Moje první IVF. Proplácí pojišťovna něco?

veruuneckaaa
30. čer 2022

Zdravím,včera mi volala má dr z Gennetu z Prahy,moc mě nepřekvapila zprávou,stále mám protilátky proti speriím,až dostanu MS mám se jí hned ozvat a ona mi obratel pošle léky+injekce,a cca koncem července prělom srpna na odběr vajíček,koncem sprna mi budou zavádět oplodněné vajíčko,docela mám strach...Komu se povedlo hned na poprvé...? Díky za info od Všech,budu ráda když mi k Tomu řeknte své

zet83
Autor odpověď smazal
Zobraz
veruuneckaaa
autor
30. čer 2022

@zet83 No mě také poslaly ceník,ale teprve to poslala na pojišťovnu,tak jsem zvědavá za léky mi řekla 3500.Za umělé jste platily kolik.?

zet83
Autor odpověď smazal
Zobraz
veruuneckaaa
autor
30. čer 2022

@zet83 No jsem zvědavá co řekne nám🙈🙉Měla by něco pojišťovna zaplatit,četla jsem že u prvního IVF bych teda měla.A nikdo nezaručí že se to povede

beruska1889
30. čer 2022

@veruuneckaaa nám se třeba povedlo hned na poprvé, syn má už 2 roky a z prvního KETu jsem už ve 31tt... Máme ve skupince několik holek, kterým to vyšlo napoprvé, takže šance určitě jsou... Hodně štěstí 🍀🍀🍀

veruuneckaaa
autor
30. čer 2022

@beruska1889 Děkuji moc to potěší,hodně štěstí.No já mám problém že mám protilátky proti sperimiím

beruska1889
30. čer 2022

@veruuneckaaa děkuji, tak to by při Ivf neměl být problém a pokud je jinak vše ostatní v pořádku, nevidím důvod proč by to nemělo vyjít hned 😉

veruuneckaaa
autor
30. čer 2022

@beruska1889 Jinak Vše právě je v pořádku🙏

cekamnazazrak
30. čer 2022

@veruuneckaaa pojišťovna zaplatí částečně hormony.. zaplatí ultrazvuky během cyklu a operaci jako takovou.. tedy sál, anestezii, lékaře a sestry, případné léky proti bolesti po a místo na pokoji než tě po odsátí pustí domů.... dále proplácí laboratorní metody, jako je třídění vajíček na zralé a nezralé nebo hození vajíček a spermií, kterou jsou propláchnuté roztokem do petriho misky a přírodo poraď si... a pokud se nějaké chytne, tak pojišťovna platí 3 denní kultivaci v inkubátoru... A poté zavedení embrya - tedy sál, zdravotníky, nástroje.... to je vše... pokud chcete cokoliv navíc, tak si to musíte zaplatit... tedy třeba prodlouženou kultivaci - ta je dnes víceméně standardem do 5. dne, ale ty dva dny jsou za vaše.. stejně tak pokud budete chtít provést výběr těch nejlepších spermií a jejich napíchání do vajíček - což určitě doporučuju, protože šance že se přirozeně alespoň oplodní v misce je minimální (pro představu já v prvním IVF měla 39 zralých vajíček, 20 jsem jich nechala napíchat - z těch se oplodnilo 7, ale do konce vydržely jen 4.. zbylá jsem nechala dát do misky a to se neoplodnilo žádné)... také v případě že by se vám jich chytlo víc, tak se standardně zbylá embrya mrazí, ale to je opět za vaše... pokud první pokud embryo transferu nevyjde, ale budete mít zamražená embrya, tak vám jedno rozmrazí a podstoupíte Kryoemryo transfer, ale ten už je za vaše, pojišťovně neproplací... takhle berete zamražená embrya než se zadaří nebo než je "vypotřebujete" a pak jdete do nového cyklu od začátku... co kolik přesně stojí by mělo být v ceníku, který by vám měli poskytnout, stejně jako by vám ošetřující lékař měl vypíchnout, co byste ve vašem případě měli zvolit z těch "nadstandardů"...
my při prvním cyklu platili zálohu na léky 4.000,- poté před OPU dalších 14.000,- a pak nám přišla faktura s konečným vyúčtování, podle toho co se se po odsátí dělalo.. celkově nás první cyklus vyšel na cca 30.000,- + potom 3x KET za 7.500,- další IVF jsme podstoupili na jiné klinice, tam se platila záloha za léky 4.000,- a pak se zbytek doúčtoval fakturou až po výkonu.... tam jsme dali ca IVF taky cca 30.000,- + 2x KET 7.000,- + 1x KET + embryoglue 11.000,- tenhle poslední pokus je teď s námi už 35tt a chytáme se na jeho příchod na svět...
moc vám přeju abyste to měli vše skvělé a na první dobou, nejen kvůli financím, protože ty jsou za to fakt šílené, ale především kvůli vám.. pozitivní myšlení je důležité, ale taky je třeba počítat s tím, že vás může čekat dlouhá cesta... u nás to bylo 5 let, 2 celé IVF cykly a 8x vložení embrya než se povedlo (a to poslední 4 pokusy byla embrya po PGT a té nejtopovější kvality.. ty z prvního cyklu.. a to ani jednomu nenašli nic co by mělo bránit přirozenému početí.. občas jsem si říkala, že kdyby něco našli, tak by to možná bylo lepší, alespoň by to zaléčili a třeba by to šlo rychleji... ale kdo ví.. každopádně držím moc palce!!! 🍀

brambora28
30. čer 2022

@veruuneckaaa Ahoj.. Po 3 letech snažení, žádný problém na straně mojí ani partnera (což je sice naprd a nepochopíš, proč to nejde, na druhou stranu dobře právě pro plánované IVF - omezení rizik), 2 neúspěšní IUI a vyzkoušení všech možných alternativních metod i neřešení ničeho.. V dubnu jsme šli na novou kliniku, mezitím mi moje Dr. napsala žádanku na hematologii a imunologii - vše ok, hormonální profil ok, AMH ok, partner ok.. V květnu byl odběr a zároveň i transfer.. Odebráno 17 vajíček, oplodněno, 8 nám jich zůstalo, jedno tranferované, 7 se mrazilo.. Dávali nám jedno s né úplně nejlepším hodnocením, protože dle Dr. to stejně málokdy vyjde, tak ať máme šampiona na druhý pokus.. A ejhle, ono to vyšlo 🙂 Teď jsem 8+2tt. a strašně šťastná.. Celkově nás to stálo 35000,- (od injekcí před odběr, mražení a tranfer) - klinika Reprogenesis Brno.. Ale chodila jsem do toho na akupunkturu a pila byliny, což stálo taky nějakou tu korunu, ale celkově jsem za tu snahu za ty roky utratila asi 100000,- (léky, byliny, vitamíny, léčitelé, cvičení...) Ale všechno za to stálo.. Teď nastal strach, aby vše bylo v pořádku a těhotenské nevolnosti, nechutenství, citlivost na pachy, únava.... Ale fakt to všechno za ten zázrak, co ve mě roste, stojí 🙂

kobliha91
2. črc 2022

@veruuneckaaa ahoj. Nás jeden cyklus vyšel na cca 28tis plus nějaké léky. Bohužel tedy v mem případě vyšel až 5.pokus. A to nám nezjistili nic👌🏼 Manžel dobrý spermiogram,já žádné špatne výsledky. Asi má opravdu vše svůj čas.

megara
2. črc 2022

Vím, že se tu teď probírá finanční stránka IVF, ale chci se zeptat, máš všechna vyšetření než tě naženou do samotného procesu IVF? Nechci zbytečně stresovat, ale mě v libereckém Gennetu nejdříve nahnali do IVF a když to nevyšlo, napadlo Dr. že by bylo fajn poslat mě na imunologii, hematologii.

kobliha91
2. črc 2022

@megara to samé já v OL. Po dvou transferech se doktorka divila proč nemám udelane testy

brambora28
2. črc 2022

@megara bezne se tato vyšetření bohužel nedělají, pokud nemáš nějaké predispozice nebo diagnózy, které by s imuno nebo hemato mohli souviset. Je naprosto běžné, že je dělají až po několika neúspěšných pokusech IVF.. Já mám zlatou gyn a napsala mi imuno skrz endometriozu v diagnóze z minulosti a hemato asi skrz dřívější potrat (Dr.na hemato mě ale ani nechtěl vyšetřit, že prý jen jeden potrat není důvod pro hemato vyšetření, a že to mám řešit jinde, třeba na klinice reprodukční medicíny 😅)..

megara
2. črc 2022

@brambora28 no to je naše zdravotnictví, to je jak když tě bolí noha, a oni ti napíšou Paralen, a pak se diví že tě noha bolí stále,tak udělají rentgen a zjistí že noha je zlomená, to je jen pitomé přirovnání. Proč neudělat vše na začátku, proč nechávat ženskou si projít vším tím pícháním, šťouráním, odběry,stresem a nakonec nic. To nemluvím o penězích. Když to jde udělat najednou před tím maratonem. Přece když už do centra jdeš tak je něco blbě, a ne aby si člověk přidal dalšího doktora do seznamu.
My vždy dávaly, vícesložkové léky (byli levnější)+ ICSI -vpichnuti spermie do oocytu - stalo to podle počtu oocytů asi 7.000,-+ prodlouženou kultivaci 3.000,- +mražení 4.000,-+ celý nehrazený cyklus v Podolí 32.500,- = takže můj poslední cyklus 5. IVF v Podolí ze kterého jsem teď v 35+5tt mě vyšel 81.000,- + 2 embrya zamražena.

brambora28
3. črc 2022

@megara já tomu absolutně nerozumím taky a tolikrát jsem kvůli tomu brečela a nadávala.. IVF jsem řešila už jednou s bývalým partnerem, kdy jsem z toho všeho byla.tak hotová, tak moc vse řešila a nesoustredila se na nic jiného, než že potrebuji dítě, že nám to zničilo krásný 7 lety vztah. Takže v podstatě od roku 2016 s roční přestávkou jsem řešila snahu o dítě. Každopádně mě to poucilo a teď jsem se k tomu snažila přistupovat jinak. Měla jsem dobre doktory (Reprogenesis MUDr. Stelcl, moje gynekolozka MUDr. Kneslová, dokonce i na té čínské medicíně MVDr. Bednář), věděla jsem, že jim můžu důvěřovat, a neresila jsem skoro vůbec ty metody, cesty..
Každopádně jsem jim na klinice i v Gennetu kde jsem byla u MUDr. Černé (ta je taky úžasná) na imuni řekla, že kdyby mi a myslím si, že komukoli, nabídli v CARu možnost nechat si udělat tyhle vyšetření, byť hrazené, před IVF, většina by si ráda zaplatila, aby eliminovala případný neúspěch.. co mi ale říkala, tak ta imunologie stojí třeba 1000€, což je dost.. tak jsem zvědavá, až se mi všechna vyšetření a léčba propisou dvoje VZP, jaká to bude částka..
Každopádně ano, naše léčení obecne, je peklo.. nejdřív léky a pak až zjišťovat na co a proč.. taky mě to se*e..🤔