Trpezlivosť u dvojročnej dcérky

9. dec 2023

Ahojte maminy, prosím, ako sú na tom vaše dvojročné ratolesti s trpezlivosťou? Lebo moja mala, úplne nulová trpezlivosť... Všetko musí byť pod momentom, inak hneď spúšťa plač. Neviem, či je to obdobie, ale inak je rozumná, zlata, ale keď sa rozhodne pre niečo, musí to byť IHNEĎ! Aj jej vysvetľujem, že len niečo dokončím, ale úplne zbytocne. Ako to zlepšiť?

annm81
9. dec 2023

Dvojročné deti ešte veľa trpezlivosti nemávajú. Moja sa síce dokáže zahrať aj 15, výnimočne 20 minút sama, ale nie vždy. Trénujeme to tak, že spočiatku po prosbe "počkaj chvíľu " musela čakať naozaj len minútku a hneď som sa jej venovala. Keď to zvládla, predĺžili sme interval na tri minúty a takto postupne si zvykla, že k nej naozaj po nejakej krátkej dobe prídem.

andreatytler
10. dec 2023

Ako konkretne vysvetlujes? Pockaj chvilu, pockaj 5 minut? Skus vysvetlovat nazorne. Ked doumyvam tieto 2 taniere a posad si ju vedla seba na dosku, nech sa pozera ako ich umyvas.
Dalsia vec je VZDY dodrzat co slubis. Nepovedz ze "Iba umyjem 2 taniere" ak vies ze ides umyt aj 2 pohare.
Ale toto je podla mna beh na dlhe trate. Ten cas cakania sa predlzuje len velmi pomaly.