Duphaston a krvácanie

monitta6
17. dec 2011

Dobrý den, chcem sa Vas na nieco opýtat a dufam ze mi rýchlo niekto poradi 🙂
S priatelom chceme mat babo, trva to uz cca 10 mesiacou a stale nic, bola som u lekara kde sme zistili ze nemam pravidelný cyklus a ovulacne dni nemam kazdy mesiac v rovnaký cas. Nasadil mi tabletky duphastone ktore mam brat od 11dna cyklu do 25 dna cyklu. na upravu m. cyklu. No dnes je to uz 10 den co beriem a doberam prvu krabicku duphastonu a mam este jednu zacala som krvacat. Dnes je sobota a moj gynekolog zial neordinuje ja musim ist do prace az do vecera neviem co robit co to znamena ci to nebude nieco vaznejsie kedze ako som spomínala s priatelom sa snazime o babo moje ovulacne dni uz boli pred týzdnom a cakam na 2 ciarky 🙂 a nie na krvacanie nevie mi nahodou niektora pomoct poradit ci nemala nieco podobne...pocula som ze vela zenam sa stava ze zacnu krvacat mezi branim duphastonu ale mi sa zaroven snazime aj otehotniet...v pondelok rano bezim k lekarovy....no co do vtedy...bojim sa ci to nemoze byt aj nieco horsie ...

fide
17. dec 2011

ahoj s tymto nemam nejake skusenosti ale duphaston ti urcite neposkodi .. ja ho beriem od zaciatku tehu. mozno sa ti upravuje ciklus a nemaj stres mozno vobec nie si tehotna a prisla mrcha a mozno sa ti uhniezduje vajicko... Ja pravidelne kazde 2 tyzdne krvacam takze letime na pohotovost a babo je v poriadku uz aj pohyby pocujem ... v mojom stadiu tehu to uz vobec nebyva normalne a tiez neviem z coho to je ....Drzim ti palceky aby ak nie teraz tak za mesiac vysli krasne //

feb13
17. dec 2011

@monitta6 No su asi 2 moznosti, bud sa vajicko uhniezduje alebo ti prichadza menzes. Ak si 7 DPO to je na uhniezdovanie este asi skoro takze asi menzes. Ake je to krvacanie? A si si 100 percentne ista ze ovulacia bola 14DC?

monitta6
autor
26. dec 2011

@fide bola som u lekara pravdepodobne mi to sposobil duphaston vyvolal mi M skor ako som mala mat, okamzite mi kazal vysadit duphaston, no zistili sme ze asi nemam ovulaciu :( kedze mi teplota vobec nevystupuje hore, tak to bude asi na dlhsie:( ano, a v kolkom si mesiaci t.?

monitta6
autor
26. dec 2011

@feb13 no pravdepodobne neovulujem :( takze to bude asi na dlhsie kedze mi teplota nevystupuje ....ani nepocitujem neake zmeny pocas mojho obdobia cca kedy by som mala mat ovulaciu...takze to bola M.

feb13
26. dec 2011

@monitta6 Ak ti mozem poradit, neviem ci poznas Beresove kvapky, mne volakedy pomahali upravit cyklus este pred prvym tehotenstvom. Sice ja som ovulaciu mala ale nepravidelne a odvtedy som mala pekne 28-dnovy cyklus. Je to vyzivovy doplnok dostupny bez receptu, obsahuje stopove prvky (nie su to homeopatika). T.c. na Slovensku je problem s dostupnostou ale niektore lekarne na objednanie dovazaju z Madarska, najma tie na juznom Slovensku ale aj v BA vraj Dr. Max to objednava na poziadanie.

fide
26. dec 2011

@monitta6 som v 19 tt. Duphaston nema aj vyvolat ovulaciu??? s tym som ja skusenosti nemala, brala som ho skorej koli posilneniu sliznice pri uhniezdovani vajicka a v podstate brala som ho az do teraz...

monitta6
autor
4. jan 2012

@feb13 nepoznam ale skusim ich zohnat 🙂 od duphastonu sa mi M posunula dopredu o 2 týzdne tak dufam sa to neak upravý skusim sa u nas popýtat v lekarni, dakujem za typ 🙂

monitta6
autor
4. jan 2012

@fide viem ze duphaston sa pouziva aj na udrzanie plodu, aj na upravu cyklu ale ci vyvolava ovulaciu asi nie...neviem....doktor ma poslal na krv 2x po sebe s casovím odstupom neký týzden a pol , mam ist tento mesiac na kontrolu este musia prist krvne vysledy a potom ze ma posle na neake sono??? neviete niekto na ake sono alebo co sa bude diat, ze sa to da presne zistit ci ovulujem alebo nie...ak nie vravel ze mi da lieky a tým mi ju vyvola....

feb13
4. jan 2012

@monitta6 Sono myslel asi preto ze sa tam da vidiet pred ovulaciou rastuci folikul a po nej zlte teliesko. Na presne zistenie dna ovulacie sa robi folikulometria, chodi sa tusim od 10DC obden a meria sa velkost folikulu a podla toho sa da zistit kedy praskne. Ale u teba asi myslel len jednorazove meranie. No podla mna ta tam mal poslat este predtym nez nasadi nejake lieky... 😠

fide
5. jan 2012

@monitta6 ano aj ja si myslim to co feb13 ze tym sonom ti bude kontrolovatt vajecnik kedy dozrieva vajko...s tym m duphastonom a ovulkou to nemam z vlastnej hlavy .. pred vianocami som bola hospitalizovana a bola tam mamicka ktora vravela ze nemala ovulku a brala ho... (mozno ho nebrala prave koli tomu problemu neviem)

melindacicusik
10. jan 2013

vie mi niekto poradiť beriem duphaston dlhšie už 6 mes a teraz 14 den po menzese beriem ho od 14-25 dna som začala špiniť a neviem čo sa deje poradte mi ak má niekto skusenosti velmi chceme babetko tak by som bola rada čo najskor 😕

tyxoe
17. jan 2013

@melindacicusik ahoj ja ho beriem tiez uz 4 mesiace a taktiez sa snazime o babatko ,tie problemy sa mohli vyskytnut v dosledku neake zapalu ktory si mozno prekonala alebo si prechladla ale urcite by si mala zajst za Dr. on ti poradi najlepsie s duphastonom mrchu dostavam nacas ale s lutenylom som tak divne krvacala

melindacicusik
17. jan 2013

no može byť bola som u lekára a dal mi lieky a ak nepomože tak kyret už beriem 3 den a slabucko spiním tak dufam že to bude ok a dakujem ti pekne za odpoved a daj vediet ak sa vám zadarí 😀

tyxoe
17. jan 2013

@melindacicusik jasne dam 🙂 ked budu neake tie novinky 🙂 a tebe prajem skoreee uzdravenie! 🙂

melindacicusik
18. jan 2013

@tyxoe dakujem velmi pekne a drž sa

vafinka
21. jan 2013

zienky, idem sa vas spytat, a poprosit o radu, ja som si doma nasadila dufik, od 16dc lebo idem na laparku, vysadila som si ho o 2 dni skor a cakala som ze mi aj mrcha pride o dva dni skor, uz som ju mal mat 2 dni a nic, co mam robit,ja fakt neviem, a to som uz dufik uzivala niekolko krat a toto sa mi este nestalo ze by som nedostala mrchu.hm?

kristinakocurova
16. feb 2019

Malali ste niektorá z vás po užívaní duphastonu pri menštruácii zrazenu krv?????