Jsem opravdu tak strašná nebo je to i ve druhých?

joyfulgirl
25. bře 2015

Ahoj,
vím,že poslední dobou jsem trochu " na pěstí" nejraději jsem sama nebo s manželem a bez otázek typu jak se těšíš, už se ti to blíží viď atd.... Zrovna včera jsem byla za svou babičkou a ta mi řekla, že doufá, že jí napíšu až pojedu do porodnice, načež jsem jí odvětila, že nehodlam psát nikomu, že jedu a všichni se včas dozví, až se malej narodí. Samozřejmě se urazila. Když jsem tohle říkala mámě, tak ta mi odvětila, že jí to snad povím, opět jsem odvětila že NIKOMU opravdu nehodlám oznamovat, že jedu do porodnice, že nevidím důvod, proč bych to všem měla hlásit. Bylo mi odpovězeno, aby na mě mohli myslet. No dobrý ale to mě nijak nepomůže. Z porodu se nijak nestresuju, jen aby byl malej v pohodě a to je tak vše. Chci si porod v klidu " užít" s manželem a ne neustále odpovídat na otázky a smsky typu UŽ? nevidím na tom nic špatnýho oni to za mě neodrodí. No máma náš rozhovor zakončila tím, že tedy od teď, když neuvidí naše auto u domu tak mi bude volat, což mě nehorázně dorazilo. Přijde mi, že nechtějí respektovat moje rozhodnutí nebo jsem prostě tak přecitlivělá a beru to moc vážně? máte podobný pocity? já fakt nevim

editah222
25. bře 2015

Taky jsem to nejdřív nechápala a byla jem trochu naštvaná co furt chtějí, ale pak mi došlo, že rodina má prostě jen strach. Můj táta měl při mém porodu mnohem větší strach než když rodila mamka 🙂 Prostě měl o svoj "malou" holčičku obavu. Já jsem řekla, že jedu do porodnice jen našim, jinak jsem to nikomu nehlásila (žijeme v jednom baráku a při prvním porodu jsem se s nima srazila ve vchodu a při druhém jsem jim dávala starší dceru, jinak bych je asi neplašila). A ted mám vlastní děti a už se obávám okamžiku kdy jim budu připadat "na pěsti" 😀

evcann
25. bře 2015

@joyfulgirl no je to tezky, ano, nikdo to za tebe neodrodi, ale oni to nechteji vedet, aby za tebe sli rodit. Treba ja kdyz cekala prvni tak moji rodice to vedeli, ze jedu do porodnice a hrozne se tesili a me to prislo jako fajn pocit. Nemela jsem jim to za zle, naopak me to tesilo. Nikdo me pri porodu neotravoval, jen to vedeli a pak cekali na zpravu. I moje babicka to vedela a take pak jen cekala. Chapu, ze se jich to dotklo, nevidim duvod proc jim tu radost takto odpirat. Furt je daleko lepsi, ze se tesi se mnou nez na ne byt jeste oskliva.

joyfulgirl
autor
25. bře 2015

No jo jenže já třeba vím, že když rodila má sestra, tak máma každou chvíli volala do porodnice, co se děje a jestli UŽ atd. já chápu, že má strach, ale taky by mohli respektovat moje přání

jolima
25. bře 2015

Co bych za to dala ja, kdyby se nekdo zajimal o to, ze jedu rodit... otce moji holcicky to nezajimalo a meho otce porodnika tez ne.....

tinusss
25. bře 2015

To zakonceni tvoji mamy me trosku zaskocilo. Tehotna sice jeste nejsem, ale ryhle reci a styl mluvy "ja to proste udelam tak, tak a tak a je mi uplne jedno, ze ty si to prejes takhle" ze srdce nesnasim, a protoze jsem cholerik, tak to ani neumim prejit.
Dokazu si predstavit jak to v tobe vre. Asi jedine reseni me napada to, abys s nima o porodu nemluvila a kdyz pojedes rodit, tak vypnout telefon a zapnout az budes ty chtit narozeni oznamit.

primaska
25. bře 2015

@joyfulgirl Ahoj, kašli na to.. kdo by mezi kontrakcema vypisoval nějaký smsky?? Já napsala našim sms "rodim, nevolejte, nepiště" a vypnula telefon..

evcann
25. bře 2015

@joyfulgirl no tak to pak chapu kdyz tohle dela, to u me opravdu pak vsichni cekali az se ozvu. Ale i tak bud rada, ze maji zajem. Daleko vic by te bolelo kdyby ho nemeli.

editah222
25. bře 2015

@joyfulgirl tak vypneš mobil a bude klid ne? Taky jsem nepodávala žádný raport během porodu, jen jsem pak zavolala, že už je dítko na světě.

joyfulgirl
autor
25. bře 2015

@primaska jo to je dobrý řešení 🙂

primaska
25. bře 2015

@joyfulgirl Ještě jsem chtěla napsat, že u rodičů je to tak nějak ok.. Ale moje tchýně, to byl oříšek.. Bombardovala manžela SMSkama, jestli už to je a když už to bylo, tak bombardovala SMSkama mě od sedmi od rána, že přijedou se podívat na mimino..

joyfulgirl
autor
25. bře 2015

@primaska no a to je další věc který se děsim, že budou všichni hrozně zvědavý a budou muset nutně co nejdřív malýho vidět... já to chápu taky se těšej ale neni lepší vyčkat něž koukat na můj kyselej ksicht ? 🙂

terezapetrova
25. bře 2015

@joyfulgirl myslim, ze jsi proste tehotna 🙂 svým zpusobem je podle me v tehu precitlivela většina zen 🙂 a na druhou stranu i Tva rodina by Ti mela doprat soukromi a nabízet pomoc at uz jakoukoliv i psychickou jen pokud To budes chtit, bude Ti to prijemne. Rekla bych, ze rizeni toho kdo bude přítomen z pribuzenstva u Tvého porodu nebo bude vedet o tom, ze rodis, by mela byt hlavne v rezii nastavajici mamimky. Pokusila bych se to rodine sve prani slusne vysvětlit. Zaroven by mozna bylo dobre dojit k nejakemu kompromisu, třeba, ze by vedela jen mamimka? Nevim jake mate vztahy.. Na me třeba nejaky strach dolehl az den před porodem, mela jsem vyvolavany planovany porod a pak jsem byla rada, ze na me třeba někdo mysli. Ale chápu každý to muze pocitovat jinak. Ted u druhatka to budu muset hlasit mame tak jako tak neb mi bude v době porodu hlidat prvorozene dite. Hlavne preju klidny porod a zdrave mimimko 🙂

leukocyt
25. bře 2015

Ahoj,
já si taky říkám, že jsem příšerná...Netýká se to porodu, ale na svou 2 roční dceru žárlím a hlavně, když je s tchýní!Mám takový pocit, jakoby mi ji vzala. Já vím, je to blbost!Ale má ji strašně ráda a říká ji pořád ty moje kuřátko, což vyloženě nesnáším 😖 Měla bych být ráda, že má hodnou babičku, ale já jsem většinu času naprděná, takže spolu nijak zvlášt nekomunikujeme, jen takové běžné nutné věci (bydlíme v rodinném domě) Už si to i sama uvědomuji, ale nic proti tomu neumím udělat...Chtěla bych být v tomhle tom lepší

evcann
25. bře 2015

@joyfulgirl máš se tešit a ne byt tak zpruzelá kvuli takovým maličkostem 😀

wenduliks
25. bře 2015

@joyfulgirl Nemyslim si,ze je to strach,jsou zvedavi,to je cele. Me to delala tchyne asi mesic pred porodem! A kdyz se maly narodil,tak nezapomnela utrousit,ze jsme ji to dali vedet "pozde",ze se narodil,"az" hodinu po porodu. 😀 Kasli na to,me to taky desne vytacelo,fakt si nemyslim,ze je to strach,ale pouze zvedavost a teseni se na mimco. Ja uz pak ani nerikala nic na jejich komentare,myslela jsem si sve a udelala si to stejne tak,jak jsme chteli my s pritelem. Ale lezlo mi to na nervy priserne! 😒

babbota
25. bře 2015

@joyfulgirl U prvního porodu jsem dala vědět mamce a babičce, že jsem už v porodnici a neměla jsem to dělat. Pořád mi volali, jestli už, když jsem nebrala telefon, tak dokonce doběhla PA, že mi babička volá na sesternu co se mnou je. U druhého porodu to věděla pouze tchýně, protože nám hlídala Šímu a já jsem v klidu odrodila (bylo to teda rychlovka) a ostatním jsem volala až ráno, že už se malý narodil. O to větší to pro ně bylo překvapení 🙂

primaska
25. bře 2015

@joyfulgirl Nechápu, proč nás ty naši rodičové/tchánové nerespektují.. ale v tomhle buď tvrdá, jasně řekni co chceš a jak to chceš. Já to neudělala, ostatní si šli sobecky za svým (třeba to nucení na návštěvy v porodnici, časté návštěvy doma.. atd.) a pak jsem byla já vyčerpaná a všichni okolo mě vesele kritizovali..

wenduliks
25. bře 2015

@joyfulgirl Jo a pokud budeme mit nekdy 2. dite,tak uz ted vim,ze zrovna tchyni,ktera x krat volala,jestli "uz",priste termin porodu reknu o mesic dyl. Protoze me ty stale se opakujici otazky jen stvaly… 😔

kamiz
25. bře 2015

Myslím,že to dost přeháníš,rodina na tebe chce v danou chvíli myslet,záleží jim na tobě a tvé chování mi přijde dost přehnané.Buď ráda,že je máš a že mají zájem...

verena
25. bře 2015

U mě zvlášť u prvního volala máma každý den snad dva měsíce předem, a vždy tak co, UŽ? Já říkám, no jasně, už tady mám mimino, haha. Ale v poho, normálně jim slib, že zavoláš, až pojedeš, a pak jim to oznámíš, až bude hotovo. Tak jsme to udělali my, nakonec týden před termínem, ten den máma ani nevolala, a najednou jsme jí volali přímo ze sálu, malý do toho hezky brečel, řekli jsme jí, že s ní chce někdo mluvit, tak byla nakonec ráda, že to měla bez nervů. Teď u druhého jsme se domlouvali, že kdyby bylo třeba, necháme jim syna na hlídání, takže to už bylo jiné. Ale nakonec byl zrovna ve školce, mě to vyvolávali ráno po oxytoc. testu. Takže se zas dozvěděli až po 🙂 Já tyto otázky nesnášela, ale z jejich pohledu je chápu, buď ráda, že mají zájem. Normálně to slib a zavoláš až po porodu 🙂)

morgan
25. bře 2015

@joyfulgirl já tě chápu, že tě to rozčiluje a když to tak máš, tak bych nikomu dopředu nepsala.

hany_bany
25. bře 2015

@babbota 😀 Ty by byly nejradši, kdybys rodila s telefonem u ucha a podávala online report...

maki73
25. bře 2015

poprvé to věděli jen rodiče a ne hned, jeli jsme v noci, takže jsem pokládala za blbost, je kvůli tomu budit a teď podruhé dám všem vědět, až jak se malý narodí, tak mě akorát stresovalo, kdž psali, jestli už apod. a to musím říci, že volali jen jednou a jednou psali a přitom jsem rodila 12 hodin, takže nešlo o žádné obtěžování, volali potom, co jsme jim ráno v rozumnou lidskou dobu napsali, že už jsme v porodnici a psali jednou odpoledne, že už se nemohli dočkat, takže spíše proto, že jsem věděla, že se tím celý den stresují ještě oni, mi vadilo, jen to vědomí, jestli se dokáží věnovat práci a tak. Tentokrát zavoláme rodině až bude po všem a všichni budou v klidu, nikomu nezpůsobíme stres, za mě ideál 🙂. Navíc to u nás vpadá na předčasný porod a to nebudu říkat vůbec nikomu, ví to jen manžel a poslední co si přeji je, ab mi ještě denně volali naši nebo tchýně, jestli jsme v pořádku a pohromadě...

adelka21
25. bře 2015

Já jela do porodnice, vse!m jsem napsala,ze jedu, at na me myslí. Přáli mi krásný porod a krásné, zdravé miminko, posílali mi sílu, radost, energii a přání. Nijak me to neobtezovalo, ba naopak, byla jsem ráda, ze me maji radi a ze na me myslí. Pak mi už nikdo nepsal , " tak co? Už?". Pak si už jen počkali na SMS, ze miminko je na světě. A pak teda následovaly gratulace 😀 Kazdymu vyhovuje něco jineho 😀

veliisek
25. bře 2015

Já si myslím,že u rodiny je to normální, moje mamka se mě před porodem taky furt ptala kdy a co...... Když už jsem rodila v porodnici tak volala sestrám jestli se to dneska narodí. Volala i manželovi ten s ní mluvil já jsem s nikým mluvit nechtěla. Nesmíš se na ně zlobit myslím,že mají prostě strach hlavně teda maminky- jednou jsme jejich děti tak to prostě řeší. Když nebudeš chtít tak prostě s nikým nemluv a nezvedej to a po porodu jim dáte vědět. Rodina je na prvním místě ta ti vždycky pomůže když ti bude nejhůř 🙂- teda pokud se jená o normálně fungující rodinu.
@joyfulgirl

mandala
25. bře 2015

No, moje mamka to ani vědět nechtěla, aby se nenervovala, pro ni bylo lepší, že se dozvěděla, až když bylo po všem. U dcery jsme neoznamovali ani tchýni, která bydlí s námi v baráku - jeli jsme v noci - a v 6h ráno ji manžel vzbudil, že už je malá na světě. U dalších už jsme říct museli, protože hlídala děti. At tak, či tak, každý má na to jiný pohled, ale tvoje přání by měli respektovat. 🙂

joyfulgirl
autor
25. bře 2015

@mandala a já si myslím, že je to opravdu tak lepší, nebudou se stresovat protože to nebudou vědět.... Jak se říká sladké nevědomí 🙂

naomi6
25. bře 2015

@joyfulgirl Ahoj, já tě úplně chápu, taky jsem neměla ráda tyto otázky. Měla jsem v obou případech štěstí, protože jsem rodila v noci, nikdo nic nevěděl až do rána, kdy na ně čekala zpráva 😉. Být tebou tak všem řeknu, že si nepřeju, aby mě bombardovali těmi otázkami a že se včas dozví, že je mimi na světě. Držím palce a hodně sil u porodu přeju. 😉 Myslím, že s podobnými nepříjemnostmi se budeš potýkat hlavně po porodu, až ti začnou kecat do výchovy a radit, jak to máš dělat. To je pak pro kojící matku v šestinedělí taky super 😉. Ale nenech se do ničeho tlačit a dělej si vše po svém.

guinea
25. bře 2015

@joyfulgirl Myslím, že to zbytečně řešíš s horkou hlavou. Já na tvém místě bych všechny ubezpečila, že jim samozřejmě napíšu - a oni by se uklidnili. No a pak bych jim samozřejmě nenapsala - ne dřív, než po porodu, nebo až by se mi chtělo. A na výčitky typu "Ale ty jsi mi SLÍBILA, že napíšeš.." můžeš s klidem odpovědět - "Ale to jsem nevěděla, jaký porod bude a v tu chvíli psaní sms byla poslední věc, na kterou jsem myslela".

A šmytec. Ale díky za tuhle diskuzi, vůbec mně nenapadlo, že by mohl nastat i takovýhle problém. Manželovi dnes taky zdůrazním, aby opravdu nikomu nepsal, až pojedem do porodnice, nebo v průběhu porodu. Mně by to tedy opravdu hodně stresovalo, kdyby mně při porodu příbuzenstvo mělo tendenci bombardovat esemeskama.

lindaaax
25. bře 2015

@joyfulgirl Já Tě chápu a souhlasím s Tebou. Připadá mi to naprosto normální, že jim řekneš, jak si to představuješ - je to Tvůj porod, Tvůj život, jsi dospělá. Maminka i babička by to měly respektovat. Také se ve svém životě potkávám s podobným chováním, kdy "v dobré víře a z lásky" nejsem respektovaná. Zjistila jsem, že to dělá hodně lidí ze "staré školy", kdy "škodí dobrem". Nelze je změnit, vysvětlení vůbec nechápou. Lze se s tím jen smířit. Já se zatím bohužel pokaždé spolehlivě vytočím 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru