Přestala jsem v těhotenství kouřit a je to horor

jess20
23. pro 2014

ahojte, potrebovala bych se zeptat maminek ktere prestali v tehotenstvi kourit jak srovnaly psychiku. Četla jsem hodně diskuzi na toto tema a maminky vetšinou pisou že jim k tomu pomohla myslenka na mimi. No ja ten připad nejsem kvuli mimi jsem přestala a vim že do porodu to už vydržim ale chtěla bych se zeptat co Vam pomahalo na ty nervy. Ja mam pocity marnosti nic mě nebaví, okamžitě na kohokoli vyletim. Už nekouřim 2 měsíce a muj stav se vubec nelepši misto toho abych se radovala že jsem těhotna mam depky že si nemužu zapalit. Jsem z toho smutna a nevidim světlo na koci tunelu. Věřim že mě pak mimčo poděkuje že jsem to vydržela ale co do te doby než porodim??? se se mnou asi rozvede manžel a ani bych se mu nedivila jsem jak praštěná... nejhorši pro mě jsou ale ty depky z nekouření doufam jen že to na mimi nema vliv že jsem jak uzliček nervů ☹ pisněte prosim sve zkušenosti....děkuji

leniczka23
23. pro 2014

@jess20 🙂 teď přemýšlím co je horší,jestli tvoje depky,nebo třeba to jedno cigáro za týden..😀 Zkus si najít jinou závislost třeba čokoládu... a vydrž..pak si dáš.. 🙂

emisekkk
23. pro 2014

@jess20 mě bylo vždycky dost blbě, takže jsem na cigarety přestala mít chuť sama do sebe. Ale mám kamarádku silnou kuřačku a jí doktor řekl, že úplně přestávat nemá, protože by to byl zase "propad" pro ni., že to taky není optimální to úplně utnout hned. Takže to velmi, velmi omezila, ale úplně nepřestala. Byla potom v pohodě, bez absťáků 😖 . Asi už je přeci jen tělo na nějakou dávku zvyklé.
Doufám, že si to nebudou číst nějaké militantní turbomatky, aby mě neukamenovaly 😀

jess20
autor
23. pro 2014

No ja pravě taky nevim co je horši dat si nebo nedát. Co ublíži mimču vic ale přestala sem to řešit vydržela sem to už 2 měsíce tak to dotahnu do konce, ale problem jsou ty depky zda na ně něco není nebo nějaky figl ..jsem na sebe na druhou stranu hrdá ja kouřila 16 let nepřestala jsem hned natvrdo omezila jsem to kouřila jsem tak 7 denně před tehu. Fyzicky abstak sem nemela vubec ale ta psychika je v kelu

bunny123
23. pro 2014

A nebylo by lepší z téhle situace vytěžit a k cigaretám se již nevrátit? Devět měsíců je dlouhá doba, tělo se změní. Já díky těhotenství přestala pít energy drinky a už se k nim nevrátila. Kouření je strašné svinstvo, vyprdni se na to a žij zdravě.
@jess20

havanana
23. pro 2014

@jess20 když jsi to vydržela 2 měsíce, nezačínej už ani po porodu. Stejně, jestli budeš kojit, nebude to pro mimčo asi taky nic moc, nebo nevím vlastně, jestli kouření vadí při kojení - asi ano...? Já přestala kouřit asi půl roku před tím, než jsem otěhotněla, pro mě to nějak ani složité nebylo, musím říct...

sonia79
23. pro 2014

@jess@) neblbni sakra a buď ráda, že čekáš mimčo. co by tady za to x holek dalo, včetně mě. taky jsem kouřila, u nikol přestala. nemrzí mě to, zkus to překonat.vím že je to dobrá rada nad zlato ale vezmi si to tak, máš krabičku cigaret kterou můžeš teď aktuálně vyměnit za zdravé dítě. Pokud to bude nutné, zapal si někde na balkoně až dokojíš. jenže pak už budeš mít jeho nebo jí a budou ti cigarety u pr ... 😉

lenkavd
23. pro 2014

@jess20 ono je otázka jak dlouho jsi kouřila a kolik. Ono některé ženy pak snadno přejdou od psychické závisloti i k fyzické a to opravdu není dobré jen tak utnout a trvá to i několik měsíců, než se z toho tělo dostane. Jestli jsi ale vydržela 2 měsíce, už bych se k tomu nevracela.
Sestra byla silná kuřačka, přestala, ale od doktora něco dostala, protože její závislost byla těžká a to jak fyzická tak psychická. Pro ní i pro mimi to byla nejlepší varianta. Po porodu kouřit ale stejně začala a kouří dodnes.
Já jsem tedy militantní nekuřák, ale ono občas to není tak jednoduché, že si řekneš že přestaneš a tělo je pak v pohodě.....

mon_88017
23. pro 2014

@jess20 prožívala sem to nějak podobně. Nepomohlo mi nic, jedině povolená "jedna udržovací" za týden. Kouřit v těhotenství je čuňárna, ale zaplaťpámbu jsem vyhrála ten šťastnej los a mám zdravý mimino. Jo a kouřit sem nepřestala 😎

sedmiteckas
23. pro 2014

@sonia79 Za takové slova typu "buď ráda, že čekáš mimčo, co by za to ostatní dali", za ty musí být pisatelka vážně moc "vděčná". Pokud byla zarytá kuřačka, není to asi jen tak jednoduché přestat, byť to už vydržela dva měsíce. Docela jí chápu. Jen nevím, co poradit. Vzít si do ruky místo cigarety tužku, nebo nezapálenou cigaretu?

thesun
23. pro 2014

@jess20 a zkusila sis zapálit v průběhu těhu zapálit? Já jsem kouřila před těhu a to fakt hodně moc, ale přestala jsem, nechutnalo mi to. Pak jsem se k tomu už nikdy v takový míře nevrátila.... jsem tzv sváteční kuřák, někdy dám a někdy ne, ale závislost nemám 🙂

terezas4
23. pro 2014

moje zkušenost - nemyslet na to že si nemůžeš zapálit, z toho samozřejmě už plynou depky, prostě jsem to vzala jako dobrou věc, což je, myslela jsem na ten smrad kterým jsem byla cítit a na to že je ze mě konečně cítit oblíbený parfém, na to že znovu cítím určité chutě a vůně které se mi mísily v jedno, na to že budu frajerka, protože, řekněme si na rovinu to není už nic k chlubení 😉 , při hledání práce budu mít vždy přednost před kuřáky, na to že v 50 letech nebudu kašlat hleny a vypadat jak vysušená treska, v neposlední řadě zdraví 🙂 , nekouřím už nějaký ten pátek, kouřila jsem krabičku i víc denně nějakých 13 let, přestala jsem za dne na den, a můžu ti říct že to bylo to nejlepší rozhodnutí které jsem kdy udělala, cítím se líp, vypadám líp, přibrala jsem, ale pro to že se mi zároven i spravila kondička, zase to šlo dolů 😉 , přeji hodně si, vydrž a budeš na sebe hrdá 🙂

piskac
23. pro 2014

A co ty elektron. cig.? Asi to neni nejzdravější,ale snad lepší než normální?

suzanna123
23. pro 2014

já neměla vůbec problém, když jsem přestala kouřit, ale občas jsem na cigaretu chuť měla. Vždycky jsem si řekla, že kdyby pak miminku něco bylo, tak bych si vždycky na tu cigaretu vzpomněla, že jsem to třeba zavinila. A doteď, když si chci koupit něco finančně náročnějšího, si to obhajuji, že tím, že nekouřím, jsem si na to vlastně našetřila 🙂 Tak si třeba dělej radost za ty ušetřené peníze, třeba to pomůže 😉

suzanna123
23. pro 2014

@piskac já se obávám, že u těch elektronických cigaret nikdo moc neví, co v tom je a co to způsobuje - a klidně to může být i daleko větší sajrajt než ty klasické cigarety (vůbec by mě to nepřekvapilo)

irenee
23. pro 2014

@jess20 záleží jak silná kuřačka jste před těhotenstvím byla. Je pravda, že u žen, které kouřily velké množství denně, může být skončení ze dne na den neúnosné. Většinou se doporučuje omezit na zvládnutelnou mez a pak postupně po pár dnech ubírat. Většinou se zadaří ( alespoň co vidím u nás v poradně) během pár týdnů cigarety vyřadit úplně, některé si prostě půl nebo jednu cigaretu denně dát musely až do konce těhotenství. Zkuste si o tom na rovinu promluvit s gynekologem, nejste první ani poslední těhotná kuřačka, určitě najdete řešení. Držím palce 😉

lrg
25. pro 2014

To nekuřák nikdy nepochopí. U prvního těhotenství mi to chvíli trvalo, než jsem úplně přestala, teď u druhého jsem to zvládla hned od první chvíle, ale pamatuju si, že před těmi dvěma lety to bylo fakt strašný. Hlavně manžel kouří, i když nikdy ne přede mnou a všichni moji přátele taky. Takže já už radši nikam do společnosti nechodím, aby mě to nedeptalo. Hodně mi pomohlo, když jsem začala cítit pohyby a opravdu si uvědomila, že nosím v břiše živé dítě 🙂 Ale radu na to žádnou nemám, musíš se s tím srovnat sama, nebo si jedno denně dovolit, ale málokdo to asi dokáže udržet na uzdě. A to počkej na kojení, to mi začal teprve pořádnej absťák 🙂

kacenka1111
25. pro 2014

@jess20 Mam to uplne stejne, uz jsem podruhe tehotna, aktualne ve 29tt a je to opravdu horor....Radu nemam, v prvním jsem to nevydržela a nakonec od 7m kourila jednu ob den, asi to bylo horsi, nez kdybych neprestala vůbec☹ Ale mela jsem sileny stavy...Ted jsem v 7m znova a citim se stejne, jen si rikam, ze to budu muset vydrzet....Nevim ale, jak to udelat, mame v rodine kuraky, moji mamu a jejího pritele, jsme u nich často....Mam sztrasnou chut a coko nemuzu, protože mam těhotenskou cukrovku....Takze "zajist" tu chut na cigo proste nemuzu....Hruza! 🙂 Každý den si opakuju, ze mam miminko, ale cim vic jsem tehotna, tim vic mi toto prestava stacit....Taky nevim co s tim, snad ti pomuze, ze nejsi sama.....

fruitylabello
27. pro 2014

Já jsem kouřila dvanáct let. Nevěděla jsem, jak vypadá ráno bez kávy a cigarety. V červnu jsem přestala a v srpnu jsem otěhotněla. První dva měsíce byly fakt strašný peklo! Teď jsem šťastná, že jsem s tím skoncovala před těhotenstvím. Moje kamarádka říká: Zapálit si v těhotenství? Představ si, že před tebou leží Tvoje miminko, foukla bys mu to co šlukneš do pusinky? Vždycky si na ni vzpomenu, když vidím kouřit těhotnou. Myslet hlavně na miminko, ono nemá možnost volby, jestli hnus v cigaretách přijme nebo odmítne. Láska k dítěti je dle mého silnější než závislost na cigaretách.

jess20
autor
3. led 2015

Diky za nazory, 🙂 asi nejvice fakt pomaha pocit ze v tom nejsem sama. Obcas si totiz myslim ze jen ja mam tyhle stavy a jine holky proste zatnou zuby a prestanou...no pozitivni je ze se prehoupl novy rok...a ja stale nekouřim
😀

makuka88
3. led 2015

My když s manželem přestávali kouřit kvůli mému těhotenství tak jsme se málem rozvedli, jak jsme na sebe byli nepřijemní ... bohužel jsem to nevydržela ... no Vám držím palce 😀 😀 😀

febee
4. led 2015

Já přestala jen jsem našla dvě čárky na testu.Hormony se tak vzbouřily,že mně natahovalo,ikdyž kolem mně prošel člověk co si o přestávce v práci zapálil.Jinak,když teď koukám na svoji 14týdenni holčičku jsem moc ráda,že jsem to vydržela😉

sisinka74
1. únor 2015

@suzanna123 to asi tezko. Musis naplne kupovat v kamennych obchodech, ty solidni maji na to atesty, zkousky z laborky, atd.. Pokud si to koupis u tamanu, nebo nekde ve trafice kvuli levne cene, pak muzes mit pravdu 😀
Nicmene, nikotin tam je a proto jsem v tehu e-cigaretu prestala pouzivat. Ale nesouhlasim s vyrokem, ze je to vetsi sracka, nez klasicka smradlava cigareta, kdyz tam nemas dehet a oxid uhelnaty, a to je nejvetsi sracka.

bjoucik.15
1. únor 2015

můj příběh.... kouřila jsem docela dost.. když jsem čekala dcerku zjistila jsem to až v 7tt a do té doby kouřila, jinak bych se v práci zbláznila 😒 když jsem zjistila že jsem těhotná přestala jsem z hodiny na hodinu! no a skončila jsem na pohotovosti... u dr. mi bylo řečeno ať si zapálím, že tím že jsem kuřák a přestala jsem že tělo selhalo a i ten prcek v bříšku je na to zvyklý... takže jsem dávala jednu až dvě denně a úplně v poho, já byla v poho, a dcerka je zdravá... teď jsem se dozvěděla že čekám,ale je to špatný, neudrží se to nejspíš, spíš se to nevyvíjí a kouřit jsem přestala už v listopadu, ale stejně házím vinu i na to, že jsem to utla dá se říct ze dne na den! takže asi tak... zapal si, kouřila jsi dokud jsi se nedozvěděla že jsi těhotná a už to prostě to mimčo vnímá a taky ty tvoje stavy nejsou dobrý pro miminko, stres a deprese jsou fakt špatný.....

suzanna123
1. únor 2015

@sisinka74 jistě, kamenný obchod = záruka kvaliy 😀 A k těm atestům a zkouškách: „V září 2008 vydala Světová zdravotnická organizace prohlášení, ve kterém uvedla, že e-cigareta není prostředek vhodný k odvykání kouření. A to především proto, že nejsou k dispozici žádné seriózní studie, které by potvrzovaly bezpečnost a účinnost elektronické cigarety. A tak to bohužel platí dodnes. Žádná relevantní studie, jako tomu bývá před uvedením jakéhokoli léku na trh, nebyla v případě elektronických cigaret provedena. Víceméně se odborná veřejnost shoduje v tom, že elektronická cigareta není doporučená, protože její složení a vznikající výpary nejsou dostatečně prozkoumány."
A když cituješ něčí výrok, tak laskavě bez úprav - já rozhodně nepoužila ta slova, která píšeš ty

sisinka74
1. únor 2015

@suzanna123 ja se nebavim o odvykani, ale o skodlivosti. Nebo o sajrajtu, jak pises, ze by to mohl byt. Coz je podstatny rozdil. I kdyz znam spoustu e-kuraku, kteri diky tomu prestali kourit uplne, tak znam i opaky, kteri nevydrzeli a kourili pak jeste vice. Studii o e-cigaretach bylo napsano uz tolik, ale ani jedna z nich nebyla podlozena fakty, o ktere by se mohla oprit natolik, ze by e-cigarety zrusili. Nicmene pise se rok 2015 a zrejme uz vsem doslo, ze to asi zas takova sracka, jak klasicka cigareta nebude. A to je jeji skodlivost na rozdil od e-cigarety podlozena 😀 Ano, 1% lidi trpi na alergii na propylenglykol, ale i to se da obejit. V kazdem pripade nam, co jsme vymenili cigarety za e-cigarety je mnohem lepe zdravotne, fyzicky, psychicky a i financne 😀

lenka603
12. kvě 2015

Já myslím, že když si dáš jednu za dva dny, tak je to jako by si seděla třeba nějakou dobu v zakouřeném prostředí, což se může stát a neublíží to.. lepší než být vynervovaná.. a myslím, že to to i uklidní, když si řekneš -vpohodě večer mě čeká ta jedna, jo a jsou slimky ,které mají jen 0,1 množství nikotinu- prostě řekni v tabáku, že chceš cigaretu s nejnižším množstvím nikotinu..

jess20
autor
18. dub 2016

Holky takze za mesic bude male rok se prestastna ze sem v tehu nekourila po porodu kojit neslo a sla si za odmenu zapalit ted trochu kourim nikdy doma ani s malou v kocarku momentalne me to ale stejne stve a zkusim zase prestat drzte se vsechny je to boj cigara je tezke se zbavit ale jit to snad musi a vsem tehulkam silne nervy stoji to za to ! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru