Jméno pro holčičku. Poradíte, prosím?

1. srp 2023

Ahoj, potrebuju se ,,poradit,, o jméně pro holčičku 🙂
Líbí se mi Olívie, Mia, Rozálie a Šarlota.
Když bych vybrala to poslední- je lepší varianta Šarlota nebo Charlotta.? 😉🙂díky za názory 🙂

hezz17
1. srp 2023

Šarlota 100%

mama_mila
1. srp 2023

Mně se z tvého výběru nejvíc líbí Olivie. Z druhého výběru určitě Šarlota.

misakrausz
1. srp 2023

Já bych řekla, že záleží na příjmení 🙂 pokud máš víc české, tak Šarlota, pokud nějaké cizí, tak se mi určitě více líbí Charlotta 🙂

swan42
1. srp 2023

Nelibi se mi ani jedno 🤷‍♀️

gdpr
1. srp 2023

Ja by som dala podľa priezviska ak bude mať zahraničné (nie východoeurópske) určite Charlotta aj ked ja poznám to meno ako Charlotte nie s a na konci ak bude mať východoeurópske priezvisko tak Šarlota.

tereza0111
1. srp 2023

Olivka je krasne jmeno, Rozalie taky. Mia se mi nelibi, ale dava se dost. Šarlota takhle se Š by mi prišlo vyloženě za trest, ale tak každý má jiné preference.

zelenaesmolda
1. srp 2023

Pokud ma ceske prijmeni tak z vyberu jedine Sarlota.
Mia je tedka strasne modni jmeno ale k ceskemu prijmeni se nehodi.
Rozalie se mi nelibi vubec.

teryem
1. srp 2023

Olívie je moc hezké, ne úplně běžné, ale ne blbe..Rozalie je klasika, nic proti ničemu... Charlotte je cizí jméno, pokud máte cizí příjmení tak budiž... Šarlota je totální úlet...je to jakoby se někdo jmenoval Džordž... Chudák pak

alice180
1. srp 2023

@teryem trochu nesmysl ten příklad, když Šarlota je normálně v kalendáři v tomhle tvaru (27.10.).

betysch
1. srp 2023

@teryem Já mám doma Šarlotu.A úlet to rozhodně není.Je normálně v kalendáři.

zelenaesmolda
1. srp 2023

@teryem
Sarlota je uplne normalni jmeno

sinicka
1. srp 2023

My s manzelem strasne litujeme kazdy den, ze jsme nedali Miu :( dali jsme obycejne ceske jmeno k ceskemu prijmeni a furt si rikame, ze ji to nechame jeste pripsat alespon jako druhe jmeno..

miryp
1. srp 2023

K té Šarlotě mám jednu takovou praktickou z naší vlastní zkušenosti. Máme dceru Emmu se dvěma "m", protože s jedním nám to jméno nepřišlo úplné. A už deset let se dcera potýká s tím, že někteří lidé (příbuzné a třídní učitelku nevyjímaje) ji nadepisují věci s jedním "m". U Šarloty v cizojazyčné variantě s "Ch" se vám tak může běžně stávat, že jí budou někteří lidé neustále jméno upravovat do české verze...
Dcera je Emma, syn by býval Thea, kdyby byl dívkou, takže z těch jmen mi je nejbližší ta Mia.

victress
1. srp 2023

za mě Rozálie, to je hezké jméno, Olívie je moc ojedinělé, Šarlota moc tvrdé a Mia je jako jméno pro kočku, pardon děvčata...

zelenaesmolda
1. srp 2023

@victress
Taky mi Mia pripada jako jmeno pro zvire.

zizkmi
1. srp 2023

Šarlota🙂. Ostatnich je okolo vic nez dost

daasqua
1. srp 2023

Řekni si hlavně, jaké budeš používat zdrobněliny a volat na ni.

jaja01k
1. srp 2023

Mně se líbí Mia. A lepší Šarlota než Charlotta.

teryem
1. srp 2023

@alice180
@betysch
@zelenaesmolda
To že je v kalendáři plném paskvilu, neznamená, že je to skvělý. Ptala se na názor. To že ji má někdo doma, neznamená, že se mi to musí líbit. Ve finále může mít třeba Esmeraldu, je to její věc, a na mém ani vašem názoru nezáleží. Když ale někdo položí dotaz, musí očekávat různé odpovědi.

alice180
1. srp 2023

@teryem tak pardon, ale srovnávat jméno, které je přímo v kalendáři s foneticky napsaným Georgem. Je prostě nesmysl.

zelenaesmolda
1. srp 2023

@teryem
Co je konkretne na jmene Sarlota paskvil?

betysch
1. srp 2023

@teryem dá se to napsat i slušně.Je to stejné jak kdybych si notovala-Marek,Marek je teploušův párek.Chudák kluk.Trapné, že?Stejně trapná byla tvá připomínka o Šarlotě. Každé jméno je krásné když se hezky řekne.

veruuu_kubesovic
1. srp 2023

Mia

werik153
1. srp 2023

Olívie nebo Rozálie.

teryem
1. srp 2023

@alice180 jpřesně tak to ale je 😃 Šarlota je foneticky přepsána Charlotte 😏
@betysch ale prosimtě 😃 to je super 😂 vyvracela jsem snad to, že se to zakladatelce, nebo vám, nesmí líbit? 🤔😃 Takový energie plejtvat...já jsem odpovídala jí, nevím, proč se nedrzite svých odpovědí a obtěžujete neustále ostatní kolem svým bezpředmětným moralizováním 😎 neřeknu, kdyby zakladatelka se chlubila miminkem např. s tímto jménem, a já se do ní pustila, jaká je to bůhví co, že tohle mohla dítěti udělat...ale nic takového se nestalo 😃 takže prostě úplná zbytečnost, a pokud je máte doma tak si to užijte, mějte je rádi a na ostatní se vyprdnete...
@betysch mimochodem, mít tak nudnej život a jít někomu na profil kelišovat jména již narozených dětí a pak si myslet, že je ponizim, ještě takhle dementní pic**inou, je teprve na pováženou 😂😂 kam se na tebe hrabu s tím, že se mi nelíbí nějaké jméno, které ještě ani nemá nositele, protože se třeba nakonec narodí Pepa 😂 ale já nevím, čemu se ještě divím v tomhle panoptiku.. čest 💪

alice180
1. srp 2023

@teryem máš pravdu nebudu plýtvat energii, na tuhle nesmyslnou debatu. Ty klidně dál tvrď, že jméno Šarlota je paskvil a srovnávej to džordžem.

vikinkav
1. srp 2023

My mame Olivii, dalsi holcicku jsme chtela pojmenovat Glorie, ale je to kluk 😄

kristyneckaa27
2. srp 2023

Za mě Rozalie nebo Šarlota. A kdyby Šarlota tak klasicky😊 My máme doma Soňu

sebestka
2. srp 2023

Mně se líbí všechny uvedená jména a kdyby to bylo to poslední jméno, tak bych dala Charlotte..Šarlota mně nějak bije do očí, i když výslovnost je stejná.

leila7
2. srp 2023

Nelibi se mi ani jedno.pouze ceska jmena top

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru