Pupínky na bradě několik let, jak se jich zbavit?

nandule20
11. led 2017

Už asi 4 roky se mi na bradě dělají stále pupínky.. Celá pleť je jinak bez problémů, ale na bradě hned jak se nějaký větší zahojí, už leze další... Nemluvě o asi deseti kolem malinkých... Používám pleťovou vodu ráno i večer a nevim co koupit, abych se toho zbavila :( jen výjimečně se mi stane, že mám bradu "celkem dobrou".. Nemáte nějaký tip? Z lékárny nebo tak?

alicie_k
11. led 2017

Mám to samé ☹ Čelo, tváře i nos ok, pupínek spíš výjimečně. Brada furt nepochopila, že puberta už před 10 lety skončila. A nejsou to jen tak nějaké pupínky. Jsou velké, bolavé, "zrají" dlouho a někdy z nich nic vymáčknout nejde a po nich mi zbyde červený flek, hojící se několik měsíců. To samé i jakoby pod bradou na bocích krku. Zajímalo by mě PROČ. Nepomáhá nic.

nandule20
autor
11. led 2017

Přesně tak... Jen jsem četla, že si na tu bradu nemám sahat, ale to já ani nějak zvlášť nedělám, tak nevím, kde je problém. Občas ohledně toho zavtipkuje přítel, ale já si to začínám celkem brát, když nevim, co s tím.. ☹ Snad někdo poradí.

lv
11. led 2017

Na kosmetiku chodíš? Možná by neškodilo pít něco na očistu jater - pupínky na bradě na ně ukazují. Ostropestřec mariánský je nejlepší. A vynechat čokoládu, na zkoušku 14dní třeba.

nandule20
autor
11. led 2017

Na N

nandule20
autor
11. led 2017

Na kosmetiku nechodím... Děkuji aspoň za radu, zkusim "vysadit" čokoládu a vyzkouším ostropestřec. 🙂 snad to k něčemu bude...

lv
11. led 2017

Uvidíš, třeba se to zmírní. Kosmetika by byla fajn, vyčistí to tak, jak v domácím prostředí ne (ultrazvuková špachtle je zázrak 🙂).

nandule20
autor
11. led 2017

Ta

nandule20
autor
11. led 2017

Achjo,mobil mi snad nedovolí můj komentář dopsat... Jsou to tvrdé skryté boláky, co jen rostou a je z nich něco až za dlouho dobu a to třeba trvá měsíc. Zkusim to nejdřív přírodně, pak případně kosmetiku. Každopádně děkuji 🙂

janea823
11. led 2017

@nandule20 já mám taky ten problém-a pak taky v oblasti dolní čelisti..moje kosmetička mi tvrdila, že se tak projevují hormonální změny. jak chodím pravidelně, není to tak strašné, ale hlavní je do toho nerýpat 😉

musin
12. led 2017

Mela/mam to same. V zari jsem sla ke kozni, ktera mi doporucila lecbu na recept pouze na ta lokalni mista. Zaroven jsem zacala pravidelne chodit primo k sestricce na kosmetiku a tzv. snezeni (hradi to pojistovna). Doma cistim kazde rano micelarni vodou, vecer odlicim (pokud jsem nalicena) a ve sprse docistim mycim gelem spolu s konjakovou houbickou. Rano i vecer mazu kremem - ted jsem pouzivala Barekol. 1-2x tydne pouzivam peeling a masku. Musim rict, ze plet se mi o 100% zlepsila a ty velike podkozni bolaky temer vymizely.

vojtisek2007
12. led 2017

@nandule20 mě jediný co na tohle pomohlo je Járišova voda - lahev v lékárně cca za 80,-Kč, odličuju se tím večer a ráno přetřu taky..nic jinýho na obličej nepatlám...žádná kosmetika, drahé přípravky, odličovače,krémy,od kožního..... nic nikdy nepomohlo...teď už přes dva roky nepoužívám na obličej nic jinýho a jestli jsem měla za ty dva roky jeden miniaturní pupínek...

nandule20
autor
12. led 2017

Díky všem za nápady, vyzkouším a snad něco zabere 👍

lv
12. led 2017

Pravda, jarischův roztok používá spoustu kožních lékařů místo všech možných micelarek, toniku atd., mám jej doma pořád (2-3x týdně použiju). Ale odsušuje, není vhodná na suchý typ pleti.

klerik
12. led 2017

Já jsem ještě před půl rokem měla podobný problém. Sice ne na bradě ale na spodní čelisti. Měla jsem tam velké podkožní hrboly/boláky, které se nedaly nijak vymáčknout, jen tam pořád strašily a ještě spoustu dalších menších červených, které se zas mačkat daly a pak vlastně po celém obličeji takové malilinkaté pupínky, jakoby ucpané póry, ale ne ty černé. Vypadala jsem opravdu hrozně a byla jsem z toho dost nešťastná. Jendou jsem byla na kosmetice, tak ta to všecko vymačkala a já jsem vypadala ještě dvakrát hůř, takže jsem si řekla, že tudy cesta asi nevede. Od začátku července jsem přestala z 95% jíst mléčné výrobky (dám si jen na nějaké oslavě dort, když mi někdo nabídne) a maso. A zároveň jsem začala používat od La Roche - Posay tu jejich řadu Effaclar. Mám čistící gel, hydratační krém a pak nějaký mini krémík, co dávám přímo jen na pupínky. Nevím tedy co zabralo, protože jsem začala oboje dělat najednou, ale je to zázrak. Ty veliké hrboly úplně zmizely, čelisti mám úplně nádherně čisté, teď po tom půl roce už skoro zmizely i ty zarudlé "jizvy", takže skoro nejde poznat že tam kdy něco bylo. Semtam se něco objeví před MS, ale to už ani nestojí za řeč 🙂 Když si přečtete recenze na Parfums, tak nejsem sama, kdo má s Effaclarem pozitivní zkušenosti. Jsem fakt hrozně šťastná, že jsem našla něco co zabralo🙏

nandule20
autor
12. led 2017

Třeba něco takového? 😕

klerik
12. led 2017

Nejsem si úplně na 100% jistá, že je to přesně on, protože oni jich mají víc podobných, ale podle toho počtu hodnocení bych řekla, že jo. Plus ten čistící gel a hydratační krém. Všechno Effaclar.

nandule20
autor
12. led 2017

No, ta cena není moc malá... Okolo 360kč. Ale asi mi nic jiného nezbyde, než to zkusit... Snad to pomůže, už z toho začínám být zoufalá 😕 A pokud to pomůže, tak už mi ta cena bude pak jedno 👏

klerik
12. led 2017

Je to tak. Taky se trošku podezřívám z toho, že jsem tu pleť předtím málo čistila. Používala jsem jen micelární vodu a asi to bylo málo. Teď mám ten gel, koupila jsem velké balení, myslím, že má 400ml, ten mi vydrží asi na rok, ten krém na pupínky jsem spotřebovala už jeden celý, protože ze začátku jsem ho musela mazat na hodně míst, ale teď už jen minimálně. Akorát u toho hydratačního krému je spotřeba pořád stejná, asi 3 - 4 balení do roka. Ale u toho nevím jestli něco dělá, ale mám strach cokoliv změnit 😀 Nicméně pro mě opravdu k nezaplacení! Teda pokud to není všechno tím mlíkem 😀

oplatecka
12. led 2017

@nandule20 Zkus na pupínky Tea tree oil. Mně vždycky zabere 🙂

krealeaa
12. led 2017
Uživatel krealeaa je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od krealeaa.

Bojuju s tím samým, ale na čele :-/ Už 2 roky, od té doby, co jsme vysadila HA. Už jsem zkoušela snad všechno a nic nepomáhá... Vždycky mi to zmizelo, když jsem an něco brala antibiotika. Kamarádka mi poradila, že jí zabral kolagen, ano takové ty přípravky na klouby. Objednala jsem si tedy toto: https://www.benu.cz/colafit-120-kosticek - čistý kolagen, který je v kůži a v kloubech (vbazivech, chrupavkách) přirozeně obsažen a zkouším to sama na sobě. Beru to teď 3. týden a musím říct, že se to zlepšilo, ale nechci to zakřiknout....Tak ještě pokračuju v „testování“

montinka12
13. led 2017
Uživatel montinka12 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od montinka12.

Já mám na bradě, v té prohlubni jakoby pod pusou takové bílé podkožní hrudky. Když se to snažím vymáčknout, je to pak ještě horší. Na druhou stranu když to tam nechám, tak to prostě nemizí a pod tou kůží to zůstane viditelné. Zkouším na střídačku teatree, fungicin na kožní plísně, do toho mám hodně suchou pleť, takže bojuju ještě s šupinkami na celém obličeji. Kombinuju kokosový olej, měsíčkovou vazelínu, takový mastnější krém od Garnier(ten červený). A pokaždé se probudím s jiným obličejem, nědy je to lepší, někdy horší, záleží taky na tom jestli mám před menzes nebo po..:D Když slyším ženskou jak řekne že nepotřebuje make up a stačí jí krém a řasenka tak bych vraždila, fakt! :D:D

teasapple
Autor odpověď smazal
Zobraz
bunny123
14. led 2017

Taky tím trpím. Jarischovu vodu jsem používala rok 2x denně a zlepšení žádné, mám smíšenou pleť.

nandule20
autor
14. led 2017

Děkuji moc za další tipy 😉