Jméno pro 3. miminko. Co myslíte? Máte inspiraci?

berculka
26. kvě 2022

Hezky den, doma uz mame Barunku a Zuzanku.
Zvazujeme Terezku, asi je to favorit. Mozna Nelinka, ale to se mi k tomu tolik nehodi. Kacenku nechci ja, Verunku manzel. Tereza je porad na prvnich mistech, ale mne to ze zkusenosti ze skolek moc neprijde🤷‍♀️
A kdyby to byl kluk? Pohlavi se nechce ukazat...
Tam jsme uplne vedle. Mne se libi Matyas, odjakziva, ale manzelovi se nelibi asi zadne🙂 Ondrej a Vojtech jsou v rodine. Leda Jan, u Kubicka mam osobni pocit ze ne. Nejaky jiny napad?
Ano vim, ze se rozhodnout musime sami, ale rada si poctu inspiraci a napady od tech z vas, ktere to bavi resit 🙂

veruuu_kubesovic
28. kvě 2022

A mě by k těm jménům seděla právě Terezka, nebo třeba ještě zvážit Magdalénku 🙂
A u chlapečka - co třeba Adam, Daniel, David, Dominik, Filip, Jonáš, Matěj, Michal, Oliver, Teodor, Tomáš, Václav, Viktor...
@anetka1701 já teda nevím, ale buď dávám netradiční jména všem dětem a nebo vybírám klasická podle kalendáře 😉 a ano ladit jména k sobě nemusí, ale třeba máme Anabel a Eliáše, kdyby jednou bylo třetí tak budeme vybírat opět z dalších netradičních jmen, Helenku či Karlíka fakt neee....

berculka
autor
28. kvě 2022

@veruuu_kubesovic no nam ta Terezka taky sedi. Jen ten svatek hned na termin.🙂
Jmeno Magda se mi nelibi, Magdalena jo, ale kdo ji tak bude rikat🙂
A s tema klucicima porad nevim, ale dekuju za tipy, procitam je a premyslim🙂

martt
28. kvě 2022

@berculka Mne se z holčičích jmen líbí Eliška, Anička a Šárka. Z klučičich Martin, Štěpán a Matouš.

margaret88
28. kvě 2022

Máme doma Zuzanku a Simonku.☺️❤️❤️ Mluci měli být Marek a Vojta. Jinak mě se Matyáš taky nelíbí.

pipi_puncocha
28. kvě 2022

Dneska má svátek Vilém, to je moje nejmilejší jméno, akorát jsem ho "vyplácala" na kocoura, tak synové se musí jmenovat jinak.😅 potom se mi moc líbí Antonín, ten by k vám taky šel.

Holčičí posílám ještě ke zvážení Alžbětku, Hedviku, Johanku, Anežku.

tahejhula
28. kvě 2022

Adéla, Markéta, Johana 🤷🏼‍♀️

hanahostakova
28. kvě 2022

Mám dvě děti u holky to bylo jasné hned. Shodli jsme se na Elišce, je pravda vždy se sejdou minimálně dvě. U syna bylo dilema, jelikož já chtěla Vojtu nebo Tadeáše. Nakonec rozhodl manžel a syn se jmenuje Zdeněk po dědovi, který už s námi bohužel není. Chápu, že to chcete mít lahodné na poslech, proto bych volila asi takhle u holčičky vaši Terezku, Natálka nebo Adélka. U chlapečka bych možná volila David nebo Ondřej.
Ale jak píšete, je to vaše rozhodnutí nakonec.

malina04
28. kvě 2022

@berculka My jsme se ségrou Zuzana a Tereza a musim říct, že se to hodilo k sobě. Pamatuju si, že i jedna učitelka na základce nám povídala, že má doma dvě holky - Zuzanku a Terezku. Takže se to asi i dává. A co se týče výskytu jména Tereza, tak před mateřskou jsem pracovala 7 let ve školce a už není zdaleka tak častý, jako bývalo...
Jinak já mám doma holčičku Štěpánku a chlapečka Matyáška. Také jsme hledali, aby to trochu k sobě šlo. Pro dceru je ještě těžké říkat Matyášek, tak mu říká Maty.

aneta15
28. kvě 2022

@berculka já mám taky Matyaše. Každý říka, že jich je plno ale v našem okolí jiný Matyáš není. Znám jen jednoho tomu je 11 a mému jsou 2 roky. Pokud se Ti líbí tak ho dej 😁. Já tomu svému říkám Matyldo 😁. Dřív by mě to ani nenapadlo. U každého jména si najdeš svoje oslovení. Jinak ještě máme Anetu a Romana. Roman není vůbec davane jméno. Většinou je všude jediný.

anetka1701
28. kvě 2022

@veruuu_kubesovic no, z kalendáře jména došli 😅 nám se tam nic už nelíbilo... Zpětně, vědět že budu mít 3 dcery, asi se rozjede víc i s první... Ale když je ti pětadvacet, premyslis jinak... Nejmladší je šumák že nemá svátek a já zavedla, že svátky neslavime jednotlivě, ale vždy jedeme celá rodina na výlet a užijeme si to všichni... A prostřední se dohodla s nejmadsi, že budou slavit svátek společně a jsou spokojené...

veruuu_kubesovic
28. kvě 2022

@anetka1701 chápu, já už měla inspiraci od ségry, ta v době kdy jsem byla těhotná měla 4letou Miu 🙂

marleen
28. kvě 2022

My máme Barunku, Kubíka a třetí je Edý ❤

rebe
28. kvě 2022

Mám dceru Terezku, je jí osm a půl a ještě nikdy nikde se nestalo, že by se potkaly dvě Terezky: ve školce, ve škole, na kroužcích, na táboře. Fakt nikde. Maximálně na cvičení byla jedna cvičitelka Tereza, ale mezi dětmi nikde. Máme dvě Karolíny, dva Matyáše, dva Olivery, dva Vilémy.
Svátek jsem řešila taky. Měla ho mít měsíc před termínem, což se mi nelíbilo, ale lepší jméno jsme prostě nevymysleli. Nakonec má svátek jen 14 dnů před narozeninami - a nevadí jí to. Slavíme MDŽ, den dětí, Valentýna, konec školního roku... A když je nejhůř, prostě jí před předáním dárku zazpíváme "Terezka má narozeniny" kdykoli během roku 😀

berculka
autor
28. kvě 2022

@rebe Dekuju za zkusenost, ja teda znam dve male Terezky, ale Ell, Elinek, Eliska, Anezek, Valinek a spousty dalsich, je vic.
Termin svatku mi mrzi, ale druha varianta, co by prichazela v uvahu po dnesnim reseni, je Andrea a ta ma svatek taky na konci zari. No takze se s tim asi budem muset smirit🙂 Manzel totiz rika, ze mame vyreseno, resp.ze jedno z techhle to bude urcite a ja taky asi nevim jine🙂

beautifulsmile
28. kvě 2022

Z vašeho výběru určitě Nelinka ( opravdu krásné jméno) Z klučičích bych nevybral, Co třeba Marcus?

mandala
28. kvě 2022

Máme Terezku, Zuzanku, Adélku a Kubíčka. Terezka je se svým jménem spokojená, ( 17 let), jenom mi párkrát řekla, že jsme ji mohli dát Terezie, aby to bylo zajímavější 😉

veronikav31
28. kvě 2022

@berculka máme dcerku Denisku, narozena 23.12, takže to slaví narozeniny i s dortem, 24.12 klasický Ježíšek a svátek má v září a v pohodě.vetsi dárky dostává na narozeniny a vánoce,na svátek menší a když je něco potřeba tak v průběhu roku. Syna máme Jakuba. Dceru jsem původně chtěla Elenu a synka Matyáše, rozmysleli jsme si to až v porodnici 😀

ferda90
28. kvě 2022

@berculka Ahojky, já jsem Zuzka a ségra se jmenuje Tereza, takže za mě pěkná volba jmen🤗

berculka
autor
28. kvě 2022

@malina04
@ferda90
tak to asi je kombinace, ktera ladi 🙂

A nositelky Terezy jsou se jmenem spokojeny?🙂

ferda90
28. kvě 2022

@berculka ségra si na jméno nikdy nestěžovala 🙂

kakret
28. kvě 2022

Mě se líbí Johanka a Adélka. Z klučičích máme doma Ondřeje, Mikuláše, a Štěpána.

verylka
28. kvě 2022

@berculka ja jsem mela od nejakych 15 let vybrane pro holcicku jméno Aneta... Prve prisli kluci a to vyl boj, nakonec je jeden po manzelove dedeckovi Jan a druhy po moji babicce Daniel, treti jmeno ve vyberu byl Ondrej po manzelove pradedovi... U holky jsem nepremyslela, rekla jsem ze bude Aneta.. Pak me napadlo jmeno Ellen tak jsem chtela prosadit Aneta Ellen ovsem to neproslo😉

mirushenka
28. kvě 2022

@berculka Matouš nebo Tomáš 💙 a pro holku Viola nebo Klára ♥️

daisymaminka
28. kvě 2022

Tereza je super. Kluk Marek nebo Lukáš. Říkáme Mari a Luki. Hezký je i Adam, Jan (Honzík). Ale hezkých jmen jsou mraky. Někdy to v kalendáři jen tak přelítneme, ake zkuste si to jméno napsat na papír. 🤗

gingermom
28. kvě 2022

Terezka je k Zuzance a Barunce skvělá volba, pěkně mi ta trojka spolu zní. Má spoustu variant a taky časem jméno Tereza pro dospělou zní fajn 👍
Z klučičích jmen záleží na vašich preferencí, jmen je spousty. Jen ze zkušeností učitelky se přimlouvám, abyste nevybrali zmíněná jména Matyáš a Jan. S Matesy se teď roztrhl pytel a Honza je evergreen, v kolektivu se jim stejně vymýšlí přezdívky, aby se odlišili od ostatních Matesů a Janů - takže ve finále to jméno nepoužívají ☹
Co třeba Filip, David, Adam, Tomáš, Jonáš, Patrik, atd. atd. atd. ?

sherryel
29. kvě 2022

@berculka : máme doma Matyáška, mateo mi nepřišel. V záloze byl Oliver, Filip, Štěpán, Krištof, Jan, Václav Hugo. Holky máme Nelu a Stelu ( dvojčata ) ... Jinak další hol. Jména Nina, Ester, Elena -elen, Karin / Karen , Terezka či Šárka ...

andilekanitka
29. kvě 2022

@berculka my máme Verunku (10) Barunku (7) a Tomíka (1) jména jsme chtěli normální a zároveň aby šla jak k dítěti tak potom k dospělému a byla použitelná i v zahraničí

izz76
29. kvě 2022

@berculka Pro kluka třeba Michal, nebo Lukáš. Holčička by se hodila Adélka nebo Markétka.

evikkk13
29. kvě 2022

A co Evička? 😁 Ja vim, svatek na Vanoce, ale nasi me nikdy "nešidili" a svatek se slavil vzdy o den dopredu 🙂 Jinak doma mam 2 Vitky, manzela a syna. Moc se nam libilo i jmeno Adam, Jonáš, Vojtěch, Vilém...a pro holku Valentýna, Viola, Vilma 🙂

benetka
29. kvě 2022

@berculka Mám Terezku a jediné co nám vadí, že je jich hodně např. v tanečním kroužku z 15 dívek jednu sezónu i 3. Jinak je dle nás jméno pěkné. V okolí mám i několik Aniček a jméno Laura je taky dost oblíbené.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru