Jak dál po mimoděložním těhotenství? Otěhotnět hned?

machulca
11. kvě 2012

Ahoj holky, prosím o radu, před patnácti dny mi byl laparoskopicky odstraněn pravý vejcovod z důvodu mimoděložního těhotenství. Žádné komplikace nebyly, druhý vejcovod je prý v pořádku. Menstruaci jsem dostala třetí den po zákroku. Dnes jsem byla na kontrole u svého gynekologa a ten mi řekl, že se máme snažit otěhotnět hned, aby se nestihly případně vytvořit srůsty i na druhém vejcovodu, sportovat můžu prý taky hned... Většinou se píše, že se s dalším snažením má počkat 3 měsíce..Nemáte někdo podobnou zkušenost? Děkuji a přeji hezký víkend.

lea212
10. led 2017

@askim2016 je, taky to tak mám, myslím, že ten druhý přebírá funkci toho odstraněného, tak možná proto....

askim2016
10. led 2017

@lea212 děkuji za odpověď.

askim2016
10. led 2017

@askim2016 Jsem týden po zákroku tak proto mám strach.

llenka_li
30. led 2017

Ahojky, taky se k vám přidávám a prikladam svůj příběh. Laparoskopii s revizi jsem prodělala 12.1., jsem bez pravého vejcovodu. Ležela jsem v nemocnici skoro 3tydny, protoze porad nikdo nevěděl, kde to je, hcg lezlo pomalu, ale byla jsem bez komplikaci a na operaci jsem sla 4+4, takze do posledni chvíle byla šance, ze to treba bude do dobre. Podepsala jsem tedy souhlas s revizi a punkci Douglassova prostoru, kde nabrali cca 100ml krve, což na UTZ vidět nebylo, a tak hned laparo a pravý vejcovod uz prosakoval. Jsem psychicky i fyzicky uplne v pohode..takze sex proběhl opatrně uz po 10dnech a nyní uz sexujeme tak nejak normalne a nechranim se. Procetla jsem toho hodne, a tak nejak jsem usoudila, ze tělo otěhotní az bude samo připravené..takze tak. Beru toho hodne, myslim, ze největší riziko je tenká děložní sliznice, v tom tt 4+4 jsem ji mela 7-8mm, což je málo i u MT a na kontrole hned po propuštění z nemocnice dr tenkou sliznici potvrdil, takze jsem si naordinivala haldu bylin : extrakt z kontryhelu, kapky Gynex, tablety Drmek, čaj Ludmily Mojzisove a Fertil Care tablety a budu doufat..🙂 Prvni cyklus je asi anovulacni a od toho příštího se budeme snažit. Mam doma uz dvě deti - 8 a 10let.

116
6. únor 2017

Ahojky, prosim o radu, prodělala jsem laparoskopicke odstranění praskleho vejcovodu pri mimodeloznim tehotenstvi, je to 5.den a mam bolesti jako pri menstruaci, celkem dost spinim, taky jako pri menstruaci a mam zvýšenou teplotu, kontrolu mam po 14dnech, nemáte zkušenosti jestli je to normální?
Dekuji

lea212
6. únor 2017

@116 oboji je normalni, pokud by se to zhorsovako, zajit k lekari...

116
6. únor 2017

@lea212 Dekuji moc za uklidnění, zároveň mi i prerusovali srusty, tak asi je to normální, jen jsem taková opatrná a nemam s tim zkušenosti.

ufina95
6. únor 2017

Ahoj já měla mimoděložní v roce 15.. Sice jsem nepřišla o vejcovod ale zřejmě jsem k tomu neměla daleko...Řekli mi ať se začnu snažit až po půl roce.. Stalo se mi to myslím v květnu a snažili jsme se od listopadu 2015. Byla jsem jak na trní :( ale vyšlo to a do dvou týdnů máme termín... Ale když ti doktor řekl, že můžeš oo třech měsících, tak můžeš.. My to zkoušeli taky po třech ale to jsem se po každém snazeni rozbrečela :( pak jsem nastoupila do nové práce a nejak jsen se dala do kupy..

ufina95
6. únor 2017

@ufina95 jo. Jinak jsem přijela do nemocnice s břichem plným krve, divili se že jsem přišla po svých.. Praskl mi vejcovod ale zároveň i potom srostl..

llenka_li
7. únor 2017

@116 ja si treba myslim, ze teplota normalni neni. Byla dělaná i revize nebo ne? Jestli ne, je možné, ze to MS opravdu je..ale zavolala bych si na gyndu. Ja uz po propuštění z nemocnice nekrvacela ani nespinila...ale to nevadi, špinit můžeš, ale teplota s bolesti, bála bych se zánětu nebo dalších srustu.

116
7. únor 2017

@llenka_li Na gyndu jsem volala a řekli mi, ze možné to je, dokonce jsem volala i do nemocnice a řekli mi to samé. Taky jsem se prave bála, protože pri propuštění mi nedělali ani ultrazvuk. Na straně, kde mi prerusovali srusty, mam jak kdyby sveseny nebo natekly podbrisek, když trochu chodím, ale uz bolesti nemam. Ve ctvrtek jdu vytahovat stehy, poprosím je o ultrazvuk, připadám si jako hypochondr. Revize dělaná nebyla.

llenka_li
7. únor 2017

@116 tak vidis, to je dobre, ze jsi si zavolala, alespon mas klid, hypochondr nehypochondr. Ja jsem se pak po zákroku taky bála každého dloubnuti..a o tom svesenem břiše mi ani nemluv, ale ted jsem 26. den po operaci a uz je to trochu lepsi, i kdyz břicho mi zůstalo 😏🙄 ale chceme se hned snažit znovu, tak to neřeším. Ja jsem i po revizi.

lea212
7. únor 2017

@llenka_li ja mela mirne zvýšenou teplotu jeste v nemocnici po operaci a normálně me pustili domu 🙂

llenka_li
8. únor 2017

@lea212 jo tak asi to tedy možné je, jen bych se bála infekce, pokud teplota nebyla a najednou je, ale kdyz i dr potvrdil, ze to muze byt, tak jediné dobre, alespon muze byt #116 v klidu..🙂

uznevimcozaheslo
17. bře 2017

Dobry den,ja jsem take prodelala mimodelozni tehotenstvi a 23.1. me operovali.Menstruaci jsem dostala asi 14 dni po a 20.2.,kdyz jsem byla na kontrole,tak mi doktorka rela,at pockam jeste na jednu menstruaci,ta prisla cca tyden po kontrole,a rekla mi,ze nemame na nic cekat a pokouset se hned.Rikala,ze tri mesice dodrzovat nemusim,ze neni na co cekat....

llenka_li
18. bře 2017

@uznevimcozaheslo taky se uz snažíme...dnes jsem dostala 2.MS od zákroku, který byl 12.1., mam za sebou i revizi, takze mne 1MS došla az za 5tydnu...a od te 1MS se snažíme.

uznevimcozaheslo
21. bře 2017

Tak to moc držím pěsti....Mě od pátku bolí prsa, nevím, zda to není k MS, kterou čekám kolem 28.3., ale bolest prsou jsem měla vždy jako příznak u těhotenství. Moc se bojím, že budu zklamaná... ☹ Druhé mimoděložní už by asi odrovnalo mou psychiku....

llenka_li
21. bře 2017

@uznevimcozaheslo urcite to bude dobre uz, neboj ;) a držím pěsti, at je to tehu..;) dej vedet 🙂

uznevimcozaheslo
21. bře 2017

@llenka_li Diky moc,urco dam vedet.🙂

uznevimcozaheslo
22. bře 2017

Tak jsem to dnes dostala, ale nic se neděje. Jednu předškolačku už doma mám, takže až to vyjde, tak to vyjde.... 🙂

llenka_li
22. bře 2017

@uznevimcozaheslo jasne, kdyz to vyšlo v lednu, vyjde to zase 🙂) většinou tak holky otehotnely 3.,4.mesic o zákroku ;) a na jaře to pujde urcite samo 🙂))

uznevimcozaheslo
22. bře 2017

😀

veruf
22. bře 2017

Ja mám také hrůzu z toho, me to postihne podruhé. Zatím se snažíme půl roku😥 tak doufám, te s jarem se zadari.

uznevimcozaheslo
22. bře 2017

No ty prognózy jsou děsivé...Žena, které mimoděložní těhotenství ještě neprodělala má 10% šanci, že jí to potká. Pro prodělaném mimoděložním jsem četla, že se tato šance zvyšuje na 40%, že jí to potká znovu. ☹ Ale tím nás obě nechci strašit. Prostě se stalo a vejcovod je naštěstí párový orgán, takže máme ještě naději. Popř. pak IVF, to jde i bez vejcovodů. 😀 Určitě se zadaří, uvidíš. 🙂

llenka_li
22. bře 2017

@veruf a pred tim jste se snažili jak dlouho, nez bylo MT?

llenka_li
22. bře 2017

@uznevimcozaheslo neboj, uz se to nestane 🙂 to by byla obrovská špatná náhoda...

veruf
22. bře 2017

Me se to přihodilo už před sedmi lety, a to se nám to povedlo hned první měsíc. Každopádně možná na jednu stranu to tak mělo být, protože se s tehdejšího přítele vyklubal pěkný idiot.

uznevimcozaheslo
22. bře 2017

@llenka_li Doufejme 😀, já otěhotněla hned napoprvé, co jsem vysadila prášky, takže to byla taková radost a pak hned zklamání...Ale v tomhle případě musí být člověk rozumný, šlo o život...Takže teď tomu nechávám volný průběh. 🙂 Počítám s tím, že klidně rok to nepůjde....Ale nemá smysl se tím stresovat... 😀 Díky za podporu. 😀

uznevimcozaheslo
22. bře 2017

@veruf Jé a já mám jedno s nepěkným a taky je to idiot. 🙂 Kdyby nebylo policajtů, tak alimenty nevidím a hlavně že má na chlast a cigára...Takže asi tak. Teď mám skvělého přítele a o to víc mě to mrzelo. 🙂 Ale kdo si počká... 😀

llenka_li
22. bře 2017

@veruf my se ted snažíme 2. měsíc, tak doufám, ze to pujde stejne rychle jako pred tim 🙂

V lednu zákrok včetně revize, takze 1.MS za 5 týdnu a 2. skoro nedosla, ale bylo to biochemické, 4dny pred MS slabounce pozitivni test, a pak uz jen slábl a prisla MS...no a ted pojedeme tedy 2.mesic snažení...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru