Dojčenie len ráno a večer

modrykon12
1. dec 2018

Ahojte, drobec má 18 mesiacov a častokrát čítam, že maminky dojčia v takomto veku už len ráno a večer, čo by mi viac vyhovovalo. Momentálne dojčím ráno, 2 razy cez deň alebo koľko chce, potom večer pred spaním a v noci každé 2-3h čo sa mi zdá už pri takej veľkej veľa, ale nevadí dávam jej.
Ako ste to spravili vy, že dojčíte len ráno a večer? Za každú radu ďakujem.

evittam
1. dec 2018

@modrykon12 No tak,ze som dojcila len rano a vecer. Dokonca uz 8 mesačne-obe deti.

modrykon12
autor
1. dec 2018

@evittam tak asi viac nepýtali. Ale moja pýta aj v noci. Skôr som sa pýtala ako naučiť aby pýtala len rano a večer.

vektricka16
1. dec 2018

@modrykon12 pripajam sa, rada sa dozviem neake rady 🙂 nasa ma 21 mesiacov a dojcim na požiadanie hocikedy a v noci sme tiez velakrat hore,ale je zavislacka tak neviem jak to obmedzit :-/

danula.ch
1. dec 2018

@modrykon12 a pre toto nechcem dojcit dlhšie ako rok. Lebo čím su starší, tým viac si dojčenie "vyzaduju" a potom už len zo všetkých strán počúvam a vidím podobné príbehy, ako je ten tvoj. Prvých dvoch som dojcila rok, sami sa odstavili a toho 10 mesačného už pomaly planovane odstavujem ja, lebo vidím, že je to taký malý cucak 😀. Cucal by, aj keď nič netečie, ocuclava mi aj brucho, je mu to suma fuk 😀. Čím skôr, tým jednoduchšie to pre všetkých bude. .......A teraz ma ukamenujte 😀

modrykon12
autor
1. dec 2018

@danula.ch keby sa sama odstaví... júúúj to by bolo 😀 ale nie je to také zlé ako to vyzerá. Som stále usmiata a spokojná mamina 😉

danula.ch
1. dec 2018

@modrykon12 a ako to robím? Proste nedám, prípadne dám čím neskor. Ponuknem vodu, dám papat niečo ine. Postupne, pomaly si zvyká.

danula.ch
1. dec 2018

@modrykon12 ja už mám menej mliečka, nenaje sa z toho, už len taký dezert 🙂. Ak ti to vyhovuje, nie je čo riešiť, každá to máme inak. Dcéra sa mi odstavila sama z hodiny na hodinu. Doteraz nechápem prečo a syna som horko-ťažko aspoň ten rok potiahla. Takze nejakú zasluhu som na tom nemala, len pri tomto treťom to asi také jednoduche nebude

renatka100
1. dec 2018

@modrykon12 ja som zacala davat mojej dcere od 15 mesiaca v noci rozok do postele a vodu do flasky - to chcela mliecko kazde dve hodky a do dvoch tyzdnov prespala celu noc - za to jej to nestalo 😀😀😀 ked nedas nebude je to iba o tom, co ty dovolis

babi81
1. dec 2018

@modrykon12 to by som nedala kazde2-3h v noci, asi sme mali stastie nasa spi sama od 5mesiacov a od 6mesuaca som dala vecer o 9 a vydrzala do 6rano, samozrejme bola uz na prikrmoch takze vecera a pred spanim mliecko a konec, ked sa obcas stalo ze sa zobudila, som si ju zobrala a lahli sme si spolu pytala, ale sim ju pochovala a zaspala.je to dost i zvyku sesternicim maly tiez do 2 rokov sa dojcil aj v noci.

seli4
1. dec 2018

@modrykon12 môj má 15m a kojim v noci aj cez deň ale je to rôzne, niekedy len ráno večer, a niekedy sa aj cez deň koji raz dva a niekedy aj štyri krát, záleží od toho ako mu v ten deň chutí, ak papá kadečo, tak nepýta mliečko a niekedy aj keď vypýta ponúknem mu dačo iné a zabere, ale sú dni (asi keď idú zuby?) kedy mi nechce moc jesť a vyžaduje mliečko tak mu dám neriešim žeby sa nemal už cez deň, treba to brať uvoľnene každé dieťa je iné má svoje vlastné potreby treba sa riadiť svojimi pocitmi ak ti to nevadí rob to tak naďalej 🙂 ale mňa to poslednú dobu dosť bolieva tak.som mu to chcela aspoň cez ten deň zredukovať, skús mu ponúkať veľa jedla cez deň aj tekutín, ja som sa predtým aj bála že to nikdy neprejde ale prešlo to už toľko nevyžaduje, len na môjho platí že ho treba furt s dačím zabávat 😄 a ešte som zabudla napísať že ak spí cez deň v kočíku tak to ho nekojim ale ak doma tak to zaspáva na cecku

evittam
2. dec 2018

@modrykon12 No ked bude pýtať a vzdy das tak to tak pojde aj do 5rokov.😉 Ano, nepytali. Ale dieťa po roku už vie a uvedomuje si,ze mu niečo beries a bude to ťažšie. Preto musíš uz aj ty "nedať ked pyta". Btw.ma uz v noci spat a nie jest, aj tráviace orgány si musia oddýchnuť. Ponukaj caj, vodu.

siska53
2. dec 2018

@modrykon12 ja som v 18.m.obmedzila ( okrem casu choroby,kedy sme sa vratili k dojceniu na požiadanie) tak,ze som.si cez den octovala prsia. Moja sice v noci spala bez prerusenia uz od roka, dovtedy len jedno nocne dojcenie ,ale cez den 20x prisla cucnut..

zuzuliennka1
20. jún 2019

@modrykon12 ja dojcim uz len pred spanim a aj to len chvilocku a zamenim za flasu, dopije um a zaspi. syn ma 18m, od narodenia striedame flasu/kojenie, zvlada bez problemov ale je teda naviazany na prsnik, v buse ma bezne taha za tricko a podobne 😂 tak prideme domov, dam mu cucnut a dostane flasu, v noci je hore raz alebo prespi celu noc, v noci len UM uz

kathhii
20. jún 2019

@modrykon12
Fíha, to máš ale výdrž dojćiť v noci každé 2-3 hodiny.
Ja mám 3 mesaćné dieťa a papa tak max.1krát za noc a to len keď sa mi zobudí nadránom ked vychádza slnko... V noci sa má spať a nie jesť, veru to dieťatko je dosť veľké, aby vydržalo nejesť v noci.
Skús mu ponúknuť nejakú altrenatívu, nejaký čajík do postielky, nech nemá mliečko, lebo to musí byť vyčerpávajúce aj pre teba.

modrykon12
autor
20. jún 2019

@kathhii 25 mesiacov stačilo 🙂 3 mesačné nemajú veľmi potrebu papávať v týchto teplách.... uvidíš neskôr..

kathhii
20. jún 2019

@modrykon12
My spime tak dobre už od 2 mesiacov a to nebolo teplo... Máme dobré dieťa.
Potom začne špekulovať keď bude vačśie, je mi to jasné...