Čekání na výsledky amniocentézy

ivadelux77
17. kvě 2016

Ahoj všem, v pondělí jsem podstoupila odber plod.vody, kvuli vyssimu Hcg a nizssimu PAAP a ted netrpělivě čekám, az zazvoni telefon...riziko na vyvojovr vady mam1:240. To čekání je zničující ..... mate některá podobnou situaci????

brusinka91
17. čer 2016

Ahoj, já mám amnio teprv před sebou, jdu 28.6. a výsledky budu mít 12.7. Ale i toto čekání je ubíjející... Držím palce ať ti vše dopadne dobře 🙂

carllin
17. čer 2016

Ahoj, byla jsem 6. 6. První výsledky byly 8. 6. Také jsem měla hcg vysoké (2,9) a riziko 1:90. Doktorka volala a podle předběžných výsledků je zatím vše v pořádku. Tento týden mi už měly přijít kompletní výsledky poštou, ale to se nejspíš nepovede. Včera volala doktorka znovu, aby se manžel dostavil, že mu potřebují také odebrat krev (mě ji odebírali ihned po odběru plodovky). Jsem z toho celá nesvá, ale od počátku cítíme, že je vše v pořádku a naše holčička je zdravá. Doufám, že i testy nám to potvrdí i když to trvá déle než obvykle.

lenka.han82
22. čer 2016

Mě vyšlo nejdříve po prvních testech riziko 1:340, takže jsem o plodovce ani neuvažovala. A po druhých krevních testech je to najednou 1:35! Přijde mi to divný, že jeden faktor by mohl 100násobně zvýšit riziko, ale pro klid duše o plodovce přemýšlím a zítra bych ji měla podstoupit. Ještě můžu vycouvat 🙂, ale ta jistota pak z výsledků bude asi k nezaplacení... Říkali, že hlavní výsledky na downa budou do 2-3 dnů a pak ty ostatní (karyotyp - což vlastně ani nevím, co to je) do 14 dnů. Jestli máš riziko 1:240, tak určitě bude všechno v pohodě. Já bych při takopvém riziku možná na amnio ani nešla, ale chápu, že jistota je jistota 🙂
Mě nabízela ještě odběr krve (hrazený pojišťovnou), ale tento krevní test prý zjistí jen ty 3 hlavní syndromy. Popravdě nevím, co dalšího za syndromy a nemoci zjistí na plodovce tak hrozného, abych se rozhodla miminko nemít... Kvůli tomu stále váhám... Držím moc palce!

brusinka91
22. čer 2016

@lenka.han82 Tak existujou ruzne chromozomalni vady, ktere zpusobuji tezke postizeni neslucitelne se zivotem. Ale to je spis dedicna zalezitost 🙂

lenka.han82
24. čer 2016

Tak jsem včera podstoupila odběr plodové vody a teď mě také čeká čekání 🙂 V úterý by měly být ty první výsledky, pak dlouhé čekání 2 týdny na celkové výsledky... Jinak odběr plodové vody nic nebylo. Hodně pomohlo, že jsem se snažila nemít strach a uklidnit se. Cítila jsem jen vpich jehlou a pak už nic. Teď dodržuji klidový režim, ale nemůžu se udržet ležet pořád, tak i sedím 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru