Váš názor. Myslíte, že to rodina pochopí?

kokoska55
13. bře 2020

Ahoj, je mi téměř 25 a příteli je 32. Chceme se snazit o první dítě. Ještě studují ale teď v červnu už končím vysokou magisterské studium. 3 roky už pracuji takže nárok na mateřskou mám. Akorát se bojím reakce okolí hlavně mých rodičů. Sestra měla dítě pozdě a proto se bojím ze to moje rodina nepochopí. Proč třeba nedělám kariéru atd. Jsme spolu s přítelem téměř rok, ja vím není to moc ale známe se hodně dlouho. Mám také zdravotní problémy takže bych možná dítě ani nemusela mít i tak už to teď bude problém vůbec otěhotnět. Myslíte ze to moje rodina pochopí? Děkuji za odpověď

klea81
13. bře 2020

Vdej se a budeš mít novou chápající rodinu 😇mě teda nenapadlo se někoho dovolovat, jestli můžu mít po vš dítě 🤔

herousek
13. bře 2020

@kokoska55 ahoj já bych teda neřekla že dnešní doba je zrovna o vdavkach. Ale mě je 25. Momentálně budu s pritelem 4 roky. A čekáme první miminko. Rodičů jsem se neptala. A na vnouce se moc tesi. Myslim si že pokud se s pritelem znáte dost dlouho máte společnou domácnost. Tak je to přece vaše věc. Ty se hlavně musíš cítit na to ze budes maminka a budeš mit spoustu zodpovednosti. Sestrou se vubec nerid. Každá máte svůj zivot a musíte si ho zit po svem 😊 ale čistě můj nazor kazdy mame samozřejmě jiny😊 tak že za mě pokud chcete miminko běžte do toho 🤩😊

cilkat
13. bře 2020

Zda to pochopí tvá rodina nevím, ale 25 není brzo.

aselluska
13. bře 2020

Určitě by mě nezajímal názor nikoho. Školu máš, práci taky, na ulici zřejmě nebydlíte. Je to jen vaše rozhodnutí a vždycky se najde někdo, kdo to nepochopí a bude mít hloupý otázky. Je mi stejně, nemám VŠ, pracuju 6 let a nikoho jsem se neptala. Záleží na tvém pocitu.

meronym
13. bře 2020

@kokoska55 Ja myslim, ze byste s ditetem mela pockat. Ne kvuli nazorum rodiny, ale kvuli zpusobu uvazovani, ktery ukazuje, ze jste sama jeste dite. Zavisle na tom, co reknou rodice. Dospely clovek ridi svuj zivit sam, coz znamena, ze sam prijima rozhodnuti a pak za ne take nese odpovednost. Nedejte se mylit - takova dospelost nema s vekem nic spolecneho.

kacenka115
13. bře 2020

@kokoska55 já jsem otěhotněla ještě před státnicema a taky si říkala, co asi rodina na to. A všichni byli překvapení, ale šťastní, syn je nejoblíbenější člen rodiny, i když jsem kvůli komplikovanému těhotenství přerušila studium. ;)

poopcaaseznamcz
13. bře 2020

Ohledně věku: já otěhotněla ve 26 .. věk asi nehraje roli pokud jste pripavena dítě mít 😏 .. rodiče no tak pokud Vam na tom tolik záleží co by na to řekli klidně to s nimi přece můžete probrat, říci jim své důvody i obavy .. a nejlépe byt s přítelem pevne rozhodnuti. A kdyby nepochopila tak asi zvážit co je pro Vas nejdůležitější.. nazory někoho nebo budoucnost s přítelem a budování vlastní rodiny✌️🍀

jako_mala_holka
Autor odpověď smazal
Zobraz
nazka
14. bře 2020

@kokoska55 určitě do toho jdete a na nikoho se neohlizej. Tech 25 je super, za sebe zavidim, ze jsi do této fáze dospěla tak brzy. Sama bych si přála mít dítě dřív (první jsem měla v 31,druhé ve 34 a díky tomu manžel nechce už 3.)

krupka3
14. bře 2020

Budes mit VS, vek na dite, partnera... Kdyz te rodina odsoudi, udela to tak jako tak. Ja osobne bych po rocnim vztahu jeste pockala aspon par mesicu a nasla si nejakou stabilni praci, ale to ti nikdo nemuze rozkazat 🙂 Prilis mlada na materstvi urcite nejsi.

gruyerre
14. bře 2020

@kokoska55 na názory ostatních bych se vyprdla, ve 25 letech tedy určitě není příliš brzy na první dítě. Mně by se spíš zdálo nerozumné dítě odkládat, protože věk už nemáš zrovna nejnižší, zázemí jistě máš, a hlavně dítě chceš. Takže si to udělej podle svého a ne podle toho, co pokládají za vhodné lidi v tvém okolí.

llorak
14. bře 2020

Já znala přítele 3/4 roku, když jsem otehotnela a to jsme se půl roku snažili 😊 naši jsou šťastní, ze mají vnoucatko 🥰 školu budeš mít hotovou, práci taky, tak proč by ti to nemeli přát, když jsi šťastná a tohle si přeješ? 🤔 pokud ti to neschválí, tak je to přeci jen a jen jejich problém, pokud ses si jistá, ze tohle je to, co si přeješ ❤ poslechni své srdce a čím jak chceš, nenech se ovlivňovat okolím, pokud to nepochopí hned, tak později určitě 😉😊

puhelin
14. bře 2020

Ve 26 jsem statnicovala, ve 27 se vdala (bez manzelstvi jsme deti nechteli) a v necelych 29 jsem porodila prvni dite. Ted mam deti dve a az se vratim do prace, vse uz bude jinak a co jsem se do prvniho porodu naucila u nebude platit (v mem oboru to tak je). Takze ja bych karieru resila az po navratu z materske. Ne nadarmo byvaji matky skvele posily tymu. Umi bezkonkurencne time management, jsou racionalni, pohotove, neprokrastinuji, s nicim zbytecnym se nezdrzuji. To nas rodicovska naucila 🙂
Dulezitejsi podle me je byt si jista svym partnerem.

astyna88
14. bře 2020

....a take nikde neni psano,ze do roka budes tlacit kocarek. Takze kdyby neco,mate spoustu casu to resit odborne. Ja jsem prvne otreh v 26, kamoska chtela taky. Ted ja mam uz dve deti, potreti teh a oni bez deti. A nikdo nevi proc....

klari_14
14. bře 2020

Ahoj, je mi 24 let, teď se snažíme o miminko, ve 22 letech jsem se vdávala a po maturitě jsem šla rovnou do práce a nikdy mi nepřišlo, že bych rodiče zklamala. U nás to bylo vždy tak, že pokud jsi spokojený sám, tak máš u rodiny plnou podporu. 😊 Takže pokud jsi se svým přítelem spokojená a víš, že miminko chcete tak do toho jdete. 😊 Věk na to máš, odpracováno máš a věřím, že tvá rodina bude tou největší podporou a že se pak na mimčo budou moc těšit a budou na tebe pyšní. 😊 Držím palce 🍀

jirovapa
14. bře 2020

@kokoska55 teď mi je 25 a mám dvě děti. Studium VŠ se mi nepovedlo, tak jsem 2 roky pracovala a pak jsme se s chlapem po 8 letém vztahu (jsem s ním od mých 17ti let) začali snažit. Rodiče byli a jsou nadšení 😊. Letos máme v plánu svatbu 🙂. Spíš lidi nechápu proč jsme se nevzali před dětmi než to, že jsem otěhotněla 😃.