Znamenajú kŕče v brušku 3-týždňového chlapčeka zápchu alebo koliky?

Zodpovedané
14. sep 2022

Dobrý deň,

mám 3-týždňového chlapčeka, ktorý je na umelom mlieku. Odsávam si aj svoje mlieko, ale toho je veľmi málinko. Synček má problém so stolicou, vetry mu odchádzajú (niekedy mám až pocit, že je to nadmerné). Avšak stolicu má len raz za 3 - 4 dni. Každý deň chytá kŕče, vystiera nožičky.

Dávame mu masáž bruška, polohujem na bruško, cvičím nožičkami, berie probiotiká Probiofix a papá UM Nutrilon HA (ja mám atopický ekzém). Prvé dva týždne mal Bebu HA a práve kvôli týmto problémom sme zmenili na Nutrilon.

Znamenajú tie kŕče zápchu alebo koliky?

Ako mu pomôcť a uľaviť od bolesti bruška?

Máme vyskúšať ďalšie mliečko?

Občas mu dám cez deň aj rumanček čajík.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

o kolikách hovoríme, ak je u dieťaťa prítomný neutíchajúci plač - často viac ako 3 hodiny počas dlhšieho obdobia.

Zvážila by som zmenu mlieka. Konzultujte s Vašou doktorkou, či neskúsiť nejaké špeciálne mlieko. Niekedy je zápcha a kŕče v brušku jediným príznakom ABKM (alergie na bielkovinu kravského mlieka).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas