Poraďte odborníka na syndrom polycystických ovarií

domenicce
17. dub 2018

Ahojte, prosím, uměl by mi někdo poradit odborníka, který se zabývá syndromem polycystickych ovarií a neodbyde me odpovědí, ze nasadí hormonální antikoncepci ? HA nemohu brát jednak tedy mi hrozí trombóza, dále mám po ni depresivni ladění. Výsledky u moji endokrinolozky jsou horší a horší, nedaří se mi zhubnout, at se třeba na hlavu stavim. Máme s mužem
3 letou dcerku, bylo to komplikovane, ale máme ji. Ted bychom řadí druhé, ale to už bych byla rada v rukou odborníka ....

absintka19
17. dub 2018

PCOS mi zjistili v CAR-obratila bych se tam na konzultaci. A i pres pcos a ptes to ze jsem nikdy nemela antiko tak mame z prvniho IVF holcicku.

knoflikarka
17. dub 2018

Taky bych se obrátila na CAR, mám PCOS + hypothyreozu a otěhotněla jsem po 2.IVF. Jinak co jsem četla, některým holkám dali při PCOS metformin, mimo jiné potom zhubly.

janapetrvalska
17. dub 2018

kamaradka ma, a dve deti prirozene. Zhubla diky soecialni diete, a to bez sacharidu takze opravdu zadne sladke , cukr, ani med, trinovy cukr a ani ovoce. Zhubla behem pul roku 10kilo, pred tim dva roky hubla a max kilo dve , a pak se zadarilo .. nebo se take doporucuje driling (nejak tak) kdy vas zbavi cysticek okolo vajecniku sice to pry vydrzi cca pul rok ale jde to .. je tu mnohi diskuzi na to

martaskaaa
18. dub 2018

Já při PCOS byla na laparoskopii drillingu a 3x na IUI (bez úspěchu) a tlačili mě i do IVF (to jsem odmítla). Po pár letech jsem uplně nečekaně otěhotněla přirozeně, ač mi tvrdili, že nemá smysl se snažit. Není odborník jako odborník, já byla v CAR, kde mi ani tu antikoncepci třeba nenabídli, abych zkusila, ale rovnou mě začaly dopovat clostylbegytem, kdy folikul sice vyrostl, ale nikdy se nic nepodařilo. Nic víc se mnou nikdo nedělal - zaplat si umělý prostě 😀 Ale poslední rok jsem začala jíst zdravě, cvičit, jezdit na kole, psychicky jsem se měla uplně skvěle (a i přestože MS chodila jak chtěla, po 35dnech, po 60ti dnech, tak se zadařilo) 🙂 Držím palce, znám plno žen, kterým se to povedlo přirozeně s tímto problémem, pokud nejsou jiné zdr.problémy a ani u chlapa není problém, tak není nic ztraceno. Zázraky se prostě dějí.
Možná bych zkusila nějakou hormonální jógu, hodne známým pomohl nápoj "nebeské víly" je v něm přírodní hormon, který při pcos trochu chybí...

domenicce
autor
18. dub 2018

My jsme měli malou přirozeně a ted i ovulaci mam. Měla jsem obtíže s menzes, ale začala jsem cvičit, zdravěji jíst, hormonalni jógu a gynex, cítím se dobře, a předpokládám, ze i tělo se cítí dobře a mimi opět půjde normálne, ale ještě jsme nezkoušeli, menzes mám pravidelny, sice silný, ale 7 dni... Předtím chodilo jak chtelo a 5 dni jsem spinila a 7 dni menses....hrozný, celkove ten spodek byl jedna hrůza, zánět sem, zánět tam, pak už jsem o něm ani nevěděla a skončila s tezkym hnisavým zánětem hrdla ;( no ale ted když se věci hejbou k lepšímu me trápí ta váha... Jakmile se nehlidam vylitnu o x kilo do oblak ani nemrknu, a shodit to je už jaksi nereálné. Celkově to chci řešit, jednak kvůli druhatku, s malou jsem pak mela to vysoce rizikove a celkem dost krvacela a taky preventivně, protože druhotně k pcos ty zdravotní vyhlídky moc pěkný nejsou... Jinak všem.moc děkuji za reakce

knoflikarka
18. dub 2018

@domenicce v tom případě je to něco jiného, mně nechodila ani menstruace ani ovulace. Ale i tak před IVF jsem najela na nízkosacharidovou dietu s vyloučením lepku a laktózy a zhubla jsem 15 kg. Bohužel to je u nás asi časté, že nemůžeme čekat, že se nám váha sama udrží, kde má, taky to tak mám a snažím se teda moc nespouštět ani v těhotenství...

domenicce
autor
18. dub 2018

Není to nic jiného ;) dle výsledků na endokrinologii, je to potvrzeny PCOS ;( nicméně životní styl je základ, to je jasný ;)

knoflikarka
18. dub 2018

@domenicce myslela jsem to tak, že je něco jiného, když ti chodí menstruace a ovulace než když nechodí, s čímž nemám zkušenost, takže ti asi ani moje zkušenosti neposlouží 😉 každopádně těch "ověřených" metod jak "vyléčit" PCOS jsem za ty roky už četla tolik, že kdybych měla vyzkoušet každý přípravek a každou dietu, tak mi na to nestačí ani příštích 50 let 😉, takže radím brát rady z internetu s rezervou a držím pěsti, aby ti dobře poradil nějaký odborník, kterému budeš věřit 🙂 Myslím, že pokud máš dobrého gyndaře, tak by tě měl nasměrovat hlavně on.