Co pomáhá proti striím v těhotenství?

baruska24
24. led 2019

Ahoj co jste používali za krém proti striim v těhotenství, který je nejlepší? Nebo co jiného na mazání?

abigail123
24. led 2019

@baruska24 bi-oil a nebo arganový olej 🙂

pe_tu_ss_ka
24. led 2019

@baruska24 používala jsem pěstící olej od weledy.. Nevím, jestli za to může právě tento olej, ale nemám žádnou strii, a že jsem měla velké břicho, kvůli nadměrnému množství plodové vody 🙂

ange_de_la_morte
24. led 2019

já mám ráda těhotenský olej bud od Welledy nebo od Saloos - oba krásně voni po bylinkách ... asi obecně důležité mazat preventivně čímkoliv co nejčastěji, ale někdo může mazat čím chce a stejně mu kůže popraská ... jsem v 40tt a někdy před 3 měsíci se mi udělaly 2 praskliny kolem pupíku a to mažu fakt nejméně 5x denně - prostě mi břicho najednou vyrostlo hrozně rychle .... jinak nezapomeň mazat i prsa, případně stehna - já v prvním těhotenství mazala jen břicho - to jsem měla krásné až do porodu ale strie se mi udělaly zboku na prsou

makronka222
24. led 2019

Kokosovy olej

zavodnice
24. led 2019

Jednou někdy dvakrát za tyden ElastiQ, nedokážu nic používat pravidelně. Ale strie nakonec nemam.

stef9328
24. led 2019

Kokosovy olej!!!

baruska24
autor
24. led 2019

@baruska24 díky moc za rady

sudylichozrout
24. led 2019

@baruska24 ja jsem v obou tehotenstvich pouzivala obycejnou Indulonu, pripadne krem z DM a strie nemam... 🙂

verca024
25. led 2019

Já používala Bi-oil i Elastic Q,každý den 3x a stejně mám strie na bokách,takže je to úplně jedno...jde o to jakou máš kůži

michaelllas
25. led 2019

Já používala pestici olej od Weledy, a střídavě elastic-Q a Bonellu. Mazala jsem se 2x denně už od třetího měsíce. Nahoře jsem měla 20kg a ani jedna strie

kaora
26. led 2019

Dostala jsem radu od jedné dermatoložky. Na komerční výrobky se vykašlat, že jsou tam akorát zbytečné složky a pozor na vazelíny obsahují deriváty ropy. Takže ve vaně nebo sprše vmasírovat na problematické partie například avokádový, mandlový, meruňkový olej(oleje vždy používat v kombinaci s vodou) a poté smýt nejlépe dětským mycím gelem (pokožka si vezme co potřebuje, zbytek je třeba omýt, aby nebyli ucpané pory). Možné podpořit výživu například bambuckým nebo kakaovým máslem na noc. Jinak prý hlavně doplňovat vitamíny C, E a zinek, které působí na dermis(druhá vrstva pokožky) a ta zpevní první vnější vrstvu.

lachtanice86
26. led 2019

Používala jsem squalane, sádlo, kokosovy olej, bioil, elastiq. 2-3xdenne někdy víc a stejně strie mám. Mazala jsem od 3měsíce, přibrala jsem jen 7kilo, břicho jsem měla malý a stejne to jedno.

berna90
26. led 2019

@baruska24 bambucke máslo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru