Mám po výpovědi nárok na nemocenskou a mateřskou?

michaelapurmova
13. únor 2018

Maminky mohl by mi tady někdo prosím poradit?? 29.1.2018 byly synovi 3 roky a skoncila mi rodičovská dovolená. Do práce jsem kvůli směnám nastoupit nemohla, tak jsem dala výpověď a jsem na úřadu práce. Nyní 13.2. jsem zjistila, že jsem těhotná a zajímá mě co teď?? Dočetla jsem se, že jsem v ochranné lhůtě a měla bych mít nárok od zaměstnavatele na nemocenskou i mateřskou?? Je to pravda?? Popřípadě, z čeho se vypočítá nemocenská?? Podporu mi totiž počítali z rodičáku, takže nějaké 3000...Děkuji všem za odpověď 🙂

raduushka
13. únor 2018

Mam pocit, ze ochranna lhuta je 180 dni od vypovedi. Takze pokud v te dobe stihnes nastoupit na materskou tak by jsi na ni narok mit mela. A na nemocenskou nevim, ale asi ne kdyz uz jsi na UP.

raduushka
13. únor 2018

Podle me kdyz jsi na UP tak nemocenskou mit nemuzes. Nemocenska je pro zamestnane coz uz nejsi.

raduushka
13. únor 2018

Ale sama s tim zkusenost nemam a treba existuje nejaka vyjimka o ktere js neslysela 🙂

michaelapurmova
autor
13. únor 2018

Díky za odpověď, ale moc doufám, že nemáš pravdu pravdu :D

raduushka
13. únor 2018

@michaelapurmova neni za co. Skoda ze jsi neotehotnela o mesic drive 😀

michaelapurmova
autor
13. únor 2018

@raduushka No právě :D já se jako snažila, přes rok a vyšlo to až teď...

raduushka
13. únor 2018

No jo člověk míní.... 😀 my zase planovali tehotenstvi az na rok 2019 a ja otěhotněla v listopadu 2017 a v srpnu budu rodit 😀

2hanah
13. únor 2018

@michaelapurmova Nějaká ochranná lhůta tam je, ale ovšem, pokud by výpověď od zaměstnavatele dostala, ale pokud ji podala sama, to opravdu nevím a bála bych se toho.

2hanah
13. únor 2018

@michaelapurmova Ta výpověď, pokud byste ji dostala od zaměstnavatele by neplatila a měla byste nárok i na tu nemocenskou, ale pokud jste tu výpověď podala Vy sama, bála bych se, že s tím už nic neuděláte, takhle nějak mi to řekli před měsícem na inspektorátu práce, s mateřskou nevím, jak to budete mít.

michaelapurmova
autor
13. únor 2018

@raduushka právě 😂

michaelapurmova
autor
13. únor 2018

@2hanah výpověď byla dohodou, a co jsem se dočetla, tohle je jedno. Ale těhotná jsem byla drive nez jsem dala výpověď, jen jsem to nevěděla...tak doufám, ze se s tim neco da dělat. Každopádně dekuji za odpověď, zítra jdu k dr, tak se snad dozvím vice 😊

milisent
13. únor 2018

Ochranna lhuta na nemocenskou vedenou u byvaleho zamestnavatele po vypovedi je 7 kalendarnich dnu, takze myslim, ze na to narok uz nemas. A na materskou je to nastup na materskou do 180 dnu od ukonceni pracovniho pomeru, takze pokud jsi nezamestnana od 1.2. mela bys nastoupit na materskou nejpozdeji cca v cervenci, abys na to dosahla.

michaelapurmova
autor
13. únor 2018

@milisent dekuji, tak uvidím co se s tim da dělat 😔

2hanah
13. únor 2018

@2hanah Tak tím pro Vás lépe, hodnd štěstí, ať dobře pochodíte!

2hanah
13. únor 2018

@michaelapurmova Tak tím pro Vás lépe, hodně štěstí, ať dobře pochodíte!

swetlusska
14. únor 2018

Pokud si dala výpověď ty sama (dohodou třeba, tam totiž důvody nejsou v tom případě podstatné), tak už si na zaměstnavateli nevezmeš nic, bohužel.

2hanah
14. únor 2018

@swetlusska Také jsem si to tak zjišťovala nedávno a tvrdím to samé.

michaelapurmova
autor
15. únor 2018

Dámy, všem děkuji za reakce, bohužel, je to tak, už nemám na nic nárok 😔

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru