Vysoký tlak na konci těhotenství

ronja55
20. zář 2017

Hezký den, mám dotaz. Měla jste některá nebo máte problémy s tlakem. Já zítra začínám 39tt a už týden mi dost hapruje tlak. Mám nařízeno od gynekologa si ho měřit 3 krát denně a běžně měřim 150/90 někdy í více. V pátek jdu na poradnu a celkem se bojím co mi řekne. Myslíte že mi můžou díky tlaku chtít vyvolat porod? Nebo mi dají nějaké léky?. Preklapsie to není, jiné příznaky nemám.

lenat
20. zář 2017

Já ke konci těhotenství byla kvůli tlaku 2x v nemocnici, kde mi stejně na nic nepřišli. Ve finále jsem už byla z toho tak vynervovaná, že jsem za vyvolání byla ráda a byl všech stresů konec.

nazka
Autor odpověď smazal
Zobraz
anaon
20. zář 2017

Já měla ke konci těhotenství hraniční tlak, měla jsem si ho doma měřit a kdyby by byl víc jak 140/90, měla jsem si vzít Dopegyt, který mi předepsali. To nakonec nebylo potřeba. Taky mi ale dělali krevní testy, aby se vyloučili nějaké další komplikace, které se projevují zvýšeným tlakem.

aletheia
21. zář 2017

Od osmeho mesice jsem mela vysoky tlak, spodni lital i na 116, chodila jsem kazdy tyden do rizikovky, kde me merili a testovali moc na pritomnost bilkoviny kvuli preeklampsii. Denne jsem se nekolikrat merila, nasadili mi dopegyt a ke konci tehu i vasocardin, brala jsem snad osm prasku denne, stejne to nezabralo, tlak nikdy neklesl pod 140/90, nekolikrat jsem jela i na pohotovost, kdyz tlak vyletel fakt vysoko...nakonec bylo domluveno, ze mi porod vyvolaji v den terminu, pokud neporodim driv, proste zakaz prenaseni..porod mi tedy vyvolali prasknutim vody v den terminu, diky bohu za to, voda byla uz hodne zkalena, nastesti vse dobre dopadlo, ale po porodu mi pro zmenu tlak strasne klesnul a pak zas vyletel, takze jsem pak jeste chvili brala dopegyt a behem cca 2 tydnu se to dalo samo dohromady.

cibka
21. zář 2017

@nazka muzu se zeptat jak jste to mela po porodu? Ja jsem skončila na ARO jeli ks tlak stále litá i 189/105 a na konci císaře 220/135 tady uz neví co dal tak me prendaji na koronární jednotku. Nevíte jak to dlouho potrvá ? Rada bych uz za malou ...

nazka
21. zář 2017

@cibka mate to hodne vysoke.jak dlouho jste po porodu? po porodu me v nemocnici drzeli o 4 dny dele,nez je bezne po cs. Tlak po cs mi okamzite klesl. Ale pak prisli s preeklampsii a ze muzu mit zachvat i po porodu a jak hormony litaly,tak me to strasne vypsychovalo a tlak zas vylitl. Mela jsem vzdy kolem 145/100plus minus par. Dostala jsem vasocardin a dopegyt. Pak me pustili domu,ze cele sestinedeli mam mit klidovy rezim a dali mi igelitku prasku. Doma to ale bylo hned lepsi. Jak rikam, bez prasku na tlak jsem az po osmi mesicich od porodu.

cibka
21. zář 2017

@nazka dnes jsem 3 den tlak pořad litá klidne i 190/105 mam kapacky i prášky ale nic moc nezabírá i

hanulkasa
21. zář 2017

Mně si kvůli vysokému tlaku nechali v 40tt v porodnici a vyvolali porod. Je to hodně riziko ten vysoký tlak. Já byla navíc i otekla, ale preklamsii jsem neměla.

nazka
21. zář 2017

@cibka hlavně se zkus nenervovat, Bude to dobré, nejhorší máš za sebou. Na těhotenský tlak je nejlepší porodit. Teď už to půjde dolů,i když se to zatím netváří 🙂 měla jsi cs? Jak je Ti jinak? Držím palce, ať je to brzy dole

alcar
21. zář 2017

@cibka je to mozne. Hypertenze muze pretrvavat i cele sestinedeli. Je dobre, ze te hlidaji. Radsi si tam par dni navic pobud. A koronarni jednotka je dobra volba. Tam ti ten tlak stabilizuji. Drzim pesti, at se das brzy do kupy.

cibka
21. zář 2017

@nazka ano dělali císaře a občas jsem unavená a tim jak pořad lezim a pak se zvednu tak nic moc urcite bych se takhle nezvládla postarat o malou

cibka
21. zář 2017

@nazka moc dekuju za podporu

alcar
21. zář 2017

@cibka taky to muzou delat ty hormony. Ja po cisari najednou strasne otekla, museli mi davat i diuretika, abych splaskla. A tlak mi lital tri dny a jeste par tydnu po porodu to bylo takove vselijake.

luckamarcu
21. zář 2017

@ronja55 začala sem mít vysokej tlak cca. od 8mesice... Kolem 145/95...pak se zvyšoval plus nohy otekly jak slon... Preklamsie to nebyla...sama od sebe jsem neporodila, museli mě vyvolavat... Tlak lítal celý šestinedělí...Pak už klid... Neboj spadne to... Ikdyz je to o nervy. Když tě měří a furt říkají to není dobrý... Brala jsem dopegyt 3x denně a nezabiral

nazka
21. zář 2017

@cibka musí být těžké ležet někde mimo malou a ještě se cítit pod psa. Když to řeknu blbě, užívejte klidu a spánku. To teď potřebujete. Až budete mít prtě u sebe, budete mít po obojím 🙂 Co není dnes, zítra může být. Dle mé zkušenosti má po porodu vše strašně rychlý průběh.
PS:Jinak kamárdka taky otekla až po porodu a tlak měla dobrý.

terunka88
12. led 2021

Máte někdo další zkušenost s vyšším tlakem (145/95) pouze až na konci těhotenství (40 tt.)? Moč i krev v pořádku. Jak se k tomu dr./v porodnici stavěli? Díky

me_druhe_ja
12. led 2021

@terunka88 měla jsem minule někdy od 35tt. Chodila jsem každej týden na monitor, kontrola moči a tlak. Kromě toho jsem nic jinýho neměla. 🙂 Víc se to neřešilo. 🙂

terunka88
12. led 2021

@me_druhe_ja No mě právě doktor dnes po poradně poslal na kontrolu ještě do porodnice a už si mě tu nechali 🤔

me_druhe_ja
12. led 2021

@terunka88 Aha....tak to nevím.... každopádně pokud je jinak vše ok, tak bych se nebála. ☺️

siima12
1. dub 2023

Ahoj všem, jsem 25+2tt a vždy když jdu na gyndu tak mám vyšší tlak ale je to do schodů nahoru a k tomu nervozita. Ale měřím se radši i doma naměřila jsem 120/90 a po druhé 120/88 myslíte že to je už moc? Na gyndě nevím kolik mám to jsem se neptala.

nazka
1. dub 2023

@siima12 a bereš prášky na tlak? Myslím, že je to ještě ok. Já měla vlastně celé těhotenství tlak kolem 95 v den porodu ten spodni 120

siima12
2. dub 2023

@nazka Ne neberu nic. To taky dělá že jsem nervózní a schody na gyndu.😅 Ale naštěstí se měřím zrovna teď jsem naměřila 128/77

mata2hari
2. dub 2023

@siima12 taky jsme měla na poradně vždycky vyšší tlak..měřila jsem si doma a zapisovala a pak předkládala..pak už tam sestra měla napsané,že měřit tlak na 3x a napotřetí už byl fajn..bylo dobře,že jsem si tlak měřila a zapisovala dlouhodobě,protože by si mě bývali nechali v porodnici o týden dřív..doma jsem mívala kolem 125/80 a u doktora 150/90.. 128/77 je naprosto ukázkový a v pohodě 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru