Lyžování v těhu

cenzura
25. led 2018

Zdravim holky 🙂
Mame jed na vikend s manzelem na Sumavu lyzovat,nedavno jsem zjistila,ze jsem tehu. Jsem ted cca nejaky 7.tt. Jsem celkove aktivni clovek. Zadnej povalovac doma. Tak me zajimaji vasi nazory na lyzovani v tehu,jestli to tak mela nejaka taky? Jedu jen s manzelem,takze je dobry,ze nikomu nebude divny,kdyz nebudu jezdit jak drak a dovadet,jak jsem vetsinou byla zvykla. To by asi prokoukli 😀 Nehodlam blbnout,ale lyzovacka nam vysla po strasne dlouhe dobe,tak bych si to chtela uzit,tak si jsem takova nejista. Snad nebudu zvracet na svahu 😃

fifina86
25. led 2018

Jsem taky aktivni,sportuji hodne,ale lyze byla jedna z veci,co jsem uplne zrusila. Nejde ani o tebe,ale o ty okolo,jak jezdi a to neovlivnis.

g_m
25. led 2018

@cenzura v 8tt jsem byla na týden na Stubai a v poho, víc jsem si užívala hospůdky a panoramat, ale jezdila jsem celý den a v pohodě... Teď jsem 6tt a taky jedem už podruhé o víkendu na lyže, takže pokud je člověk zvyklý a nebude si hrát na závodníka, tak v klidu ;)

fifina86
25. led 2018

@g_m to si prave nemyslim,tvoje rychlost na lyzich to neoblivni (tepovka se u toho nemeni tolik),ale nejaky pitoma,co te stazi to tehotenstvi oblivnit muze.

eldrag
25. led 2018

v 7tt bych klidne na lyže jela, bud opatrna na sebe i ostatni.

cenzura
autor
25. led 2018

@g_m ze? Taky si myslim... 😊
@fifina86 Jinak taky mate samozrejme pravdu. Bohuzel mam taky zkusenost z detstvi. 120 kg chlapek me sejmul v 8 letech,protoze jel jak hovado a uz to neovlivnil. Horska sluzba na skutru nas vezla dolu. Ale ten kdo byl kupodivu na lehatku za skutrrm byl on s rozseklym celem od me lyze a ja jen s otresem mozku. Takovy maly zazrak asi. Holt jsou lidi nekdy fakt jak bez mozku ...

fifina86
25. led 2018

@cenzura to je nemila zkusenost :( Ale preci jen bych neriskovala. Ja jsem v tehotenstvi i behala,jezdila na kole,ale ty lyze a pripadny pad proste dobre nejsou. Samozrejme stat se nic nemusi a nebo muze.

wendie
25. led 2018

V tomto stadiu bych jela taky.sam dr mi rekl z tehu neni nemoc ale jiny stav,takze pokud jsou to aktivity na ktere je telo zvykle neni duvod je rusit.jen musite byt opatrnejsi a pripadnou "vinu" vzit na sebe..

zlatoja
25. led 2018

Mela jsem to podobne, tehotenstvi jsem zjistila na zacatku ledna a sjezdovat jsem byla naposled prave v 7.tydnu, hodne jsem hlidala, co se deje kolem, ale jeste jsem si krasne zajezdila. A vecer vzdy vytuhla v 7. A bezkarskou sezonu jsem zavirala az 1.dubna, ale to uz spis byla chuze na lyzich, nez beh. Tak opatrne a poslouchat telo.

maii
25. led 2018

Jestli ti stoji za to jit na svah s tim, ze kdyz te sestreli hovado/zacatecnik, tak v tomto stadiu je tehotenstvi vse nebo nic, tak si klidne jed. Ja jsem zvykla sportovst, aktivni, lyze miluju... ale tohle je prilis velky risk. Neda se to srovnavat s behem nebo cyklistikou (polud nemyslis mtb sjezdy nebo klickovani mezi auty), a nejde o sportovanost a zkusenosti a fyzickou kondici, ale o fyziku. Co dela s telem naraz.

jezz1e
25. led 2018

Šla bych na běžky. V samotném sportu riziko nevidím, ale stejně jako ostatní bych se bála, že někdo sejme mě. I když zas druhá věc je, jak vážná by musela být srážka, aby to mimčo ohrozilo - já v 5 tt spadla při lezení na umělé stěně z výšky 10 m, lehce bržděný pád na zadek (jistič si popálil ruce, ale nechytl mě), zlomený obratel, jak se ukázalo později a embryo to přestálo...

atevi7
25. led 2018

Ja bych jela, ikdyz ja mám prkno 🙂 ...ale švagrová když byla asi v tom týdnu co ty, tak byla v Italii a normalne na prkně jezdila. Ikdyz opatrneji a to si myslim,ze prkno je horší,protože věčně sedis a vztavas 🙂 a vše v poradku...ničeho se neboj.

versatilka
25. led 2018

Já jsem takhle zjistila po návratu z hor, že jsem těhotná. Teda tušila jsem to už tam, ale potvrdila až doma. Nebudu lhát, na svahu jsem se taky jednou pěkně vyválela, ale všichni tři jsme to zvládli 🙂

pettrus1210
25. led 2018

Já jela na hory, když jsem těhotenství zjistila, cca 5tt a doktor řekl, ze děloha je zatím tak mala, ze by se nemělo nic stát.

j.a.n.i
25. led 2018

@cenzura Já lyžovala ještě začátkem 3 měsíce, dávala jsem si pozor, abych nespadla, to jestli mě někdo může teoreticky srazit jsem neřešila, protože to bych v Praze nemohla chodit po chodníku, přecházet silnici ani jezdit autem, tam totiž to riziko vážného úrazu bude vyšší.

g_m
25. led 2018

@fifina86 No, tak ono záleží na tom, jak kdo jezdí a jak moc carvuje, takže i rychlost s tím má co dočinění. Pokud jedu rovně a neklopím to do otáček a sem tam si smýknu patkama, tak ta tepovka mi neskočí, ale pokud pojedu rychle a budu se snažit pěkně oblouky vycarvovat, tak se sakra zapotím. A srazit mě může kdokoliv kdykoliv i na ulici, to aby člověk pomalu nevycházel z domu...

fifina86
25. led 2018

@g_m pad z lyzi a pad na chodniku je sakra jina kynetika ;) A samozrejme s tim zapoceni a tepovkou mas pravdu,ale vyssi tepovka neni nic,co dite ohrozi pri normalnim tehotenstvi ;)

hanih
25. led 2018

Já jsem byla v podobné situaci. Těhotenství jsem zjistila na začátku února, někdy v půlce jsme měli jet lyžovat a zrušili jsme to. Na běžky bych si asi ještě troufla, ale sjezdovky mi přijdou riskantní. Nejde vůbec o fyzickou námahu, pokud jsi v kondici, tak by to v tomto stupni těhotenství neměl být problém, ale spíš o to, že ať jezdí člověk sebeopatrněji, někdo ho může srazit a následky můžou být pro mimčo fatální. Mě by to za risk nestálo. Lyžovat jsem jela za rok, kdy jsme se na svahu a u mimča střídali s mužem a mými rodiči 🙂

g_m
25. led 2018

@fifina86 Však já tepovku původně vůbec neřešila... A co když tě na tom chodníku srazí auto? ;) To je jedno, myslím, že jsme obě pochopily, co má ta druhá na mysli a tím bych to ukončila, protože pak tu povedeme sáhodlouhou diskuzi vlastně o ničem ;)

kafr
25. led 2018

Švagrová takhle u prvního lyžovala. Prostě lážo plážo, opatrně, jednoduché sjezdovky a jakmile začalo být na svahu víc lidí, tak raději lyže dolů a procházka, opalovačka, hospůdka...

ejmate
25. led 2018

@cenzura zrovna nedávno jsem četla článek, ve kterém psal nějaký doktor, že v prvním trimestru se žena nemá v pohybu omezovat, že miminko je na životě ohroženo jen v případě, že je v ohrožení života matka.Prý zde platí všechno nebo nic, a že to nemůžeme ovlivnit. Já osobně bych jela, ale s tím, že bych nelítala jak blázen, jak jsi psala. Ono vyjde na stejno, jestli sebou plácneš na sjezdovce nebo doma před barákem na náledí apod.

konidana
25. led 2018

cca do toho 6tt-10tt jsem pomalu ani nevěděla že, jsem těhotná. Nelyžovala jsem , ale byla jsem na divoké vodě, kde jsme se cvakli a já si pěkných pár stovek metrů zaplavala a omlátila se o šutry. Těhotenství jsem zjistila a potvrdila si až pak:D Ani později v těhu jsem neměla žádné problémy.

zvedavec2
25. led 2018

Serena Williamsv 8tt vyhrala Australian Open 😉 a ma zdravou holcicku. S rozumem a uzit si to. Ve vyssim tydnu by to bylo slozitejsi a s ditetem jeste vic.. Kdyz se ti - jako mne - narodi milovnik tepla, ktery u prvni vlocky krici "snih, bez pryc!" 🙂

sarrita
25. led 2018

Byla jsem loni lyžovat týden v Rakousku ve 12 tt. Lékař souhlasil, byla jsem opatrnější a vybírala sjezdovky kde nebylo moc lidí a kde nejezdily lyžařské školy. Když jsem byla unavená sedla jsem si v hospůdce a dala si něco dobrého. 😉

jancabr
25. led 2018

Já bych jela, se zvýšenou opatrností lyžovala a užila si to 🙂

vineta
25. led 2018

Souhlas s @ejmate..
Já osobně bych nejela, protože pro mě lyžování neznamená nic, co bych nemohla na rok dva oželet, a navíc v příštím těhotenství budu po jednom nevydařeném mít ze strachu nejspíš celou dobu nohy hore. Přesto myslím, že pokud má těhotenství dopadnout dobře, taková věc ho neohrozí, navíc v tak raném stadiu (velikost dělohy atd.). A pokud dopadnout nemá, tak sezení doma na zadku stejně nepomůže. Jen tedy opatrnost na případný náraz do břicha..

zdenkaklok
25. led 2018

@cenzura Myslím že když budeš opatrná na sebe a dávat pozor na lidi co jsou kolem tebe, ať do tebe nikdo nevrazí, tak bych jela, pokud jsi zvyklá se hýbat 🙂. Já jsem jezdila ještě v 9 měsíci na kole 🙂

a16
25. led 2018

Jela bych, ale nelyzovala bych :D Chodila bych na vychazky apod. Proste mne by to za to nestalo, riziko je hodne male, ale ja si radsi tohle odepru, nez bych si to potom vycitala...

a16
Autor odpověď smazal
Zobraz
kata267
25. led 2018

Podle me nevadi tehotenstvi ale spis pripadna srazka jak tu pisou ostatni...zazila jsem srazku kdy me borec pri padu vrazil hulku do bricha (nastesti madlem a ne tim ostrym koncem)...takze ja bych hory v tehotenstvi radsi ozelela

jaja01k
25. led 2018

Ja bych nejela. Zrovna lyzovani je podle me dost riskantni. To ze te nekdo sejme zezadu nemuzes ovlivnit, at budes sebeopatrnejsi. A ze takove situace se na sjezdovce vidi casto. Ja jsem i v tehotenstvi sportovala, jezdila na kole, ale lyze bych si odpustila.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru