Večer chce mimi déle kojit, jsem živý dudlík. Co s tím?

zuzqa6
21. čer 2016

Zdravím,
malá má dnes 8 týdnů, kojím přes den cca co 2 hodiny, někdy vydrží i 3-4 hod., když dlouho spí (ale to jen výjimečně - jinak jsem ráda, když mi usne aspoň na půl hoďky). Kojím vždy cca 20 min.
Kolem 8 hodiny večer už ji kojím "před spaním", ale je schopna cucat i třičtvrtě hodiny i déle. Většinou už jí pak prso vezmu, ať si ze mě nedělá dudlík, jenže to pak pláče...nevím, jestli je možné, že má ještě hlad? Když jí prso dám, tak pije, ale pak mi taky někdy blinká, tak nevím, jestli se nemůže přepapat? Tak se prořveme k dalšímu kojeni kolem 10 hod. To k ní pak taky ještě párkrát vstávám, protože se probudí a začne mlaskat a vztekat se...to už ale pomůže chvili pohojdat na rukách a kolem 11 už spí až do rána, budí se kolem 5. To uspávání je pro mě stresující, nevím, jestli jsem špatná matka, když jí vlastně odpírám prso, ale nechci být dudlík :-/ jinak dudlíka jsme zkoušeli a zatím se nechytá.

karlajasmine
22. čer 2016

@zuzqa6 Cas s manzelem zase prijde, neboj 🙂 Zkus si ty zacatky (to dlouhe kojeni) uzivat.. nebude to trvat dlouho a mala ti vypije prso za 5min a budes vzpominat na to, jaks jenom lezela... protoze mala vypije prso a hned poleze/pobezi nekam pryc a ty za ni.. 🙂

astyna
25. čer 2016

když jsem poslechla doktorku ohledně kojení, kojit jsem přestala. Pak jsem se na nějaké rady vybodla a najednou to šlo výborně 🙂

řiďte se vlastním úsudkem, ono to dítě se chce víc v tomhle věku mazlit, tulit. Ikdyž můj syn v 8.měsíci už není kojený, ví, "kde to je", a pořád se k prsům tulí, ikdyž už tam mléko pro něj není.

Pokud je to ale pro Vás ale obtěžující a vnímáte to jako špatné, tak s tím zkuste něco dělat. Já dávala dudlík, později i lahvičku a kojení nám to vůbec nezkazilo 🙂

alyssa18
25. čer 2016

@zuzqa6 Ahojky, podle me je jeste tvoje miminko malicke a ma na to narok. Jak pisou holky, kojeni neni jen o nasyceni ditete, je to i jeho potreba byt mamince nablizku a citit ji. Vim, ze je to pro tebe tezke, ale zkus si to uzivat. 🙂 Povim ti svou zkusenost. Pro me byl nejhorsi druhy tyden kojeni, to jsem myslela, ze s tim seknu, a uz jsem chtela odsavat mleko odsavackou a krmit z flasky. Nakonec jsem si zvykla a kojim doted (synovi bude 15 mesicu). Pred par dny jsem si zlomila nohu a kvuli injekcim, ktere si musim pichat, mi zakazali kojit. Ja jsem doma TAK plakala! Byl to takovy sok. Nemohla jsem se smirit s tim, ze prikladam syna naposled a ze to je nase poledni kojeni. Nakonec kojit muzu i s injekcemi, ale.. co tim chci rict... uzivej si to, nebo to aspon zkus. 🙂 Kojeni je krasna vec a nikdy nevime, kdy to skonci. Zkus miminku prso nechat, dokud bude cumkat, chce to hodne trpelivosti, ja vim. 🙂 Muj syn se vecer koji pred spanim takovou pulhodinku i ted. 🙂 Jinak, dudlik ma od tech dvou tydnu, technika kojeni se nijak nepokazila, bojkot kojeni jsme nastesti taky nezazili. Je to hodne individualni. Ma rada zni "vydrz, Prtka, vydrz". 🙂 Jo a spatna matka urcite nejsi, neboj.

alyssa18
25. čer 2016

@zuzqa6 Jo a jeste... u kojeni jsem si cetla, nebo obcas vytáhla tablet a byla na netu. Tak, aby to mimco nevidelo a nerozptylovalo ho to. 🙂

astyna
25. čer 2016

@alyssa18

Taky jsem si u toho hodně četla - to ještě byl čas na čtení 😀

hrozinka8
23. črc 2016

@zuzqa6
Co by za to jiné daly, kdyby jejich děti takto sály...:/ holt každá to máme jinak, my jsme 9 dní po porodu a přisátí je obtížné, malá pije takv délce 5 až 10 minut...pak ze stříkačky....snad se to brzy zlepší, já mám zas pocit, že mě odmítá, zápasíme spolu, když ji zabalím do plinky aby si tam nedávala ruce, zase vytuhne...je hodně spavá...

anniesfibis
23. črc 2016

@hrozinka8 to je nirmalni..ze je spava..hodne tul, telo na telo..nos v satku a atpije kdykoliv zaplace

hrozinka8
23. črc 2016

@anniesfibis no budím ji, když spí přes den dýl jak 3 hodiny, v noci 4 hodiny, protože jinak se bojím, že by nepřibírala. Jo, je to normální, je narozená skoro o 4 týdny dřív, takže hodně spí, plus trochu žloutenka. spíš máme problém s přikládáním, přisátím, někdy to trvá čtvrt hodiny někdy to ani po půl hodině nejde. snažím se o různé polohy apod, ale někdy to moc nejde. je mi to líto...snad se to zlepší.

eficenka
23. črc 2016

@zuzqa6
je to naprosto normální, žádný dudlík nejsi , kdyby bpříroda chtěla, tak dětem vyčaruje dudlík sama.
prvn ídítě kojené v noci co 2 hodiny do 13ti měsíců, pak ubírala a v 17ti měsících spala celou noc.
druhé dítě kojené co 2 hodiny v noci do 20 měsíců, pak prodlužovala a těch na 25 měsících spí už občasně celou noc 🙂

anniesfibis
23. črc 2016

@hrozinka8 to jen proto, ze je unavena a nechce..kdyz nechce nenut..prso nabidni a kdyz nechce, at si spi...hladem nrumre - ver ji trochu ;) vi co dela ..ridi se pouze instinktem a ten je nad sto rad vsech moudrehch kolem..instinkt se vyvijel tisice let a fungoval a bude fungovat

hrozinka8
23. črc 2016

@anniesfibis no nevím, nechci aby ubývala na váze...ale možná to některý den zkusím bez buzení jestli bude nějaká změna, třeba bude více hladná a líp se pak přisaje...je to těžký. No a manžel má taky starost, dokonce koupil domů i Nutrilon pro případ, že bych neodstříkala, protože sání malé (třeba 5timinutové) po třech hoďkách, to mi přijde dost málo (když bych jí dávala jen to co nasaje...)

horsiee
23. črc 2016

@hrozinka8 to se bude pomalu zlepšovat uvidíte. Vždyť je ještě malinkatá, musí zesílit aby se pěkně přisála, je to dřina.

anniesfibis
23. črc 2016

@hrozinka8 manzela s nutrilonem bych poslala nekam. Lokud chcete kojit, tak um Vam nepomuze - naopak. Ostrikavani take nemi cesta jinam, nez k um. Dite sat bude - budeli mit prilezitost..proste kojte casto a tak dlouho,,jak dite chcem Stridejte prsa u kojeni i mekolikrat, zustante s ditetem telo na telo. Neodkladejte ho do postylek a speje spolu. ze kojit muze kazda neni klise, jen je potreba se trochu snazit. Pujde to, nebojte se.

hrozinka8
23. črc 2016

@anniesfibis přikládám ji, když je vzhůru, ale nechce se přisát, zřejmě dělám něco špatně. Já jsem ho nechala, at nutrilon koupí, at je klidný, že je doma nějaké jídlo pro malou, když bych neměla mléko. Jinak samozřejmě vím, že nutrilon mi nepomůže a nemám v plánu ho zatím použít....Malá nechce sát, odstříkávám abych neměla plná prsa a jí dala aspon něco....nechci ji zas nechat hladem. Ono těch příležitostí na sání pro ni moc není, protože dlouho spává....v postýlce teda malá spává. Zkouším to, to mi věřte, dnes i jiné polohy, ale zatím to nefungovalo, otvírá málo pusinku, bez jazýčku dole...takže prostě budu zkoušet dál, jen mě to trochu deptá a je z toho člověku smutno, že mě jakoby odmítá....ještě si zkusím ověřit, zda ji přikládám správně...ale všehcny možné zásady přikládání jsem již četla..ale možná nějakou polohu nedělám dobře...

hrozinka8
23. črc 2016

@horsiee děkuju. snad. už se uměla přisát, od včera "mě s tím zase zlobí" a nic....tak nevím. to je jediné co si mylsím taky, že to je pro ni obtížné , vyřve se při přebalování a když jdu kojit vzteká se, zabalím ji do pleny (ano vím že tělo na tělo je nejlepší, ale potřebuju zafixovat ručky), hned vytuhne....

anniesfibis
23. črc 2016

@hrozinka8 zavolej si laktacni poradkyni- hned. cenu neres (um by te stalo nescetnekrat vic) - pomute ti..vazne necekej. A at nekdo zkontroluje uzdicku pod jazykem. Kazde dite musi umet sat (nestresuji-ber to jako podporu prosim)..kdyby neumelo sat, neprezilo by a to je u zdraveho ditete blbost

hrozinka8
24. črc 2016

@anniesfibis jj, poradkyni mám už domluvenou. při propouštění z porodnice malou kontrolovali a nic neříkali. Byli jsme už v poradně, paní doktorka prohlížela a nic neříkala. Ale jdeme tento týden znovu k doktorce, tak se jí na tu uzdičku zeptám. díky za tip. jinak - ona sát umí, už dříve sála, jen ted se to nějak vrátilo a nejde jí to, prostě otvírá málo pusu a nevyplázne ten jazýček, tak aby byl dole....

astyna
24. črc 2016

@hrozinka8

To měl můj syn taky - málo otevíral pusinku a s kojením byl brzo konec. Prostě to nenasál...

anniesfibis
24. črc 2016

@hrozinka8 vzdy pije tak blbe nebo to i umi?

astyna
24. črc 2016

Udělejte, co půjde. Když to nepůjde, tak holt budete krmit umělým mlékem. Nezodpovědný je rodič, který záměrně ignoruje potřeby svého dítěte, ikdyž jsou k tomu prostředky. Ne ten, který nekojí.

neznama3
2. srp 2016

Nechám dudlat jak chce i teď v 15 měsících, protože šidítko je náhrada za mě jako maminku, takže to jsme nidky nepoužili.
Cca od 9 do 13měsíců se budil co 45min., tak 2x a pak už jen 2x do rána.A tak 4x do měsíce se vzbudil jen 2x za noc.
Teď už ho uspím kolem 9hod. což trvá půl hoďky a spí. vzbudí se zpravidla tak 2x za noc.

neznama3
2. srp 2016

@astyna nezkazilo Vám to kojení? A proč nekojíte?

astyna
2. srp 2016

@neznama3

Zkrátka to nevyšlo 😒 ale je to zdravý silný chlapeček, takže to hážu za hlavu 🙂

hrozinka8
21. zář 2016

@urtica u kojení číst? to já spíš usínám;)

hrozinka8
21. zář 2016

@anniesfibis našla jsem si čas a cítím napsat odpověd. nakonec se vše v dobré obrátilo, stačila návštěva dobré ověřené laktační poradkyně. Malá pila (pije) přes klobouček+ze stříkačky. Protože měla zasunutou bradičku, nemohla bradavku uchopit, takže klobouček. Ted už má dva měsíce a kojíme sice stále s kloboučkem, ale už dávno ne se stříkačkkou, kojíme proměrně půl hoďky🙂 když si vzpomenu, že dříve dávala sotva 5 minut🙂 takže tak...chtěla jsem napsat i pozitivní ohlas na můj poporodní minulý stesk;)

anniesfibis
21. zář 2016

@hrozinka8 perfektni..koj a užívej si to!