Ovulační graf a syndrom polycystických ovárií. Proběhla ovulace? A co na tento syndrom?

Zodpovězené
18. čer 2020

Dobrý den,

poslední skoro rok mám nepravidelnou menstruaci po 35-47 dnech, dříve menstruace pravidelná po 28-30 dnech. Menstruace první den vždy silně bolestivá. S přítelem se snažíme skoro rok o miminko, zatím neúspěšně.
Antikoncepci neberu zhruba 5 let. Pan gynekolog mi zjistil před 2 měsíci syndrom polycystických ovárií a řekl mi, že ovulaci nejspíš nemám, když mám tak dlouhý cyklus. A doporučil mi doplněk stravy Fertiprona. Beru ho druhý měsíc, vždy 2 sáčky denně.
A tento měsíc jsem začala s měřením bazální teploty, v příloze zasílám graf.

Moje otázka: Je možné, že opravdu proběhla ovulace 8.6.?

A co byste mi ještě poradil na tento syndrom?

Děkuji

Dobrý den,

průkaz ovulace je bohužel vždy nejistý.
Problematiku polycystických ovárií musíte diskutovat se svým gynekologem, protože se jedná o velmi nejednotnou skupinu příznaků.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz