Čekám třetí dítě a mám strach

22. zář 2023

Máme s mužem dvě školou povinné děti, mně táhne ke 40-ti a manželovi je už přes a rozhodli jsme se do toho jít ještě jednou. Vždycky jsme mluvili o třech, ale pak v průběhu let se úplně nedařilo finančně a práce kolem dětí bylo dost. Teď jsme si tak nějak vydechli, stabilizovali se,k koupili krásný dům a děti si strašně přáli sourozence. Tak jsme do toho šli. Trvalo to pár měsíců, takže nemůžu říct, že bych neměla čas si to opravdu rozmyslet. Ale až ve chvíli, kdy jsem otěhotněla, mě najednou přepadl pocit? Sakra, tohle jsi vážně chtěla? Nikomu na světe bych to nemohla říct, všichni kolem jsou tak nadšení, ale já čím dál tím víc přemýšlím nad tím, jestli to nebyla blbost. Děti už mám relativně samostatné, mohli jsme si s mužem užívat konečně zase samy sebe. Vůbec si neumím představit, že se zase nevyspím, že budu zase obrážet pískoviště, patlat příkrmy, učit na nočník, školka, základka, zase všechno odznova.... Mám pocit, že už si vůbec nic nepamatuju, jak se co dělá, co mám mít pro mimi připravené. Nemám vůbec puzení nakupovat hadříky, číst si chytré knížky pro maminky. Vůbec nevím, jaké jsou dnes kočárky, lehátka, jaké jsou trendy. Nemáme ani jméno a to jsem v půlce těhotenství. Připadám si hrozně. Vím, že budu dobrá máma, že ho budu mít ráda a postarám se o něj dobře, ale mám strach, že budu nešťastná, že mě budeš štvát, že moje kamarádky už jsou zase volné a můžou si dělat co chtějí a já budu chodit na rodičáky.
Moc se omlouvám všem, kterých se tato diskuze dotkne, vím, že se rouhám a že jsem nevděčná. Ale hlavě člověk neporučí.

Děkuji všem za neodsuzující komentáře.

1pomnenka
22. zář 2023

Po dvou dětech ti půjde všechno samo, automaticky. Dvě velké děti pomůžou v domácnosti i s hlídáním a pokud máš ještě hlídací babičky, bude to úplná pohoda. Někdo v tvém věku čeká teprve první dítě. Je to poslední miminko, tak si ho koukej užít a nepřemýšlej co by bylo kdyby.

prejeta_zaba
22. zář 2023

To jsou normální pocity, není zač se stydět. Uvidíš, že ty dobré pocity přijdou samy. Ale náročné to bude, to ti nerozporuju. Ono všechno má své pro a proti. Možná kdybyste se pro třetí nerozhodli, budete rok, dva jezdit po dovolených a brzo vás to omrzí. Takhle zase máte náplň na plno let dopředu. 🤭 Tak hodně sil. 🌷

ajja87
22. zář 2023

Hele mam to dost podobne,sice mám jedno dite školní a druhe ještě ani ve školce,ale za 3 roky taky 40,za mesic s něco porod, těhotenství ai vubec neužívám,pouze přežívám,i po fyzicke stránce,nemam nic nachystaný,a na to,ze jsem rodila pred 3 roky mě přijde,ze uz si noc nepamatuj,bojim se porodu vic jak ty dva předtím, mladší do ted se jeste v noci budi a predstava,ze budu litat ke dvoum detem mě děsí, protože jestli i to třetí bude nespave jako ty dvě,tak to asi nedam... vím sice,ze mám oporu v manželovi,zastane mě kromě kojení ve všem,ale jelikož odjíždí obcas na noční služby,tak to bude masakr.... takže tvé pocity zcela chápu,ale daly jsme se na boj,tak musime bojovat🍀🍀🍀

gbp
22. zář 2023

ono nema moc cenu se tim dopredu zaobirat. stejne nevis, jake mimco bude. treba bude uplne v pohode, tobe vse naskoci a budete skvely tym a ty si to moc uzijes. pokud nemas chut nakupovat hadriky, cist knihy a resit trendy...muzu te uplne uklidnit. nic z toho vubec delat nemusis! 👍 delej jen to na co mas chut, treba se ani netes, proste se do toho nenut, nech to jen plynout. ja mam teda jen dve, ale u tretiho bych snad ani nestavela postylku. moje to nemaj rady, stejne vzdycky skoncily na matraci na zemi. tim ti chci rict, ze uvidis, jake mimco bude, treba nebude mit rado kocarek a ty poridis nositko, nebo opacne. vyhoda je, ze se vse da poridit hrozne rychle, plno veci jako novych z druhe ruky. proste az na to bude cas a chut. a jeste k tomu veku. moje mama mela treti ve 40 letech a bylo to absolutne nejvic co se mohlo stat 👍 me bylo 19, brachovi 12 a moc sme si to uzili. segru porad hlidali, milujeme ji i ted v puberte 😅🤭 a nasi aspon nezustali lezet na gauci...

panihk
22. zář 2023

To je normální. Já třetí strašně chtěla a pak jsem půlku těhotenství strávila strachem, co bude a jak to bude a jestli to zvládnem. A pak ještě chvilku před porodem přišel covid a všechno zas bylo úplně jinak. A nakonec jsem za tu mrňavou tak strašně šťastná a vděčná, nedokážu si představit ji nemít, zapadla k nám jak pr*el na hrnec a prostě takhle vím, že jsme komplet a zvládnem všechno. Takže hlavně klid, bude to nářez, ale bude to skvělý.

andelka
22. zář 2023

Neboj, pojedeš na autopilota. Nebudeš řešit blbosti a z aktuálních trendů si vybereš to, co tě nejvíc osloví a zaujme.
Třetí jsem měla v necelých 36, k němu prvňáka a druháka. Rádi vozili kočárek a muckali mimčo. A už chápali, že je potřeba se přizpůsobit. No a my jsme se zase snažili se jim věnovat, i každému zvlášť. Na dovolené jezdíme společně. Dneska už mi je přes 40, nejmladší je druhý rok ve školce, starší v primě a v 7 třídě. Je to hukot. Ale príma. Jsme rádi, že ho máme. Občas si postesknu, že už jsme mohli mít samostatné děti a víc času na sebe, co ještě máme všechno před sebou (první třídu..), člověk nemládne a únava je, no. Ale většinou je to fajn a zvládáme to. Taky jsem si teda poslední RD představovala jinak, když měl malý rok, přišel covid. To si člověk nevymyslí, fakt. Hodně věcí jsem neřešila, kojila 3 roky, malý spí dodnes s námi v posteli, do školky šel až v 3 a 3/4..užila jsem si ho. Hlídání je trochu horší, máme hlídací jedinou babičku, které už bude 75.
Každopádně čas tak rychle letí, to omezení, kojení, přebalování, příkrmy..to je jen chvilka.

landylu
25. zář 2023

No tak jestli sis to přála a sourozenci se těší tak huráááááá. Jasně realita je jiná, ty hormony jsou peklo🙂 ale ještě nejsi tak stará-promiň že to tak říkám 😀D
Mě je akorát dnes 43 a jsem nechtěně v 6 měsíci, doma 3 holky18-16-11. ...ale vlasntě jsem neváhala si mimi nechat-co se má stát stane se. Hrála jsem 3x týdně volejbal, orientační běh, chodila po horách ..divadla, výlety apod. a ted v podstatě 6 měs. polehávam, deptá mě to, ale na mimi se těšíme. Po prvotním šoku v celé rodině to bude sranda🙂.
Někdysi řkíkám že kdybych věděla jak mi bude, tak do toho nejdu, ale vím že bych si to vyčítala! A miminkovi se omlouvám že za to nemůže, že to moje tělo :- A divila by ses kolik žen usilovně těhotní po 40cítce 🙂 a nejde to ☹ Tak buď štastná a jde-li si tu užívej.
Kdy jej čekáš? Jsem ve skupině lednovky 2024 tam bys taky mohla patřit, ne?
Přeji hodně sil, zdravé a hodné miminko

landylu
25. zář 2023

jo a jméno taky ještě nemáme , teda pro holčičku ano, ale změna, je to prý na 100% kluk :D A dobré kamarádky tě neopustí,a povozí,a pomůžou a donesou upečenou buchtičku apod ❤️👍

evelyn777
22. lis 2023

A ted si predstav, ze se narodi postizeny, nebo nejaky divny, to budes teprve v haji - kde beres jistotu, ze bude zdravy - bez problemu?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru