Částečné odstavení. Máte zkušenost?

28. únor 2023

Dobrý den, ptám se na zkušenosti částečného odstavení.
Syn, 15 měsíců. Kojí se cca 6-8 za noc, pres den to samo. Když je nemocný, což je často, tak i 20x denně. Pevnou stravu ji 3x denne, někdy ani to ne. Tekutiny odmítá, vypije max panáka za den. Pořád se vrhá do výstřihu. Když nedostane, je rev. Zvláště v noci mě to velmi zmáhá. Už je to takto celou dobu co se narodil, ráno lezu z postele nevyspala, s bolavou hlavou. Odstavit úplně jej ale nechci. Jsem za kojení moc ráda, ale radej bych ho omezila třeba na 8x denně. Máte někdo zkusenost?

kachna001
28. únor 2023

Ve stejném věku jsem odatavovala syna na noc, už to bylo neúnosné a potřebovala jsem prostě spát... Tři noci se budil, pak už ne 🤷‍♀️ byla jsem fakt odhodlaná a šlo to vcelku hladce... O půl roku později jsem odstavovala úplně, taky 100% přesvědčená a taky to šlo hladce... Za mě je důležité to fakt mít v hlavě rozhodnuté, žádné pochyby, ty dítě vždycky vycítí 😄 a prostě fakt neustoupit, to by dítě zmátlo... A samozřejmě nabídnout láskyplnou náruč a nekonečné pochopení 🤫😉

cilkat
28. únor 2023

Tak ať jde na jistotu... nakoji se... no a další kojení až k večeři.
(Já teda u obou děti omezovala kojení nejdřív na "jen doma ", pak "jen v posteli " pak "jen na spaní a probuzení "... ale mladšího jsem kojila do 3,5 roku... takže to už fakt byl uspavaci rituál, ne vyzivova potřeba. )