Velikost hlavičky a váhy týden pozadu. Vyvíjí se miminko jak má?

ebi99
30. lis 2022

Ahoj,
chtěla bych se vás zeptat, zda jste některá neměla stejný případ jako já. Momentálně jsem v 35+3 TT. a maličký měl kolem 2500gr a hlavička byla kolem 12.percentilu. Dr. mi na to nic neřekl, ale já si dělám obavy. Celkem jsem do teď přibrala kolem 12kg, nemám moc velké bříško..
Dělám si celkem starosti zda se vyvíjí jak má..

marimanta
30. lis 2022

@ebi99 kdyby se cokoli dělo, dr. by tě neposlal v klidu domů. Náš prcek měl hlavu zase o měsíc věští. Teď je mu rok a tělo mu už dorostlo 😁 Takže klid, smrt z vyděšení je nejhorší 😊

malinkata
30. lis 2022

Váhou to určitě není. Já přibrala za celé těhotenství přibrala 8kg a porodila jsem v 39 týdnu 3500g chlapce

ebi99
autor
30. lis 2022

@malinkata @marimanta
Zde přidávám všechny hodnoty

marianarem
30. lis 2022

@ebi99 Oni tie deti nie su uplne uniformne, pamatam si, ze moj maly mal kazdu cast tela inac - nieco bolo akurat, nieco tyzden pozadu, nieco tyzden popredu. Nic som si z toho nerobila, naozaj ono sa to nevyvija presne podla tabuliek, to uvidis aj po narodeni.

marimanta
1. pro 2022

@ebi99 hodnotám nerozumím, ale ty se fakt nestresuj. Nebo ti doktor řekl, že je něco špatně? Příště se ho zeptej. Jsem si jistá, že kdyby byl důvod k obavám, věděla bys to. Však se podivej kolem sebe, každej je jinej. Tak i mimina 🙂

konidana
1. pro 2022

@ebi99 to odhadovane stari je jen statistika. Presna cisla na zaklade nepresnych udaju. To mereni ma nejakou, dost velkou toleranci a celkem malou presnost. Takze vsecko plus minus 2 tydny je v norme a vznika to i na zaklade nepresneho mereni. Vzdyt na tom utrazvuku se ty hodnoty meri rukou na nejakych naprosto nekobtrastnich sedych smouhach, ktete se jeste i hybou😅 zmeris 3x a dostanes 3 jine vysledky😉

pincola
1. pro 2022

@ebi99 U mne to bylo taky. Syn měl malou hlavičku o víc, jak týden. Doktorka mě děsila. Narodil se s normálně velkou hlavou, vše dohnal. Spojila jsem se přes koníka tehdy s dalšíma maminkama, co taky čekaly mimi s menší hlavičkou a u všech to dopadlo dobře.

ebi99
autor
1. pro 2022

@pincola velmi si me uklidnila. Moc dekuji za odpoved

cilkat
2. pro 2022

Rozptyl zhruba do toho týdne se neřeší vůbec. Teprve u rozdílu většího jak dva týdny, se dělá kontrolní měření (uvědom si, že měříš na milimetry přesně cosi na rozmazané fotce a ještě musíš tu fotku trefit do přesného úhlu na tom tělíčku... a ještě se ti u toho dítě dost často hýbe a 'zdrhá'). Teprve při opakovaných měřeních s rozdílem odpovídajícím víc jak dvoum týdnův vývoje se začíná hledat problém... A i tam se dost často nakonec konstatuje, že žádný problém není a jen se to sleduje.

honatko092
2. pro 2022

Já mám čerstvou zkušenost. Od 37tt miminko dle ultrazvuku nerostlo a bylo o dva-tři týdny pozadu (ale symetricky, tzn. mělo všechno menší), v 38tt odhad váhy 2300 gramů, ale jinak vše ukázkové (placenta, průtoky, ozvy - to bylo pro mě rozhodující). Chtěli mi udělat oxytocinový zátěžový test, ale já ho po konzultaci s dalšími dvěma doktory odmítla protože jsem byla po císaři a chtěla jsem zažít přirozený porod, navíc nebyl k tomu testu důvod. Poslední dva týdny miminko přibralo, ale odhad byl pořád 2700 gramů, vše ostatní opět ukázkové. No, porodila jsem 40+2tt přirozeně naprosto zdravou holčičku s mírami 49 cm, 3120 gramů. Jsou to jen odhady - pokud jsou v pořádku ozvy, průtoky a placenta, tak by mě to uklidnilo..držím palce ☘️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru