Hrubá motorika líných buchet

barumat
12. lis 2016

Mám dceru, 6,5 měsíce. Není nešikovná, ale velmi líná 😀 Na břicho se nepřetáčí, protože na něm být nechce. Točí se na boky, když zjistí, že by nedejbože mohla přepadnout na břicho, honem sebou mrskne zpátky. Když jí na břicho dám, do tří vteřin je na zádech. Na těch je spokojená. Jenže když nebude na břiše, nemá zaklad pro lezeni, sezení, žádné pérování kolínek atd. Zajímalo by mě, kdo jste to měl u svého dítěte stejné, jak se to u vás vyvíjelo dál? Změnilo se to, nebo vaše dítě něco přeskočilo? Nutili jste? Já přetáčím na břicho za nožičky, snažím se na bříšku zaujmout, ale jde to těžko, když se malá hned snaží skácet na bok a přetočit zpět 😀

barumat
autor
13. lis 2016

@mialagia @sajul Aha, mně to právě vyznělo jako že jí tam zvedám já. Ono nemusím chodit daleko, jedna maminka u nás ve skupině to dělala, pak si "stěžovala", že se kluk naučil propnout a účast na nohy, tak jsme jí všechny říkaly, ať už to fakt nedělá, a výsledek? Za nějaký týden sdílela fotku, jak kluk stojí u šprušlí. Když jsme se zhrozily (kluk neměl ještě ani půl roku), říkala, že by ho ráda držela na čtyřech, ale že s ní nespolupracuje, ha ha. Tak jsem si říkala aha, tak se fakt zvedá sám... Prd, o pár příspěvků později z ní vylezlo, že ho do stoje zvedá sama... Ach jo ☹

barumat
autor
13. lis 2016

Postavit, ne účast... Ten telefon mě fakt baví...

mialagia
13. lis 2016

@barumat jako je to blbý..jak jí v tom vlastně zabránit že.. asi se bude i pěkně vztekat když jí v tom budeš bránit..a na tom cvičení vojtovky ti k tomu nic neřekli? přeskočit lezení je taky špatný pak hrozí později problémy se zády a navíc při lezení se prý symetricky rozvíjí obě hemisféry mozku, takže je žádoucí, aby lezli klidně i dlouho..

sajul
13. lis 2016

@barumat já to chápu, že je to těžký, že ji nestojíš pořád za zadkem 🙂 třeba chlapeček moji kamarádky byl Línej se obtěžovat lezenim, kam potřeboval si dovalel sudy 😀 některý děti to tak mají, přece se nebudou obtěžovat lezenim, když to jde i jinak 😀 ale zas některý děti mají na všechno času dost a pak zvládnou za týden vše 🙂

mialagia
13. lis 2016

Jako já nechápu tu snahu některých maminek, aby jim děti chodili co nejdřív..jako proč?my jsme jí v podstatě nechali(kromě prvotního dávání na bříško, aby pásla)..a i fyzio co jsem četla radí nechat dítě, že pokud nemá vyloženě nějaký problém, tak si svým tempem to šéfuje jak chce..jen třeba vim, že plazení není potřeba vůbec nebo jen po přechodnou dobu, takže kdyby dítě dýl plazilo, tak cviky na podporu lezení..☺

sajul
13. lis 2016

@mialagia já se teda přiznám, že jsem nedávala ani na bříško.. malej to bytostně nesnášel.. teď bych brala, kdybych ho někam položila a chvilku na tom bříšku zůstal.. 😀 ano každý dítě podle svého tempa.. ale zas nemůžu spoléhat na to, že když se neumí v 8 měsíci otočit na bříško, je vše ok.. 😉

barumat
autor
13. lis 2016

@mialagia Právě o to mi jde. Ona je zlatá a zatím v klidu, vztekala se, jen posledně v postýlce, když měla spát, nechtěla, snažila se sednout (jako by se chtěla sebrat a normálně odejít 😁) a já jí pokládala zpátky. Doufám, že jí stihnu motivovat k plazení dřív, bez ona přijde na to, že si může sednout přímo a její otřesná matka jí brání 😁