Duphaston - pomáha otehotnieť?

natalkinmarek
28. apr 2019

Ahojte. Už som tu raz spomínala tému. Už tomu bude rok čo sa snažíme o bábätko. Keďže som mala nepravidelny cyklus, moja doktorka mi predpísala na úpravu menzesu lieky Duphaston že mi to môže aj otehotnieť. Prvé tri mesiace som ho brala od 14 dňa cyklu 10 dní. Nechala mi ho stále no teraz mi dala na ďalšie tri mesiace ale od 16 dňa 10 dní. Už ho beriem teda 5mesiac a stále nič. Teraz v júni to budeco sa nedarí. Pomohlo vám to nejako ten Duphaston? Ďakujem

iwkaa_97
28. apr 2019

@natalkinmarek aj ja ho beriem uz asi pol roka a stále nič nepomohol...Niekedy ani menštruácis po nich neprídre vobec...

bambuliii
29. apr 2019

Ja som brala duphaston od začiatku tehotenstva až do 25tt na udržanie plodu v tele...mala som rizikové tehotenstvo. O tom, že pomáha pri otehotnení počujem prvýkrát, ale držím Vám palce baby ✊😉

ivca88
29. apr 2019

Mne to dali tak isto. Cykli som mala 60 dnove.
Ale mne nepomahal.
Miesto upravy cyklu sa mi to este viac s prepacenim posralo.
Nie len ze som mala ukrutne migreny, ale aj castejsie krvacanie.
Tým ze som dostala "vyvolany" menzes duphastonom na 27-28 den, tak ako keby aj na priek tomu prebehla moja prirodzena ovulacia a o dalsich 14 dni som mala znovu menzes, a zase som mala zacat brat duphaston, a zase po jeho vysadeni som mala zase menzes.
Takze kvazi som krvacala kazde dva tyzdne.
Tak som ho vysadila, nakupila ovulacne testy a styk bol kazdy druhy den.
O mesiac na to som bola tehotna.
Drzim pesty

iwkaa_97
29. apr 2019

@natalkinmarek ja som bola dnes u gynekologa kedže menzes neprišiel ani po bratí duphastonu a predpísal mi ďalšie 4 balenia že mám začať zasa brať.

@ivca88 aj mne sa to uz stalo ze som z neho mala dva krat menzes. A po vysadení si mala normálne menzes ?? Nemala si nepravidelny cyklus alebo niečo?

anulka1944
29. apr 2019

@natalkinmarek ahoj
Mne ho doktor tiez predpisal na upravu cyklu a mne pomohol uz 2x 🤗 nie na prvy krat ale pomohol ...

ivca88
29. apr 2019

@iwkaa_97 ja som uz vlastne menzes potom memala. Ale ovulacia bola na 28 den, na 27 den cyklu mi vysiel pozitivny ovulacny test. Robila som si ich asi od 10 dc.
( mala som tie one step tu z bazaru. Skvele boli a aj lacne. Nesklamali ani pri ďalšom snažení ).

Takze neviem odpovedat, kedy by cyklus prisiel. Ale dlhy cyklus vlastne nie je prekazkou. Dolezite je, či mas ovulaciu.

michalka4193
29. apr 2019

Mne pri prvom otehotneni pomohol po 4 baleniach som ostala tehu

natalkinmarek
autor
29. apr 2019

Mne menzes upravil chodí mi už tak ako vždy, ani nemám migrény nič ,nato že mi povedala že niekotre baby otehotnelo hneď po mesiaci že im pomohol preto mi ho dala no stále nič...dakujem

iwkaa_97
29. apr 2019

@ivca88 skusim si ich aj ja objednať... a uvidíme no
my sa snažíme už skoro rok a stále nič... a moj doktor nic neriesi len duphaston predpisuje stále.

ivca88
29. apr 2019

@iwkaa_97 tak, moze byt viacero dôvodov preco to nejde.
Ale pokial ovulacia je, tak by som ja osobne nezasahovala do cyklu. Síce je to na prasky, ze musis cakat na dalsi pokus, keďže dalsia ovulacia je v nedohladne, ale predsa len, su to umele hormony.
Mne potom uz museli nechat duphaston ( resp zmenili mi to na utrogesran ) aj v tehotenstve, kedze moje telo malo chaos v hormonoch po vysadeni. Bali sme sa potratu.
Takze musela som to brat do 15 tt.

Skuste najmä ten pravidelný sex. Velmi to napomaha aj spermiam. A vlastne aj manzelstvu.
Je to niekdy tazke pre muzov pocuvat ,,a teraz je ovulka, tak ideme. Teraz je uz po, tak netreba "...
To nie je dobré. My sme si zaužívali každý druhý, popripade treti den a prestali sme o "snazeni" hovorit. Pomohlo to aj nam

iwkaa_97
29. apr 2019

@ivca88 môžem ti napisať IP? nechcem to az tak verejne rozoberat 🙂

ivca88
29. apr 2019

@iwkaa_97 jasne

diaalex
29. apr 2019

My sme sa pokúšali 9 mesiac, k lekárovi som nešla, ale začala som užívať femibion... priateľ začal brat viac vitamínu C a E a o mesiac na to som ostala tehotná 😊

natalkinmarek
autor
30. apr 2019

@ivca88 ďakujem aj mi tak stále každé dva tri dni. A už vôbec nemyslíme nato

natalkinmarek
autor
1. máj 2019

Prosím baby ešte mám otázku. V poslednej dobré keď máme zo snúbencom pohlavný styk strašne ma bolí brucho v ľavom boku dole pri kosti. Neviete čo to môže byť ?

iwkaa_97
2. máj 2019

@natalkinmarek aj mna tak tam začalo bolieť a pytala som sa nato aj gybekologa a vravel ze to maternica je nižšie ale že je to v poriadku.

monika20111990
2. máj 2019

Ja som momentálne po pichnuti pregnyl kedy sa máme z manželom snažiť od dnes a zajtra mi prasknu folikuly brala som pred tymsiedmou clostilbegyt a pán doktor mi dal tiez duphaston ze mám od 6.5. Teda od pondelka brať 10dní dva krát denne na udrzanie plodu

natalkinmarek
autor
4. máj 2019

Ahojte prosím vás ako užívam Duphaston vždy mi predné chodil menzes no teraz mi mal prísť včera piatok neprišiel a strašne ma bolia bradavky

simusiatko83
23. máj 2019

@natalkinmarek mne tak našli cystu

natalkinmarek
autor
23. máj 2019

@simusiatko83 nakoniec som dala menzes na 39 deň bola som u dr cystu nemám nasadila mi znova duphaston ale vratila mi ho od 14 dňa 10dni

l_enusik
24. júl 2019

Ahojte, ja som začala brať duphaston teraz prvý mesiac od 14 dňa na 10 dní, 2x denne za 3 mesiace ... bol mi predpisany z toho dôvodu, že mám nízku hladinu progesterónu a tým pádom nemám plodné dni a duphaston mi pomôže ... doktorka mi povedala aby sme sa počas týchto dní najviac snažili o dieťatko ... myslíte, že to má logiku? keďže nemám plodné dni, tak ako môžem mať babo?

iwuskapoh
19. aug 2019

@l_enusik ahoj mne tiež chyba v tele hormón progesterón tiez mi predpísal duphaston aj clostilbegyt a tiež som objednaná na laparaskopiu a verím že po tomto už otehotniem 🙂
Obkednala som si aj drmek obecný vo forme tabletiek tak verím že to pomoze keď že sa snažíme 2 roky už nechcem čakať na zázrak :/

l_enusik
19. aug 2019

@iwuskapoh ahoj, tak drzim vam palce, nech vam to uz vyjde ... ja som zacala teraz druhy mesiac brat duphaston, ale neverim tomu nejako ze mi to pomoze 😔

dena12345678910
12. sep 2019

Ahojte chcela by som sa spytat tiez mam predpisany duphaston ze mi ma vyvolat menzes mala som ho uzivat 7 dni po 2 tabletky denne..dnes je to prvy den co uz neberem tabletky ale stale nic neprislo..nemate s tym skusenosti ze kedy sa ma menzes dostavit ci uz pocas uzivania alebo po do niekolkych dni??..neviem ci mam volat svojmi gynekologovi ze este nemam menzes alebo je to normalne a mam este pockat???

dena12345678910
12. sep 2019

Predpisal mi ho kvoli nepravidelnemu cyklu meskanie mam 21 dni uz a ze je to nato aby mi privodil menzes..a poto mam brat clostilbegyt a na pregnyl mam.prist

148terka148
12. sep 2019

@dena12345678910 to ti pride do 10dni..niekomu za 2dni a niekomu za 10dni menzes ak ti nepride do 14dni tak si v tehu asi

kakatulik
12. sep 2019

Duphaston je umely progestero. Problem pri jeho uzivani je ten,ze moze blokovat ovulaciu,ak sa berie pred nou....a tu robia mnohi lekari chybu,ze nasadia od 16DC napr. a pritom neodsleduju ovulaciu ,ktora moze byt ako to tu zu pisala
@ivca88 az na 28DC. Vtedy zu je ale ovulka zablokovana,lebo telo ma dost progesteronu.....

dena12345678910
13. sep 2019

@148terka148 ok tak pockam este..tehu niesom bola som na kontrole a prave preto ze nemozem ostat mi dal toto

dena12345678910
13. sep 2019

@kakatulik tak potom.ja uz nerozumiem tomu tak naco mi hp dal ked blokuje ovulku..a pritom riesil ze nemam pravidelnu ovulaciu a ze mi da liekyy aby sa to popravilo..iala som tam a vtedy som mala meskanie ze 10 dni povedal mi hento a dal mi ten duphaston ze mi to vyvola menzes a potom na 5 den mam brat clostil a na 15 mam prist na pregnyl..

kakatulik
13. sep 2019

@dena12345678910 to je O<k on uprevuje cyklus,ale mal by sa zacat brat po ovulke. <ono jue to tak. Ak ovulujes,tak sa ti po vyluceni vajicka vytvori zlte telisko,ktore produkuje Progesteron. Ak neovulujes,tak sa velmi nema kde vytvorit. Preto sa v druhej casti cyklu pridava,aby sa doplnil. Telo si mysli juchuu, Bola vulka atych 10 dni pekne rastie sliznica atd....po vysadeni kloesne Progesteron a telo si povie OK zu mozem spustit ms....lenze ak ty predalen ovulujes a zacnes s duphastonom skoro,tak si ju mozes zablokova. Bolo by dobre zistit ci vobec ovulujes. Tvoj Dr.vychadzal asi z toho,ze po Clostile budes ovulovat no a pregnylom praskne folik.....ved to tak urob teraz ako on hovori a uvidis.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre