a proč by nebylo? Tyto dva léky se vzájemně neovlivňují. Mám to od svého Dr, ivf centra i porodnice Podoli. Všude to vedeli.

kkk612
22. čer 2019

@lucie252 já mám teda jen MTHFR heterozygot, ale od 30. tt jsem měla nasazeny utrogestan 2tbl vaginálně, protože se mi rychle zkrátil čípek, tak jsem dostala trošku hormonů, aby se udržel. Teď jsem 36. tt a budu ho vysazovat. Neovlivňuje se to vzájemně.

lucie252
autor
22. čer 2019

Moc vsem dekuji za odpovedi a uklidneni 😊
@kkk612 to jestli se zavadi vaginalne nebo polyka, by nemelo mit vliv, ne?

loylii
22. čer 2019

@lucie252 nemá to vliv. Když ho polykáš, údajně dráždí žaludeční kyseliny, proto spoustě lidem nesedne. Pri zavádění se dostane i rychleji na místo určení a nemusí putovat trávicí soustavou.

kkk612
22. čer 2019

@lucie252 doktorka mi říkala, ze ho mám zavádět, ze když se polkne, je to k ničemu a k čípku se dostane minimum hormonu.

pipi_puncocha
22. čer 2019

@loylii mně nešlo o ovlivnění léků vzájemně, ale o to, že při trombofilní mutaci bys neměla brát hormony, takže jsem se radši u toho Utrogestanu ptala, ale každopádně to je v pohodě. 😊 (já si třeba zatím ani injekce nepíchám, chodím co měsíc na hematologii na odběry a když to bude dobré, tak budu píchat až v šestinedělí)

lucie252
autor
22. čer 2019

@pipi_puncocha prave taky, vsude mi rikaji, ze hlavne ne zadne hormony, antikoncepci nemuzu brat uz x let, tak me ty hormony trosku vydesily. Na hematologii mi rekla, ze at to beru, ale ze si mudim zacit pichat injekce (puvodne jsem mela zacit az za dva tydny).

Holky, kdyz jste si vecer zavadely dve ty tobolky, tak hned za sebou? 🙂

kkk612
22. čer 2019
loylii
22. čer 2019

@pipi_puncocha já mutaci zjistila při stimulaci na Ivf, kdy jsem brala spoustu hormonu. Jak injekce, tak léky. Plus clexane. V případě, ze se embryo uchyti, tak už mi musel byt podáván Clexane na ředění krve, aby nedošlo k potratu. Nakonec jsem otěhotněla prirozene, pouze jsem brala Duphaston v tom cyklu 16.-25.dc. A hned v den, kdy mi vyšel pozitivní test jsem naklusala k Dr a dostala Clexane na 9 měsíců.

lucie252
autor
22. čer 2019

Moc dekuji. 😊Jeste vyuziji teto diskuse, kdyz tu mame skupinku s horsi srazlivosti krve 😊😊😊 a zeptam se na posledni dotaz, zda se vam v tehotenstvi delaly vice modriny... zda je duvod se znepokojivat.

loylii
22. čer 2019

@lucie252 mě se dělali v těhotenství jen v miste vpichu. Teď už je dětem rok a dělají se mi všude po tele, budu muset zajít na hematologii.

kkk612
22. čer 2019

@lucie252 já třeba tím, ze mám “jen” to MTHFR, tak jsem potřebovala brát jen zpracovanou listovku na inositol. Žádné léky na ředění krve nepotrebuji, ale cely život se mi velice snadno dělají modřiny, stačí abych se jen trosku ťukla, tak možná to s tím taky souvisí.

eviks
23. čer 2019

@lucie252 Ahoj, potvrzuji, ze je to ok. Ja sice mutaci nemam, ale jsem po mozkove mrtvici kvuli srazenine a jdeme na ivf. Budu pichat clexane a brat utrogestan. Utrogestan je na srazlivost v pohode, vetsi neplechu delaji estrogeny (napr. Estrofem na rust sliznice a nebo estrogenova antiko). Takze v pohode!

mizumys
26. čer 2021

@lucie252 ja mam taky leidna a zatim se nedari po dvou potratech 7tt a 5tt.Ted mi dali domu clexane, a hned jak budou //na testu tak pichat. Premyslim zda si pak nereknu taky o utros, na co presne je?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru