Kolika u trojmesačnej dcérky

tansulinka
18. okt 2016

Ahojte maminy, naša malinká má dnes presne 3 týždne. Posledné dni večer malú chytí kolika a trvá dosť dlho. Teda myslím, že je to kolika. Malá sa naciciká, je plne dojčená, a potom to príde. Začne plakať, vystierať nožičky, škŕka jej v brušku a plače. Na chvíľu pokoj a potom zas plač, keď prídu kŕče, aspoň myslím že sú to kŕče. Dožaduje sa ďalšieho dojčenia cca každú hodinu niekedy po polhodinke. Máte s tým skúsenosti? Čo pomáha? Ďakujem.

fruits
18. okt 2016

Dobrý večer my sme mali takéto problémy a pomohli nám kvapky coliprev sú síce drahšie vyjdu okolo 12-15 EUR ale koliky ustúpili. A taktiež je dobré odsledovať si či malá namiesto papania neprehlta po väčšine iba vzduch, či sa dobre prisaje to býva príčina kolík, aspon tak nám dr. povedala.

vejapa76
18. okt 2016

@tansulinka máš dosť mlieka? Skúšala si si ju prevažiť pred a po kojení? Možno nemá kŕče, možno je hladná... Dve moje známe plne kojili ... bábätká plakali a na poradni sa zistil minimálny vahovy nárastok

jana_eyre
18. okt 2016

@vejapa76 prepac, ale tak presne takymito skusenostami z druhej ruky podľa mňa sa maminy stresuju a začnú zbytočne prikrmovat a potom strácať mlieko..

@tansulinka taketo place sú bezne u tak malých babatiek.. Niekedy je to kolika, niekedy grg, niekedy človek nezisti nic a babo z toho jednoducho vyrastie.. Skuste espumisan, coliprev, masaze a ty môžeš pit rascovy čaj napr.. Koj na požiadanie a mala urcite nebude hladna.. Nestresuj sa vazenim, len sleduj či dobre kaka a cika, to úplne staci..

Môj prvý a tretí syn bol\je silne kolikovy.. U nas je to kombinácia prdov a podľa mňa skryteho refluxu.. Snažim sa pomáhať, ale aj tak pomoze najviac vyšší vek babatka..

vejapa76
19. okt 2016

@jana_eyre nenapisala som že je to tak, len že je to jedna z možností. Nie je nič jednoduchšie ako bábätko si prevážiť a zistiť koľko počas dojčenia vytiahne mlieka.

rheuska
19. okt 2016

Príčiny môžu byť rôzne. Pozri stránku mamila.sk. my sme skončili s plačom keď sa nám podarilo ísť skôr spať. To som dosiahla s nosením. Tiež si myslím, že vážiť je zbytočné. Ak ti rastie a inak prospieva. Ona nemusí byť hladná na prsníku sa ukludnuje preto sa často pýta. No a ono sa mení aj tok mlieka (môže tiecť pomalšie, alebo aj rýchlejšie) niekedy sa preto hnevajú. Porad sa s laktacnou. Ak aj neprídete na to čo to bolo, tak to prejde neskôr. Len naďalej pekne koj. Tým dávaš maličkej presne čo potrebuje. A dostanete sa s toho. Žiadne kvapky ani lieky nie sú lepšie na kočíku ako samotné kojenie.

rheuska
19. okt 2016

Oprava ...na koliku

le4
19. okt 2016

Ahoj, dcerka sa tym kojenim upokojuje, ale mozno jej to neprospieva na brusko. Taku mam skusenost s dvoma kolikovymi babatkami, u druheho to uz bolo lepsie, ale pri kolikach niekedy pomoze len cas. Malo by to prejst okolo 3-4mesiacov.

le4
19. okt 2016

Poskusaj tipy co tu najdes, dufam ,ze nieco pomoze, myslim, ze kolika ak sa neda odstranit, da sa aspon zmiernit, ci uz kvapkami napr espumisan, alebo nosenim v satke,nosici, nakojenim iba z jednej strany prsnika na jedno kojenie, polohovanie kvoli refluxu atd. hlavne zostan kludna ako sa len da, aj ked nie je to lahke pri neutisitelnom placi...

zuzu1122
19. okt 2016

@tansulinka naša malá chytila koliky asi mesiac po pôrode. Nepomohli masáže krémom ani espumisan ani čaje ani kvapky.... nakoniec mi bolo poradne aby som zašla za homeopatkou. Moc som tomu neverila ale čuduj sa svete koliky začali pomaly ustupovať, boli najskôr každý druhý deň, potom každý tretí až nakoniec zmizli.

evittam
19. okt 2016

@tansulinka Len tip - dávaš Vigantol? Skús vysadiť a uvidíš. 😉

mia021102
19. okt 2016

@tansulinka no ja neviem,my sme sa trapili do konca 4 mes.Od 18-21 hod. presne 3 hod len plač.Či sme boli von ,dnu.Bol ako hodinky.Trošku mu pomahala vybrovacia hojdačka.Dávali sme probiotika,espumisan,pupík na bruško.Ale neviem ...Má 16mes.,stále je citlivejší na bruško.No až teraz som čítala o tom vigantole,že robí problém .Na zimu som mu kúpila radšej Jamiesom déčko

zuzu1122
19. okt 2016

Áno, evittam má pravdu. Vigantol vraj tiež spôsobuje koliky. Skus kúpiť kvapky Jamieson, nám to aj doktorka odobrila

mia021102
19. okt 2016

No hlavne zachovaj kľud.Kľudná mama ,kľudné dieťa.Ak má koliky ,nič moc nepomôže.Teraz sa mi rozpráva,ale bolo to fakt ťažké.Kto nezažil nepochopí...

nonika88
19. okt 2016

Mne dala svagrina kvapaky pre maleho biogaia. Tak som si povedala ze ked sme ich uz dostali tak mu ich dam. Nemali sme ziadne problmey koliky nic. Maly probiotika dopapal a koliky boli. Kupila som dalsie davala som mu ich a bol pokoj. Papal ich do pol roka a mali sme kludne dni aj noci. Je to na prirodnej baze treba davat pred papanim alebo kojenim premasti to crievka. Neverila som ale nam pomohli velmi. 🙂

tansulinka
autor
19. okt 2016

Dakujem vsetkym za rady 🙂
Dufam, ze sa to v blizkej dobe upravi lebo ked kazdy vecer malu trapia bolesti bruska a tak silno place je to hrozne 🙂 Mala pekne pribera a mlieka mam myslim preto dost aj podla prsnikov. Prilozim si ju kedy chce no ked ma koliku dozaduje sa prsnika dost casto ako ste viacere pisali na upokojenie no potom sa to je horsie lebo dostane dalsie krce. Tak ju radsej nosim hupem no nepomaha moc. Prikladam ju k tomu istemu prsniku aby vypila aj "hustejsie" mlieko. Aj som rozmyslala co jest co nie ale ci to ma na to vplyv, meviem.

stanqa123
19. okt 2016

@tansulinka nam pomahalo napevno zabalit do perinky aj rucky, a monotonny zvuk..nam plakaval 3hodiny v kuse denne, strasne muky pre nas vsetkych :( toto ho vzdy ukludnilo,na pocudovanie..a aj masirovanie bruska, teply vankusik z ceresnovych kostiek-aj v lekarni sa da kupit..aj to pomahalo, teply kupel tiez ulavil,poloha na "levika" lazkalo nanruke dole buskom..ako levik na strome...my uz sme robili vsetko mozne a toto nam pomahalo..

tansulinka
autor
19. okt 2016

@stanqa123 dakujem urcite vyskusam.

katrina78
19. okt 2016

Ahoj aj ja som mala obe detičky s kolikou,pri prvvom som sa zľakla a prestala som kojiť,no nie je to pravda kolika pretrvávala až do toho 4mesiaca.Malú som kojila tiež,kolika bola tiež 4 mesiace ale dávala som jej KOLIPREV čo tu bol spomenutý.To jej bolesti zmierňovalo ,kojila som do 1.roka.Prajem ti veľa trpezlivosti a neprestávaj dojčiť ono to prejde. 🙂