Mimodeložní těhotenství. Jaké jsou příznaky? Mám se obávat?

nika110818
10. říj 2020

Ahoj, je tu prosim nekdo, kdo prekonal mimodelozni tehotenstvi? Jsem na konci 5tt, lekarka mne na prvni vysetreni objednala az o necele dva tydny. Jelikoz mi ale predtim diagnostikovali nepruchodnost vejcovodu, mam z milodelozniho tehotenstvi velky strach. Doted jsem pocitovala jen mirne bolesti jako pri menstruaci, co by melo byt normalni. Uz druhy den ale citim bolest jenom na leve strane podbriska a navic u tehu testu jsem nemela druhou carku ani po par dnech vyraznejsi (mozna muze signalizovat pomaleji rostouci hladinu hcg, coz je typicke pro mimodelozni tehotenstvi?). Proto se obavam, aby neslo o tento typ smutne zkusenosti. Prosim, jestli mate s MDT nekdo zkusenost, jake jste meli priznaky? Mam se obavat? Predem moc dekuji.

klchudik
10. říj 2020

@nika110818 měla jsem, při mimodeloznim jsem spinila. Měla jsem to uložené v pravém vejcovodu, občas jsem pociťovala bolest jen na jedné straně a na testu byla jen slabá čárka. Mě na to přišli v 7 tydnu

werysek3131
10. říj 2020

@nika110818 ahoj, měla jsem v lednu 2017. Zmeskala mi MS udělala jsem test a byl tam duch druhý den bylo vidět víc ale taky to nebylo úplně barevné. Volala jsem MUDr hned mě vzala za pár dní a nebylo nic vidět objednala mě za další týden a zase nebylo nic vidět to bylo myslím pondělí vzala mi krev a řekla že výsledky budou ve středu. Ve stredu mi volala sestra kde jsem že mám okamžitě jet do nemocnice měla sem hodnoty 3300hcg a až v tu středu když mě vysetrovala před zákrokem tak už bylo vidět že uhnizdene na pravém vejcovodu. Mezi tím tak jsem cítila ostřejší bolest na jedné straně jinak ani nic a par dni před vynecháním tak sem měla jednorázový hnědý výtok... Nechci tě nějak hlavně strašit jen jsem napsala jak si to pamatuji. Ale co jsem četla hodně holek píše že je pichalo na jedné straně a byli v pohodě.. Ja mám jeden funkční vejcovod, a zrovna včera co nepřisla MS tak jsem dělala test a je pozitivní v pondělí budu volat a doufám že je to tam kde má být.... Taky mě občas popichne na jedné straně... Hlavně se nestresuj a myslí pozitivně 🙂držím palečky

werysek3131
10. říj 2020

@nika110818 máš fotky těch testu z datumama na porovnání?

nika110818
autor
10. říj 2020

@klchudik @werysek3131 Moc vam dekuji. Tak ted jsem celkem vydesena, priznaky mam podobne, jak jste popslai, jenom jednorazove spineni, pobolivani jenom na jedne strane. Foto testu bohuzel nemam-kdyby hladina hcg stoupala, carka by asi mela silit, ne?

tynulaa
10. říj 2020

Bolela mě v kuse jenom jedna strana, furt jsem rikala, že je to asi ledvina.
Testy jsem měla pozitivní, ráno nevolnosti. A přes den mi bylo až na omdleni což jsem si přiznala až s odstupem času.
Přišli mi na to v 7tt. Klidně ještě na pohotovost

mamikry
10. říj 2020

@nika110818 na začátku je píchání na jedné straně vcelku běžné. Měla jsem to tak taky, dokonce jsem špinila a bolelo mě dost v křiži. U třetího miminka mi testy sílily pomalu, za týden už jsem měla krásné dvě čárky. Jestli máte obavu, na kontrolu určitě běžte. Držím palce, ať je vše v pořádku.

nika110818
autor
10. říj 2020

@mamikry moc dekuji. Asi jeste chvilicku pockam, mne jinak nic neni, poboliva mne ta jedna strana a mam slabe carky na testu, ale jsem jen 4 dny po vynechani menzes. Jinak mi nic neni. Snad to bude ok. Dekuji za dojmy.

klchudik
10. říj 2020

@nika110818 sílit by měla, kolik máš HCG? Já v tom 7 měla jen 1600

nika110818
autor
10. říj 2020

@klchudik to netusim, jsem jen 4 dny po vynechani menzes, krev mi jeste nebrali.

mamikry
10. říj 2020

@nika110818 tak to je na silnou čárku ještě času dost. 😉 Někomu se objeví klidně až po 14 dnech. Počkejte týden po vynechání a testněte znovu. Na kontrole by teď stejně nic neviděli. To pobolívání je na nervy, ale většinou je to jen zvětšující se děloha.

nika110818
autor
10. říj 2020

@mamikry dekuji, zacalo mne pichat i v rameni, ale to jsou asi uz jen nervy, jak o tom ctu a porad na to myslim. Dekuji moc za utechu, jeste chvili pockam a pokusim se uklidnit.

klokanka31
10. říj 2020

@nika110818 Já u mimoděložního měla na testu dálnici, a příznaky? Jen tmavě hnědé špinění. Je to už dva roky, ale dodnes jsem se z toho pořádně nedostala, i když už mám vedle sebe pětiměsíční princeznu. Ale ty se nestresuj, na začátku těhotenství s mou princeznou jsem měla hrozný bolesti břicha i zad, a bylo to v pořádku 😉

luciebelohradska31
10. říj 2020

Holky je tu nezi vámi kdo po mimodeloznim otěhotněl a za jak dlouho?

tynulaa
10. říj 2020

@luciebelohradska31 my jsme se rozhodly pro ivf necelý rok na to.

klchudik
10. říj 2020

@luciebelohradska31 já teď po 8 měsících

adenka84
10. říj 2020

@nika110818 také mám za sebou mimoděložní bylo to loni v létě. A stálo mě bez mála život. Sranda to není, podceňovat by se to nemělo. Pokud si chceš přečíst jak to bylo u mě..Mám o tom článek na profilu. Zde se mi vše znovu vypisovat nechce,
Držím palečky ať to u tebe dobře dopadne.
Pokud mohu radit, kdyby se ti bolesti na stejném místě stupňovali a nepolevovali nebo kdy tě snad bolelo z ničeho nic rameno či ruka jeď na pohotovost, raději přijet 2x zbytečně než jednou pozdě. Jinak já spodem nekrvácela a a ni nešpinila.
Hodně štěstí.

klokanka31
10. říj 2020

@luciebelohradska31 Mně u mimoděložního vzali vejcovod, 9 měsíců potom jsem otěhotněla ( snažili jsme se asi 5 měsíců). To byl samovolný potrat, a měsíc a půl po potratu jsem otěhotněla potřetí, a to už se povedlo 😊

luciebelohradska31
10. říj 2020

@klchudik klolanka31 tynulaa.... Díky holky já jsem se snažila 7 měsíců ne v celku byla tam pauza 2 měsíce a nepodařilo se No je mi 32 takže vím že to může trvat i déle než se povede no pak jsem měla další pauzu skoro 10 měsíců a teď se začínám snažit znova tak uvidím jestli se povede tentokrát chci to skusit přirozeně do května nebo června když ne bude následovat ivf o vejcovod jsem přišla ve 2016 po 9 měsícich snažení

klokanka31
10. říj 2020

@luciebelohradska31 Naděje umírá poslední 😉 já čekala na malou 13 let. Děsilo mě že mi už taky není dvacet, do toho když jsem o dvě přišla... Ale povedlo se, a přirozenou cestou. Moc ti přeju ať ti to taky vyjde 🍀

lucinka_16
10. říj 2020

@luciebelohradska31 Já hned jak jsme se začali snažit (za 3 MS od zákroku mi bylo doporučeno). A teď jsem těhotná podruhé...taky na "první pokus" 🙂

luciebelohradska31
10. říj 2020

@lucinka_16 tak to gratuluji to mi dává naději

sayast
10. říj 2020

@luciebelohradska31 bez vejcovodů na jeden nechráněný styk.
Jinak já trochu Spinila, mirna bolest jedné strany, HCG krásné stoupalo, prasklo při 2800. Držím palce

nika110818
autor
10. říj 2020

Vsem vam moc dekuji. U mne se rozhodne nejedna o zadnou intenzivni bolest, jen obcas mirna bolest, pichani v rameni taky asi jen dvakrat za cely den a uplne mirne. Spineni bylo jen tesne pred vynechanim menzes jedenkrat, jinak nic. Tak snad to bude vse ok.

nika110818
autor
11. říj 2020

Tak dnes jsem pro jistotu sla na pohotovost do Podoli. Pristup byl naprosto uzasny. Nastesti, miminko je v deloze. 😊 sice pani doktorka zjistila, ze bolest zpusobuje velka cysta na levem vajecniku, ale dulezite je, ze miminko je tam, kde ma byt. Snad to vse dobre dopadne.

klokanka31
11. říj 2020

@nika110818 Tak to je super, a neboj se, určitě vše dopadne dobře. Moc gratuluju 🍀

nika110818
autor
11. říj 2020

@klokanka31 moc dekuji.

klchudik
11. říj 2020

@nika110818 to je krásná zpráva 🥰 moc gratuluji🎉🎊

adenka84
11. říj 2020

@nika110818 Gratuluji a přeji bezproblémové těhotenství

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru